Panasonic FZ1000 vs. Panasonic LX8

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod IvanGS 16. 8. 2014 21:07

Možná srovnávám jablko a hrušku, jsou to dost rozdílné fotáky od stejného výrobce a se stejným snímačem, ale oba jsou letošní novinky (LX8 ještě nebyl představen), které mne zaujaly. Když odmyslím velikost (to si musím rozhodnout sám), v jakém případě byste doporučili FZ s větším zoomem a možná lepším ovládáním HW prvky a v jakém LX s dotykovým displejem? Je ještě jiný důvod zvolit některý z nich, nebo je zásadním rozdílem velikost a zbytek není vzhledem ke kvalitě fotek tak důležitý? Díky za názor.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 16. 8. 2014 21:47

Lze srovnávat něco nepředstaveneho veřejnosti? Trochu brzo na takové dotazy, nemyslíš?
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 16. 8. 2014 23:07

No tak jsou tu jistě odborníci, kteří umí porovnat parametry, vyznají se ve vlastnostech objektivů, mají zkušenost s přístroji obou velikostí a rozsahy zoomu apod. Jinak ale souhlasím, na definitivní porovnání je brzy...
Mimochodem nemáte někdo informaci, proč LX8 ještě není na trhu? Jeho představení bylo avizováno na červenec, některé zdroje uváděly dokonce datum 16.7., netuším, jak důvěryhodné byly, ale telefon zatím představen nebyl.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 17. 8. 2014 04:33

Telefon?... Fórum na Mobilmania.cz
Jinak opakuji, kecat a srovnávat něco nepředstaveneho je jako porcovat medvěda, který nejen že neběhá v lese, ale ještě ani neokoštoval mlíčko od mámy. Doporučuju uzamknout.
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IvanGS 17. 8. 2014 11:35

No, spekuluje se i o připravovaných autech, motorkách, mobilech atp. a tyto spekulace se často ukážou jako relevantní, ale budiž, pokud k tomu není co říci, s dovolením bych nezamykal, LX8 snad bude na trhu v krátké době a pak bych vlákno oživil.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 17. 8. 2014 18:56

Pro případ spekulací doporučuju založit vlákno "rumours", a pak je očem povídat, ale hned to valit na srovnání je prostě předčasné. Znova není co srovnávat a pokud si nepřečtu aspoň FT5 tak není důvod plácat játrama.
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bob222 17. 8. 2014 19:47

porovnanie má zmysel ak je z toho niečo nafotené.
bob222
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ganec 17. 8. 2014 20:24

Porovnávať sa dá vždy:
- FZ rada je skôr na outdoor - kvôli zoomu a hľadáčiku
- LX rada je skôr na indoor - kvôli lepšej svetelnosti a menším rozmerom
Dilema?
Kúp si oba...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kultus 18. 8. 2014 06:24

Tak zrovna to na co se ptas si musis rozhodnout sam stejne jako tu velikost. Co fotis, co chces fotit, kam to budes tahat? To jsou otazky na tebe...a souhlasim s tim, ze je predcasne neco srovnavat navic kdyz nemas zodpovezene tyto zakl.otazky! Klidne si muzes srovnavat LX7 a FZ200, v principu to vyjde na stejno. Nove modely budou mit tak o tridu a vic lepsi vystup...v pripade FZ1000 i ergonomii
kultus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 18. 8. 2014 09:32

Ganec -do obou investovat nechci, navíc mám do divočiny, na vodu, motorku apod. odolný Nikon AW100, který dělá slušné momentky na televizi ale bez větších nároků na výřezy, hraní s nastavením, hloubkou ostrosti apod.
Kultus - je mi 53 roků, od dětství Flexareta, pak kinofilmové strojky (i dost drahé), zavíral jsem se na noc do koupelny ke zvětšováku. Ale focení nebylo nikdy mým hobby č.1, spíš jsem chtěl ze svých pestrých aktivit (létání, motoexpedice, zčásti do divočiny, sportovní auta, veterány, lyže, voda, příroda...) přivézt pěkné fotky, nejen "Á, teď jsme tady, cvak a jedeme dál..". Rád si vyfotím budovu, západ slunce, pobřeží, hory, zvíře, prostě se někam zakoukám a řeknu si "sakra, to by byla krásná fotka". Nikona, nebo aspoň mobil, mám obvykle po ruce, často zastavím auto třeba na služební cestě a jdu si něco vyfotit, zkusím to i několikrát s různým nastavením. Ale že bych někam jezdil jen kvůli focení, to ne, jak jsem řekl, není to hobby č.1. Uznávám, že z 90% je to o člověku a ne přístroji a že nejsem příliš talentovaný fotograf ale snažím se a jak už dlouhá léta fotím a rukama mi prošlo mnoho přístrojů, uvědomuji si, že jsem v posledních 15-ti letech dával přednost co nejmenším kompaktům do kapsy a postupně se smířil s obyčejnými fotkami dělanými "od boku" jen kvůli dokumentaci. Poslední dobou mi to ale nestačí... Takže ano, největší dilema je velikost, jsa zdegenerován kapesními strojky, zase bych ho nejraději zvolil, na druhou stranu mi na něm schází něco, co má zase ten větší, vidím kolem sebe lidi dělající stejné aktivity s velkými foťáky a říkám si - i oni si zvykli na kilový (i větší) foťák, zvykneš si taky..
Opět souhlasím - je třeba počkat na LX8, navíc mám ve výběru i Sony RX100I/II/III vs. RX10.
IvanGS
Návštěvník

Odeslat příspěvekod reign 18. 8. 2014 10:40

Ivane, co vzít Sony RX100 mk l za cca 12 jako malého všudybyla a větší foťák koupit příští sezónu? 12k je dobrá cena a treba zjistíš, že ti stačí. Nevěř tomu že kilový foťák budeš mít všude tam kde malou mašinku...
reign
Návštěvník

Odeslat příspěvekod IvanGS 18. 8. 2014 13:02

Něco z řady RX100 mám v hledáčku také, ale na to se ptám jinde, ve vlákně o opravdu malých profikompaktech, kde váhám mezi RX100II/III a LX8, tady to rozšiřuji o ty větší, kde mne zaujal i Sony RX10. Ale je fakt, že bez LX8 tu nemáme co srovnávat a základní "filosofickou" otázku MALÝ vs. VELKÝ si musím ujasnit sám.
IvanGS
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků