Fotomobil 8.000Kč, výjimečně 10.000Kč - hranice

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod unitak 5. 3. 2018 16:56

Ahoj,
rozhoduji se ke koupi nového mobilu. Můj hlavní požadavek je, aby to byl fotomobil, takže primární je pro mne kvalita fotoaparátu a velikost displeje, aby se na tom daly nějak slušně upravovat fotky

Maximální rozpočet: do 8.000Kč, maximálně 10.000Kč, kdyby ten rozdíl byl opravdu velký a vyplatil se. Pokud by mobil stál např. 6.500 nebo 7.000, tak bych se vůbec nezlobil.


Předpokládané využití zařízení: telefon budu používat k běžnému dennímu užití - prohlížení internetu, telefonování, dále soc. sítě a komunikace (fb, wa, viber), GPS navigace a hlavně chci mít telefon jako "pohotovostní fotoaparát". Vlastním celkem slušnou zrcadlovku s různými objektivy, ale ne vždy ji mám po ruce a také ne vždy ji tak rychle stihnu přichystat, abych vyfotil nějakou "momentku". Takže proto požaduji mobil u něho bude primární focení

Požadavek na značku: Na značce nezáleží, díval jsem se různé recenze v zahraničí i u nás a asi mne nejvíc zaujaly Huawei, Samsung, Motorola

Mnou navrhované modely: Huawei P10/P9, Honor 8/9, Samsung S7 edge (pokud jsem to pochopil správně, tak je tam akce na cashback 3000Kč, takže by pak vycházel dost dobře?), a hlavně mě zaujal Huawei mate 10 lite, který má fajn velký displej a ohledně kvality foťáku toho bohužel moc nevím...Další volba např Motorola Moto x4 (ta fotí širokoúhle, což je na jednu stranu výhoda a na druhou stranu soudkovitost v rozích fotek moc nemusím...Popravdě jsem ztracen ve značce Huawei a Honor, jelikož mi to přijde že to je vše téměř jedno a to samé a nejsem opravdu schopen si udělat zdravý úsudek, který fotí lépe či hůře. Někde se člověk dočte, že Honor 8 má lepší fotky než P10 a jinde zase naopak.

Ostatní požadavky: Zde bych okomentoval primární určení fotoaparátu. Bude se fotit hlavně za dne různá krajina, momentky, popř. makro. Výjimečně něco málo z interiéru např. na nějaké oslavě...Focení v noci přenechám na zrcadlovce, tam je čas si pohrát s kompozicí a časem....


Díky všem za rozumné rady ;-)
unitak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 3. 2018 17:18

LG G6, ale pozor na fotoaparát, Huawei P10, Honor 9
https://www.mobilenet.cz/clanky/sirokou ... proc-34129
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Bombastic 5. 3. 2018 18:34

Pockal by som na Nokiu 7 Plus. Doporucena cena by mala byt rovnych 10k. Ma aj jedno z rozumnejsich vyuzitii 2 objektivov - a to 2x opticky zoom. Aj parametrami je to za tu cenu celkom delo.
Zatiaľ sa vedci domnievajú, že hlavnou príčinou smrti je život.

Apple iPhone 13 Pro 256GB Sierra Blue | Apple MacBook Air M1 Space Gray 16/256GB | Apple iPad Pro 12.9" M1 128GB Wi-Fi Silver
Mr.Bombastic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 3. 2018 21:19

do limitu 10k se z CZ distribuce vejde jen Honor 9
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unitak 6. 3. 2018 06:41

Nevím no....mrknu na heureku a P10 se dá pořídit za 9,5
unitak
Junior

Odeslat příspěvekod Spike26 6. 3. 2018 06:58

Unitak, doporucuji doplnit sve znalosti o pojmu CZ distribuce
Spike26
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CosiOdvedle 6. 3. 2018 09:40

CZ distribuce Huawei P10 začíná na 12 000,-kč.
Drtivá většina běžných zákazníků netuší, že něco takového vůbec existuje.

Budiž jim pak případná reklamace u šedého dovozu lehká :(
Ale v poslední době už se přidávají i další problémy u neoficiální distribuce...např. VoWifi nebo VoLTE nemusí být na takovém přístroji podporováno a naopak nějaký předinstalovaný balast mimo-evropského operátora přímo v ROMce telefonu, který bez rootu uživatel neodstraní může být naobtíž.
CosiOdvedle
Junior

Odeslat příspěvekod unitak 6. 3. 2018 10:10

Aha no tak tj pro mě úplně nová informace....Díky za upozornění. Je někde nějaký seznam obchodů s oficiální distribucí?

-- 6. 3. 2018 10:17 --

Jinak ještě dotaz....27.3 má být představena p20 dá se očekávat nějaké zlevnění P10 a po jaké době cca? Nemá někdo přehled jak to bylo předchozí roky?
unitak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 3. 2018 10:58

Oficiální seznam s CZ distribucí neexistuje, musíš se prostě na Heurece v těch obchodech vyznat anebo se poradit tady..
viewtopic.php?style=2&f=2&t=1053137

Představení P20 nebude mít na případné možné snížení ceny P10 žádný vliv
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZavorkaCZ 6. 3. 2018 12:54

Jinak bych do požadavku přidal také aby fotil do RAW a možnost plně manuálního nastavení. Jedině z RAWu se dá vytáhnout maximum.

Tady mám např. fotku z LG G5 (který je mimochodem excelentní fotomobil a starší se dá sehnat okolo 5000,-) https://www.instagram.com/p/BfCAbuyhMib ... y=_zavorka
ZavorkaCZ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unitak 6. 3. 2018 18:52

Ano raw jsem zapomněl zmínit, tj určitě samozřejmostí pro editaci fotek. Jinak nějaké názory obchod bestcena.cz? Vím že prodávají výrobky z EU distribuce, ale to by snad neměl být problém když už jsme v té unii ne? Recenze na heurece tak tři roky zpět špatné, ale dle posledních reakcí cca rok zpět to vypadá na zlepšení přístupu. Co jsem se dočetl případných reklamací, tak "Zboží posíláme autorizovaným servisům, jenž zprostředkovávají EU distribuci záručních oprav" takže by neměl být problém? Co jsem se dočetl zde na fóru, tak Nick tento obchod nedoporučuje, nějaké konkrétní důvody? Nejsem zastáncem obchodu ani nikdo nastrčený, jen mě to zajímá a pomůže mi to s výběrem.
unitak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 3. 2018 19:41

Pro nás běžné uživatele jsou důvěryhodné obchody Datart, Euronics, Kasa, Expert, Mobil Pohotovost, Electroworld, iSpace, Okay atd.
Já doporučuji rozhodně nešetřit a vybrat eshop, který má i kamenné prodejny co nejblíže v dosahu a objednat zboží přímo k vyzvednutí na prodejně, jednak si balení můžu překontrolovat a také nemusím nikam nic posílat při případné reklamaci..
Ty pokud se rozhodneš zariskovat, můžeš koupit levněji u neznámých eshopu, ušetříš a budeš mít alespoň něco na další výdaje, které tě čekají v případě neúspěšné reklamace anebo nákupu nového smartphonu v případě, že dostaneš fon vrácený, se skrytou vadou, nefunkční apod.
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod unitak 6. 3. 2018 20:24

Vzhledem k tomu že jsem z Ostravy tak bych si mobil převzal osobně a zkontroloval ho hned při převzetí. No každopádně jsem teď narazil ještě na akci O2 kde mají slevu 1000Kč pro stávající zákazníky na honor 9, takže by vyšel na necelých 8,5 tisíce což je už asi slušná cena za cz distribuci u takového tel ne?
Byl jsem si dnes omrknout naživo nějaké telefony a popravdě mě docela dost zaujal H mate 10 lite. Jako druhý v pořadí je honor9, další telefony už jsou bohužel asi přes limit...Nějaké zkušenosti s kvalitou snímků mate10 lite vs honor9 hlavně na focení přírody a architektury za dne/západu slunce? Vyplatí se připlatit za honor?
unitak
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 3. 2018 20:33

Honor 9 má mnohem lepší fotoaparát
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 7. 3. 2018 08:49

Mate 10 lite je na focení špatná volba a navíc nemá NFC. Aktuálně používám Honory 8,9, 9 lite a iphone 7 a Honor 9 je určitě dobrá volba za tu cenu.
vormen
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků