Náhrada za Samsung Note II cca. 5k

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod m.kv 11. 1. 2018 22:45

Zdravím,

po desítkách pádů za cca. 4 roky dnes přišel rozhodující - diplej k.o. :grr:

Hledám náhradu a to bude asi těžké.

Co bych chtěl:
- podsvícené ovládací tlačítka (na 99% must have)
- notifikační diodu volitenou dle druhu notifikace (taky skoro v kategorii must have)
- uživatelsky vyměnitelnou baterii
- kalendář na úrovni S plánovače v Note II

až tak moc neřeším:
- foťák (stačí mi slušnější zadní foťák, přední neřeším vůbec)
- výkon - téměř žádné hry - co nepůjde spustit, prostě nepůjde
- RAM - měl jsem doteď 2GB a stačilo - nevím jak do budoucnosti - nechám si poradit
- Interní úložiště - měl jsem 16GB - stačilo, ale tady bych radši už asi 32GB - nechám si poradit
- dual SIM, když bude tak jako bonus

čemu bych se rád vyhnul:
- číně - myšleno přímo čínský výrobce - vím, že tam vyrábějí všichni :-)


Našel jsem pár kandidátů - klasicky přes pomyslný limit >:-(
Nokia 6 a ano vím, že je to už čistokrevná čína, ale ta nostalgie :D
Samsung Galaxy A5 2017

Pak mě napadá Asus - ten měl vždy dobrý poměr cena/výkon, nebo Acer :?:


Všechny požadavky berte prosím jako přispůsobitelné - je to jen telefon, a já nejsem až tak náročný ;-)

Budu rád za každý tip

-
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 1. 2018 22:58

Asus mívá nepodsvícená tlačítka, Acer je má na displeji
Uživatelsky vyměnitelnou baterii už prakticky smartphony nemívají
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 11. 1. 2018 23:10

Díky. Jak už jsem psal. Vím, že ti bude těžké. A je mi bohužel jasné, že to bude o kompromisech
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ředitel ČTÚ 11. 1. 2018 23:24

Jediný mobil co má uživatelsky vyměnitelnou baterii co vím, tak je momentálně Lenovo Moto G5 - kupovat jedině verzi s 3 GB RAM ( 2 GB RAM už je dnes málo ) tento telefon má tu další výhodu, že umí 2 x sim a k tomu paměťovou kartu zároveň. Navíc nefotí špatně, vyměníš baterku....

https://www.patro.cz/produkt/1077221296 ... -16gb-gold

nebo třeba

https://www.k24.cz/product/389383/Motor ... _seda.html

Moje zkušenost s tlačítky pod displejem - Note 2 stále mám a myslel jsem si co ty, ale s LG Flex 2 který mám taky mě to vyvedlo z omylu. Je mi úplně jedno, jestli jsou tlačítka na displeji nebo pod displejem, spíš bych dokonce řekl, že mi tlačítka na displeji vyhovují víc.
Ředitel ČTÚ
Vrátnej na ČTÚ
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beesee 11. 1. 2018 23:38

V požadavcích není nikde psáno, zda musí být telefon nový. S ohledem na tazatelovo dosavadní vlastnictví Note 2 mi jako nejlepší varianta vychází Note 4 - dají se sehnat +- do stanoveného cenového limitu zachovalé kousky, navíc si tazatel nebude muset zvykat na jinou logiku ovládání/prostředí a splňuje (dokonce přeplňuje) všechny požadavky...

edit: běžně dostupné Note 4 nejsou DUAL sim, to jsem přehlédl... ;-)
Naposledy upravil beesee dne 11. 1. 2018 23:50, celkově upraveno 3
beesee
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 11. 1. 2018 23:39

Ty tlačítka nemusí být HW - jestli budou SW je mi jedno, ale musí tam být možnost podsvícení ;-)
Vyměnitelná baterie je asi tedy vlhký sen - necháme ho usnout 8-S

Jestě jsem koukal na nabídku Alzy https://www.alza.cz/novysamsung zaujala mě tam nabídka na Samsung Galaxy A5 (2017) za 590,-/měs.
Je mi jasné, že ten hajzl ufonskej to má spočítané a neprodělá. Jde mi o reálné zkušenosti s tímhle produktem. Když budu zase šikovnej a zničím ten telefon - jak moc je Alza vstřícná, respektive jak moc může prudit? Cena je pro mě přijatelná.

-- 11 led 2018 23:42 --

beesee píše:V požadavcích není nikde psáno, zda musí být telefon nový. S ohledem na tazatelovo dosavadní vlastnictví Note 2 mi jako nejlepší varianta vychází Note 4 - dají se sehnat za pár kaček zachovalé kousky, navíc si tazatel nebude muset zvykat na jinou logiku ovládání/prostředí atd.


tak byl to horký kandidát na výměnu ještě před zničením, ale kolega si ho bohužel pořídil. Už si přesně nepamatuji co mě tam nepříjemně překvapilo, ale vím, že šel z výběru.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beesee 11. 1. 2018 23:47

Škoda, že si nevzpomeneš - docela by mě to zajímalo. Mám ho několik let a jsem maximálně spokojený. Ale nechci odbíhat od tématu. Můj tip jsem Ti napsal :-) Držím palce při výběru a pak napiš pro co ses rozhodl.
beesee
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 12. 1. 2018 00:07

Pamatuji si, že to bylo pár drobností, které v součtu udělali velké mínus. Netvrdím, že je to špatný telefon. ;-)
Jinak k Alze a jejímu programu jsem našel http://www.applik.cz/2017/06/20/kazdy-r ... eusetrite/ - takže asi taky nic

Dále jsem zapomněl na jednu důležitou must have věc - možnost micro SD
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 1. 2018 00:11

Nubia N1,N2
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 13. 1. 2018 20:54

Tak nakonec mám tři finální kousky

Acer Liquid Z6 Plus
Samsung Galaxy A5 2017
Xiaomi Redmi Note 4

Prosím o zhodnocení
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 20. 1. 2018 14:27

Malý feedback

nakonec jsem vybral Xiaomi Redmi Note 4 LTE 64GB Grey

Telefon v podstatě splnil zadání. Nastavení bylo pro mě ze začátku trošku zmatené, nakonec jsem objevil vše potřebné. Hodně mi vadila nemožnost ze systému deaktivovat goole blbosti (chrome, hudba play, fotky atd.) - pomohla jednoduchá .apk Redmi System manager (No Root).

Jako obal jsem koupil FIXED Opus pro Xiaomi Redmi 4 Note, černé - informace pro případné zájemce - nesedí přesně otvor pro infra port (tedy aspoň u mého kusu) - budu ho tedy vracet

Místo toho jsem koupil Zadní pevný kryt na mobil Xiaomi Redmi Note 4 Global černý se stojánkem - naprostá spokojenost. Maj různý barevný kombinace.
Co se týče skla - koupil jsem Tvrzené sklo VMAX na mobil Xiaomi Redmi Note 4 Global Full Cover černé - je trošku náročnější na přesnost při lepení, už kvůli přesným otvoům pro podsvícení tlačítek, ale když se povede, je to v podstatě neviditelné sklo. Vypadá jako displej.

Celkově jsem tedy spokojenej, i když jsem nakonec musel skousnout plnotučnou čínu.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 20. 1. 2018 18:17

Tak ať slouží, i když jako Note to asi nebude.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod m.kv 20. 1. 2018 18:56

Díky. Máš pravdu, originál Note je těžko překonatelný.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod m.kv 20. 1. 2018 20:45

Jsem zapomněl - nevíte prosím někdo,jestli jde u redmi note 4 s MIUI 9 přiřadit tel. číslo k rychlé volbě na číselníku? Nějak jsem na to nepřišel.
m.kv
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků