Spolehlivý smartphone

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LH22 18. 4. 2018 18:54

Ahoj, potřebovala bych si koupit nový, spolehlivý smartphone.
Během posledního roku mám již třetí telefon v reklamačním řízení, kdy mi vždy přestal reagovat touchscreen nebo jeho část. Bohužel, při závadě tohoto rázu mi zatím ani jednou nebyla reklamace uznána s odvoláním na opotřebení telefonu, byť s jsem s telefonem zacházela jako v rukavičkách.
Nechci toto za pár měsíců řešit znovu a fungovat v průběhu reklamačního řízení na záložním starém telefonu.
Okolí si v tomto ohledu docela chválí iPhony nebo Samsungy. Na stránkách Which? jsem viděla studii, kdy byly jasným vítězem telefony Huawei, které měly během tříletého používání pouze 7% poruchovost.

Jaký telefon a konkrétní typ byste mi doporučili?
Můj cenový limit je 8 tisíc a chci, aby byl telefon svižný při používání FB, messengeru, navigace, čtení e-knížek, aby měl slušný foťák a natáčení videí.
Do tohoto limitu se dá sehnat iPhone SE. Je dobré jej pořídit, nebo je pro mě lepší varianta?
Díky za rady :)
LH22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 4. 2018 19:01

Huawei P20 Lite (a doufej, že nebudeš patřit mezi těch 7 procent) :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod renny7046 18. 4. 2018 20:28

Tak p20 lite bych nebrala je to naleštěná bída.
renny7046
Junior

Odeslat příspěvekod zumzumzum 18. 4. 2018 20:46

Si pridej jeste tisicovku a kup si za 8999,- Honor 9 a budes happy jak dva grepy :D
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 19. 4. 2018 02:14

renny7046 píše:Tak p20 lite bych nebrala je to naleštěná bída.

To bych netvrdil

https://gizchina.cz/2018/04/17/ctenarsk ... dni-tridy/
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod VolumePJ 30. 4. 2018 19:31

P20 Lite je téměř totožný telefon jako P10 Lite, je mezi nimi prakticky rozdíl jen a pouze v designu. Jestli chceš do 8k topku, tak čuchej po Honoru 9. Jsme čtvrtým měsícem spolu a furt si máme co říct :) Fotoaparát supr, taktéž baterie i plynulost systému, používám kromě FB a Messengeru i další sociální sítě a telefon šlape furt jako první den. Nemám si zkrátka na co stěžovat.
Avšak pokud nechceš investovat tolik, můžeš se poohlédnout ještě i po Huawei P9. Sice dva roky starý model, ale stále má co nabídnout. Záleží na preferencích, jestli ti nezáleží zda je telefon na světě dva roky a nejspíš nedostane Oreo, sáhni po P9. S Honorem 9 fotí dost podobně, ne-li srovnatelně; osobní zkušenost.
Jestli chceš ale novější, tak Honor 9, nebo ještě novější P20 Lite; které však ani zdaleka nenabídne to co dva již zmíněné modely :)
Nokia 8310 > 1600 > 5300 > Sony Ericsson K770i > HTC Smart > Samsung Galaxy Mini > Galaxy Trend > Honor 4C > 5X > 6X > 8 > 9 > 10 > Galaxy S10+ > Note10+ > S21 Ultra > S22 Ultra
VolumePJ
Junior

Odeslat příspěvekod freddy158158 30. 4. 2018 20:24

už jen pro ostatni co jsi proboha měl že jsi to pořád reklamoval? ja mobil po 2.5 roku choval s rukama od mazutu a v prachu a žádnej problém nebyl :-D
řekl bych tedy ve Vibe P2 ale už to bude pro nekteré stařeček tak bych se nebál vzít jakékoli Moto ;-)
freddy158158
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stm01 1. 5. 2018 04:54

Ten původní dotaz je zvláštní. Během roku třetí telefon. Pokud byly nové, tak nevěřím, že by servis mohl odkazovat na opotřebení, protože se ani opotřebit nedají.(běžný uživatel co s tím zachází v rukavičkách) Na jeden telefon to vychází na 4 měsíce používání, takže asi nebyly nové a potom by to odpovídalo. Bylo by dobré i napsat o jaké značky a typy se jednalo. ;-)
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Greeen_day 2. 5. 2018 08:05

moc jsem tady nezahlédl Sony XA2, která by dle recenzí měla patřit ve své kategorii do špičky. Odladěný pravidelně aktualizovaný systém, velice kvalitní konstrukce a slušná výdrž baterie. Horší už je to s fotakem, ale subjektivně ten mě u telefonu příliš netrápí.
Greeen_day
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků