Konkurent tel. s kvalitou fotoaparátu iPhone

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod DanielDevine 22. 10. 2018 15:40

Ahoj, telefony moc nesleduji takže jsem spíše laik, vím jen, že jsem viděl fotky z iPhone 8 a X a fotky mě fascinovali, mnoho lidí chválí Huawee, Honory někdo Samsungy, ale netuším, který z nich má nejlepší grafický chip.
Hledám tel do 10 000,- Android. Jde mi o kvalitní fotky, ve tmě za šera při pohybu! Nejsem fotograf nepotřebuji ultra profi fotky, ale Lenovo fotilo jen když bylo hodně světla a krásné počasí >:-( Když to bude stát za to dám i přes 10k

Děkuji všem za každý názor
DanielDevine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frankie2020 22. 10. 2018 15:52

jednoznacne Huawei mate 10 pro, fotky paradne , bez vyrezu a hlavne vydrz uplne inde ako kazdy Samsung.
Frankie2020
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hurec 22. 10. 2018 16:25

Ve tme , za sera , pri pohybu? Do 10k? Asi tak sehnat S8 nekde v akci , nebo asus zenfone 5.
Nejlepsi , at to ma optickou stabilizaci.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 22. 10. 2018 18:56

I ten Asus Zenfone 5 za šera nefotí nijak extra, prostě za 11k s jeho požadavky na noční focení žádný vyhovující smartphone nekoupí
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanielDevine 22. 10. 2018 22:08

nemam cenu jako pevnou, když bude nějaký za 15 nebo víc, ale bude to velký rozdíl tak pujdu i do toho. Ale nechci telefon za 15 se srovnatelným foťákem jako nějaký za 9. Je to moje představa o cenové relaci nikoliv hranice.
DanielDevine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod delong 23. 10. 2018 07:05

stejne by som bral Iphone Xr alebo Xs max. tiez som pouzival android dlhe roky ale od tohto roka mam iphone 8 a ten system proste funguje jak by si ocakaval. mal som viac android mobilov, tabletov a mam aj android mini multimedialne centrum, co sa pripoji k tv. Hlavne to centrum ma pekne sere :-D. U androidu som nikdy nemal taku istotu ako u ios.
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 10. 2018 07:20

DanielDevine píše:nemam cenu jako pevnou, když bude nějaký za 15 nebo víc, ale bude to velký rozdíl tak pujdu i do toho. Ale nechci telefon za 15 se srovnatelným foťákem jako nějaký za 9. Je to moje představa o cenové relaci nikoliv hranice.

iPhone 8 nemá v kvalitě fotoaparátu konkurenci v ceně okolo 15tis. žádný levnější jej nemůže nahradit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DanielDevine 23. 10. 2018 15:25

Dobře tak se hold smířim s tím, že nebudu mít uplně nejlepší foťák :D
Jaký je tedy rozdíl ve fotoaparátech v modelech Huawei P20 Pro nebo lite a Huawei Nova 3 nebo Huawei Mate 10 Pro ???
DanielDevine
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pan Kája 23. 10. 2018 16:53

To je diskuze... řeč je tu o foťáku. Lítají tu šílené částky, do 10,11 tisíc se nedá nic sehnat, ale na trhu je Galaxy S7 pod 9 tisíc, který rozhodně nemá o třídu horší foťák jak zde zmiňovaná S8 (a popravdě, v praxi nijak výrazně nepropadá ani vedle S9) a za šera se stále drží se špičkou. Samozřejmě, už je to starší telefon, nelze očekávat aktualizace. V používání to bránit nebude a pravděpodobně ani výrazně omezovat.

S iphonem to +- bude ještě porovnatelné a pravděpodobně na míle vzdálené tomu lenovu. Ono ani podobně drahá LG G6 není na poli fotomobilů nijak špatná.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hesperus 23. 10. 2018 17:22

Měl jsem S7 a teď mám S9 (btw za 14,5k - takže telefon pod 15 s lepším foťákem jak iPhone 8 se sehnat dá). Rozdíl S9 oproti S7 je a to hlavně v tmavších prostorách - má větší světelnost. Celkově fotky, co lezou z S9 jsou lepší a není to placebo efekt. Klidně bych doporučil oba a případně i S8 - záleží na finančních možnostech. Celkově nejlepší na focení bude výše zmíněný Huawei 10 Pro.

Co takhle ještě zvážit třeba iPhone 7?

Shrnutí: Projdi si pár recenzí výše zmíněných zařízení. Každý má nějaká plus a mínus a žádný není dokonalý. Je to hlavně o osobních preferencích. Pravděpodobně nejsi příliš technicky zdatný, tak bych se na tvém místě zaměřil na iPhone. iOS má jistá omezení, která tě pravděpodobně trápit nebudou a bude šlapat dobře.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Beyerdynamic Lagoon ANC
Schiit Asgard 2, Sennheiser HD595, Focal Elear
Ryzen 9 5900X, RX 6700 XT, 32GB RAM, Samsung 980 M.2 1TB, MSI Tomahawk B550, Fractal Design Ion+ Platinum 660W, Antlion modmic
Hesperus
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 23. 10. 2018 17:40

Hesperus píše:Měl jsem S7 a teď mám S9 (btw za 14,5k - takže telefon pod 15 s lepším foťákem jak iPhone 8 se sehnat dá).

Jasně, ale jenom v akci Samsung cashback, jinak je teď běžná cena S9 v CZ distribuci 22tis. všechny levnější méně známé eshopy mají šedivky
https://mobilni-telefony.heureka.cz/sam ... -dual-sim/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hesperus 23. 10. 2018 17:54

Tak například max-shop je naprosto v pohodě, tam se není čeho bát a stojí tam 15k.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Beyerdynamic Lagoon ANC
Schiit Asgard 2, Sennheiser HD595, Focal Elear
Ryzen 9 5900X, RX 6700 XT, 32GB RAM, Samsung 980 M.2 1TB, MSI Tomahawk B550, Fractal Design Ion+ Platinum 660W, Antlion modmic
Hesperus
Junior

Odeslat příspěvekod Pan Kája 23. 10. 2018 18:06

Hesperus: Však nepopírám, že S9 fotí lépe. Ale nemyslím, že by to byl rozdíl třídy a už vůbec že by byl hodný tak vysokého příplatku (pokud fakt řeším jen snímky).

Jen pro představu tazatele:

https://www.svetandroida.cz/samsung-telefon-foti-galaxy-fototest/

Ne vždy je nutné připlácet. Ale tím samozřejmě nijak nepopírám, že S8 a nedejbože S9 je lepší přístroj.
Siemens M50 -> SE T300 -> SE K750i -> SE C702 -> SE Elm -> Motorola Atrix 4G -> Lumia 1020 (AT&T) -> Lumia 930 -> Galaxy S7 -> Huawei P30 Pro -> Vivo X100 Pro
Pan Kája
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod delong 24. 10. 2018 07:36

no nemam skusenosti so samsungom, ale iphone 8 sa kvalitou videa a fotiek vyrovna priemernemu kompaktu.takze Xr a Xs max budu mat kvalitu zas inde. ak chces usetrit bral by som Xr.
delong
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 24. 10. 2018 08:44

Pixel 2 ? ... viem, ze miestna dostupnost je blba, no da sa zohnat napr. z Amazonu... ale co sa tyka fotografii, z Androidov ho predci snad len Pixel 3
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků