Je dobrá volba Xiaomi Mi A1 ?

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod solaris1 6. 5. 2018 08:18

Ahoj, je něco v dané ceně lepšího? Telefon je pouze na telefonování, sms, mail, net, občas navigaci. Důležitá rychlost, spolehlivost a vydrž. Má smysl počkat na nástupce? Dle popisu má zlatá varianta lepší baterii, je to tak?
Zkušenosti? Moc dík
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 6. 5. 2018 08:46

Nebrat A1 , ale note 4 global 4/64
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 6. 5. 2018 09:18

Hurec: nevim, kdyz se neda skoro koupit a Oreo dostane buhvi kdy (predpoklad konec 2018)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hurec 6. 5. 2018 09:23

Da se koupit skoro vsude.
Pokud te moc tlaci oreo , tak staci udelat root a hodit custom rom. Tech je fakt moc.
Ktomu A1 je drazsi a ma o 1000mah mene baterie. Ktomu je v 98% uppne stejny.
Ne , zlata barva nema vetsi baterii , kde jsi to cetl?
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod melipa 6. 5. 2018 10:18

hurec:

"Prodává se skoro všude" Mall.cz, EW, CZC a v dalších už není, jen pár posledních kousků někde, ale prodej prostě končí.

Chápu, že se papírově tváří jako lepší Note oproti Mi A1, ale když se na to člověk dívá i z hlediska podpory, tak podpora Note je prostě u konce, kdežo M1 A1 má android One (ať už to v Xiaomi pojmou jakkoliv) a podpora se prostě dá očekávat od teď ještě dlouhá. Ohledně M1 A1 čtu, že: "...jako jeden z prvních telefonů by se měla “ájednička” dočkat dokonce Androidu P" (Zdroj: SvětAndroida). Asi bych tedy osobně nedoporučoval telefon, který je takto na konci cyklu, jak je ten Note ;-)
melipa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 6. 5. 2018 10:31

@hurec opt. čistý android, rychlé nabíjeni a usb-c. Dle popisku ma 4100mAh napr https://www.czc.cz/xiaomi-redmi-note-4- ... 59/produkt Co jsem četl tak aktuálně ma Oreo A1 již z výroby, nebo se automaticky stáhne.

Jde o to zda cekat na nástupce A1. Potrebuji mobil do měsíce, nástupce možná bude někdy v leto-podzim. Dle všeho ma mit ale horsi baterii i méně RAM atd
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 6. 5. 2018 10:56

To cos poslal je prave ten note 4 zlaty. A1 zlata ma 3080mAh stejne jak ostatni barvy.
Ano je novejsi , ma cisty android a prislibene aktualizacem jakto bude dal se ukaze casem.
Za par dni vyjde note 5. Kvuli procaku a hlavne kvuli baterii bych si pockal.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod solaris1 6. 5. 2018 12:20

@hurec dík. Kromě cpu a baterie má ještě nějaké výhody oproti A1?
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod hurec 6. 5. 2018 23:33

No zbytek se ukaze , po nake vetsi cz recenci.
hurec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stm01 7. 5. 2018 04:18

Pokud skutečně vyžaduješ čistý android, chceš Xiaomi a hned, tak nemáš na výběr a zbývá A1, ale jak ti doporučovali výše, Note 4 Global je lepší volba. Je to o preferencích, Někdo bude raději USB -C, někdo zase větší baterii atd. Jiný vezme telefon kvůli vzhledu druhý zase třeb kvůli MIUI. Já upřednostňuju nástavbu od Xiaomi, se všemi jeho výhodami. Dcera dostala Redmi 5 Plus a po dvou letech na čistém androidu přešla na nástavbu Xiaomi a je fakt spokojená.Jde o různé maličkosti.Třeba koupíš telefon od Xiaomi a hned tam máš hudební přehrávač, který umí složky a jiné + plus nastavení přehrávání hudby do sluchátek. Jsi ušetřený instalování a zkoušení, eventuálně kupování aplikace na hudbu a jiné. ( nevím jak je to v současné době s čistým androidem a hudebním přehrávačem) Třeba to Redmi 5 Plus bych doporučil. Poslední nástavba MIUI umí rychlá gesta na ovládání telefonu, že nepotřebuješ tlačítka ZPĚT, HOME a POSLEDNÍ SPUŠTĚNÉ APLIKACE. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod solaris1 7. 5. 2018 22:42

Dík. Mrknu na tu A1 a novinku Note 5. Plus verze je již velká.
U A1 ale vítězí delší, lepší sw podpora a aktualizace. Mobil by měl vydržet aktuální a funkční cca 4 roky. Čistý android nevadí, mobil je jenom na volání, sms, net a navigaci.

Má A1 automatickou regulaci jasu? Čistota hovoru, nevypadává zvuk, na druhé straně je slišet? Signál, wifi ok? Plynulost prostředí, restarty, rychlost načítání, pády aplikací atd.?

Dík
solaris1
Junior

Odeslat příspěvekod stm01 8. 5. 2018 04:10

iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OndrejNecas 8. 5. 2018 08:15

Já bych třeba Redmi Note 4 nedoporučil ani nepříteli. Je to můj první a poslední telefon s androidem, který má nějakou nadstavbu. Měl jsem kdysi LG a to bylo zaplevelené, ale MIUI od Xiaomi, to je teprve peklo. Zbytečné aplikace, které nejdou odinstalovat, otravují se zálohováním, přihlašováním do Xiaomi účtu, čištěním systému. Než jsem to všechno odladil, aby se to dalo používat, tak jsem se málem zbláznil. Tady jsem vážně pochopil, proč se smějou apple ovce androiďákům.

Vzhledem k tomu, že Note 4 a Mi A1 jsou vpodstatně úplně stejné telefony, akorát má Mi A1 duální foťák a hlavně ČISTÝ systém, bych se nerozmýšlel ani vteřinu a měl rozhodnuto.
Byl jsem nikde, znám nic
OndrejNecas
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 8. 5. 2018 09:00

Svatá pravda, co nejmenší nadstavba je ideální a hlavně funguje bez jakéhokoliv problému, měl jsem 2 smartphony s minimální nadstavbou, teď mám Moto taktéž s minimální nadstavbou, a za 3 roky se mi v systému nevyskytl jediný problém
Jediný android s nadstavbou mám Huawei a více než 3/4 roku samé problémy, až teprve před nějakým časem se mi podařilo, že se nadstavba umoudřila
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 8. 5. 2018 09:52

Xiaomi Mi A1 ma na prd fotak :D ..
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků