Poradte prosim mobilny tel. - poziadavky v texte

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod NeophyteX 11. 11. 2017 11:34

Zdravim.

Poradte prosim mobilny tel.


Poziadavky:
- Nizsia cena.
- Kvalita, (doteraz som mal nokia E52 stale funguje po cca 8 rokoch nepretrziteho uzivania a mnohych padoch aj z vatsich vysok :D )
- Dual sim
- Internet v mobile vyuzivam minimalne, ale ked uz tak hlavne skype, mail, mozno gps
- Uprednostnil by som nieco co ma qwerty klavesnicu.

Od modernych "smartfonov" ma odradza hlavne dotykova obrazovka. (predsalen som z analogovej generacie), vyssia cena a tiez mizerna kvalita a vydrz baterie.

Nokia E52 mi vydrzi ficat tyzden bez nabijania o kvalite som pisal vyssie a ma prakticky vsetko vyssie pozadovane okrem dual sim a qwerty.

Diky.
NeophyteX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 11. 11. 2017 11:47

nechceš si to rozmyslet s tim dotykáčem? Protože jediná možná volba s qwerty klávesnicí smartphone od BlackBerry není dualsim
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 11. 11. 2017 14:01

NeophyteX: Ahoj, v naprosto stejné situaci jsem byl před necelým rokem.:-)
V té době jsem cca 7 let používal Nokia E51 a 6 let Nokia E52. Oba telefony sice fungovaly perfektně, ale na prohlížení Internetu se prakticky dala použít jen E52 a to jen na něco.

Tehdejší výprodej microsoftích Lumií mě přiměl k postupnému přechodu na nové telefony.

Android jsem kvůli špatným osobním zkušenostem s různými firemními Samsungy nechtěl za žádným okolností. I když pominu bloatware, který u Samsungu nejde odinstalovat bez rootu telefonu (nevím, jak je tomu u jiných značek telefonů s Androidem), obecně mi tenhle špionážně-reklamní operační systém velice vadí.

iOS zase pro mne nepřipadá v úvahu kvůli omezením, které má a jejichž odstranění trvá roky, pokud k němu doteď vůbec došlo (např. USB OTG, nutnost nahrávat hudbu do telefonu přes iTunes, bezdrátové nabíjení, proprietární konektory), resp. nově vytvořeným omezením (absence 3,5 mm jack konektoru na sluchátka u novějších iPhonů). Nemluvě o tom, že poměr cena/výkon je u iOS naprosto přehnaný a neodpovídá nabízenému (cena vlajkových lodí mobilů na úrovni cen kvalitních klasických notebooků, resp. 2v1 jiných značek).

Nakonec jsem E52 nahradil Lumií 950 XL Dual SIM (s OS Windows 10 Mobile). Druhou pozici SIM jsem použil pro čistě datovou SIM.
E51 jsem pak před necelým půl rokem nahradil BlackBerry Passport Silver Edition (s OS BlackBerry OS 10).

S oběma volbami jsem maximálně spokojen, a to přesto, že:
1) BlackBerry ukončilo výrobu telefonů s OS 10 a nadále si u TCL zadává výrobu plně dotykových, resp. hybridních (dotyková obrazovka + HW klávesnice) mobilů jen s Androidem, ke kterému ovšem BlackBerry dodává vlastní bezpečnostní nadstavbu.
2) Microsoft ukončil výrobu mobilních telefonů a další rozvoj Windows 10 Mobile. Aktuálně byl trochu problém sehnat na Lumia 950 XL originální náhradní baterii. Nakonec se mi ji podařilo sehnat v zahraničním e-shopu a navíc se zde objevily náhrady od Avacomu, podle uživatelů údajně velmi dobré.

Nicméně OS 10 je z mých vlastních zkušeností perfektně odladěný OS a navíc nedávno na něj byla vydána nějaká aktualizace. Jak dlouho bude trvat jeho další podpora ze strany BlackBerry, neumím teď říct. Přece jenom používám BlackBerry jako druhý telefon.

U Windows 10 Mobile má být zajištěna podpora formou aktualizací (bezpečnostní + vyladění systému, ale již žádné nové funkce) do jara nebo léta 2019 (teď to z hlavy přesně nevím).

Počítej s tím, že tady na mou odpověď budou reagovat Android a iOS fans a budou fanaticky zdůrazňovat nedostatky uvedené v bodech 1) a 2) výše, údajný nedostatek aplikací apod..

Konec podpory systému, až k němu jednou dojde, nebude ale znamenat, že se z telefonu tím dnem stane nefunkční cihla.

Co se týká aplikací, mají jak OS 10, tak i Windows 10 Mobile vlastní Store s nabídkou pro ně určených aplikací.
Do BlackBerry s OS 10 jdou navíc doinstalovávat aplikace určené pro Android. Sice to někdy není úplně přímočaré, resp. např. jedna verze Viberu fungující na BlackBerry Classic nefunguje na BlackBerry Passport (a naopak), ale za mne je i tento drobný občasný problém více než vyvážen klady telefonu jako takového.

Zatím se mi nestalo, že bych nějakou aplikaci, kterou jsem potřeboval a ke které nebyla alternativa (např. vstup do e-mailu přes webovou stránku), nenašel. Microsoft navíc na svých vlastních aplikacích dále pracuje, jejich aktualizace jsou pravidelné a vyvíjí i aplikace nové.

Se svými požadavky budeš mít problém minimálně v jedné věci. A tou je "nižší cena". Neuvedl jsi sice konkrétní částku, ale nezapomínej, kolik stála nová E52, když jsi ji před lety kupoval. Pokud se nemýlím, dal jsem za ni v r. 2010 něco kolem 6.500 Kč.

Pokud budeš chtít používat nástupce E52 tak dlouho, jako jsi dosud používal ji, myslím, že se Ti i tak vyplatí něco málo připlatit nad tu uvažovanou "nižší cenu".
Nové telefony, se kterými mám osobní zkušenost v širší rodině, a které Ti níže doporučím, seženeš ve výprodejích v ČR, resp. v blízkém zahraničí aktuálně za ceny o cca 33-50% nižší, než jaké byly při zahájení prodeje.

Konkrétně:
1) Lumia 950 XL dual SIM (vyráběl se i v menší variantě 950 dual SIM)
2) BlackBerry Passport (není bohužel dual SIM, ale má vynikající HW klávesnici, která je současně dotyková jako touchpad; dají se používat různá gesta; perfektní je BlackBerry Hub spojující na 1 místě veškeré hovory, SMS, e-mailové zprávy atd.)
3) Lumia 640 XL LTE dual SIM
4) Lumia 640 LTE dual SIM

Sehnat novou 1) bude asi už bohužel problém i v zahraničí. U 2) až 4) včetně bys měl uspět buď v ČR, nebo v zahraničí.

Jinak BlackBerry některé novější telefony s Androidem vyrábí i v dual SIM verzích (např. KeyOne Limited Edition Dual SIM). Ty ale zatím nejsou dostupné v Evropě a aktuálně není známo, jestli někdy budou.

Pokud budeš mít nějaké otázky, pošli mi kdyžtak SZ.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod standavfr 17. 11. 2017 12:22

Hlavně je třeba si ujasnit,co budeš od telefonu chtít.Na win10 byl nedostatek aplikací v době jeho největší slávy a teď je situace už tristní a třeba bankovní aplikaci některé banky vůbec nenabízí.Na psaní sms,volání a nějaký základ budiž,ale pro využití plného potenciálu chytrého zařízení už ne.On android už dávno není taková tragédie,jak se místní win komunita snaží prezentovat.
standavfr
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků