Nový telefon do 8000 Kč

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Polcek02 17. 9. 2017 09:27

Ahoj, v brzké době bych si chtěl koupit nový telefon a potřeboval bych pomoc s výběrem .

Momentálně jsem uživatelem Lumie 640 W10 a už mi vážně dochází trpělivost. Ta nespolehlivost, pády aplikací apod. už mě vážně nebaví.

Chtěl bych telefon zhruba do 8000 Kč se čtečkou otisků prstů (jako plus považuji na přední straně, ale není podmínkou), display do 5,5" a pokud možno kvalitním fotoaparátem. Preferoval bych čistý a aktualizovaný android. Možná by stačil nějaký do 5000 Kč, ale chci aby mi vydržel alespoň 3 roky a byl stále použitelný.

Budu ho používat na web, messenger, instagram, running a focení. Proto bych chtěl lepší fotoaparát aby fotky byly použitelné.

Do oka mi padl
Moto G5s plus https://www.alza.cz/motorola-moto-g5s-plus?dq=5096139&o=2 a potom ještě
Xiaomi Mi A1 https://www.czc.cz/xiaomi-mi-a1-64gb-cerna/221999/produkt

Co si o těchto dvou přístrojích myslíte ? Nebo mi doporučíte jiný ? Nebylo by třeba lepší si připlatit a koupit Iphone 6 nebo SE ?

Předem děkuji za rady :)
Polcek02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MrFail 17. 9. 2017 10:01

Úplne to isté riešim aj ja. Ako cez kopírák. L640 s W10M je skrátka nepoužiteľný šrot. Ja osobne som rozhodnutý pre Xiaomi Mi A1 (teda až oficiálne vyjde). Je lepší ako Lenovo Moto cenou aj výkonom.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 9. 2017 10:34

V ty dobe bude za 8000 moto play ktery vas vyber podrti s absolutnim prehledem.Ted stoji pres 8000 Aha tak sleva,uz 8000.Neni o cem premyslet za 8000
Naposledy upravil oooooooooo dne 17. 9. 2017 10:39, celkově upraveno 1
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polcek02 17. 9. 2017 10:37

Mě o výkon zas tolik nejde. Jenom chci aby telefon byl použitelný i o 2-3 roky později. Jinak u moto g5s se mi líbí ta čtečka vepředu s podporou gest. Abych řekl pravdu, z toho xiaomi mám docela strach, ale o podporu by se měl starat google nebo se pletu ?
Polcek02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 9. 2017 10:42

Ne.Doporucuji nastudovat co je AOSP,neboli Android Pure,neboli cisty android.GOOGLE doda grunt,coz je kod.Vyrobce implantuje,nebo fanousek,nebo komunita obecne.A jsou firmy a firmy..Xiaomi je velka firma,nicmene jsem mega zvedavej jak se k pure Android postavi.Mezi vyvojarama ma povest spis jako zlodej kodu,nápadů, kterej nic do komunity nevracel,Acko by mohl byt zlom.
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 17. 9. 2017 10:52

A1 patrí do projektu android one (od toho a1) ,ktorý mimo iného zabezpečuje aj pure android. Pokiaľ viem, tak jediné čo Xiaomi pridá do pure androidu je aplikácia na ovládanie IR ,vlastný fotoaparát a ešte 2 nejaké aplikácie. Ja to považujem za dobrý krok. IR nejak musíš ovládať a fotoaplikácia pure androidu nie je nejaká ohromná.
Čo sa týka aktualizácií tak tie pôjdu cez Xiaomi od Google. (Google im dá najnovší android, xiaomi otestuje vyššie spomenuté aplikácie a pustí ho). Niekde som ešte čítal ,že je sľúbený aj android 9.
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 17. 9. 2017 11:36

Boze muj,stahni si sdk od google a bude ti jasny jak to je..Kazdy,i ja, ma k dispozici vsechny verze androidu..
Pure je o tom ze nemenis urcity hodnoty c configu a nenarves milion app s flagem sys.Pure, aosp je klidne rom s milionem predinstalivanych app,musi mit ale flag user a config,jadro tam nesmi byt zmeny kteryma z toho delas neco defakto uplne jinyho.
Jenom na okraj,samsung uvolnil pod open source, kod tykajici se wacomu,digitizer diky nemuz je note popularni.Google okamzite kod implantoval,takze teoreticky klidne pure android bude pure i s vrstvou zodpovednou za s - penn
a fakt by mne zajimalo jak je mozny ze muzu mit klidne android 8 a to hned ted..ne sranda,kod je jak jsem psal dostupnej kazdymu,ono toriz existuje neco jako typ licence a google prevalcoval konkurenci prave diky tomu ze pochopil silu open source...Takze pro muj mobil existuje rom s androidem 8,celej vtip je pouze v tom ze zdrojak ma kazdej,ne kazdej je ochoten ho pouzit a poslat do sveta na sve modely..Pokud sledujou fora ani se nedivim,lidi chteji posledni verzi,ze nemaji tucha co obnasi,nebo ze je horsi nez predchozi je jim evidentne fuk.
Takze politika chceme at si koupis dalsi mobil a my te donutime tim ze on ma verzi 7,8,nase stary modely ne,zabira.
Posledni verze androida ktera neni ani na Pixelech, mam pocit, je BuildVersionCode=”27″ BuildVersionName=”8.1.0″
oooooooooo
Android Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Polcek02 17. 9. 2017 13:45

Abych se přiznal, tak těmhle androidím moudrům moc nerozumím. Tak bych se chtěl zeptat jaké zařízení mi tedy doporučíte s ohledem na mé požadavky.
Děkuji.
Polcek02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 9. 2017 13:57

doporučení jsi dostal, Moto Z Play
https://mobilni-telefony.heureka.cz/len ... 9086715951
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Smurfik 17. 9. 2017 16:33

Když už Moto Z Play, tak koupit na Alze i s reproduktorem:
https://www.alza.cz/lenovo-moto-z-play-d4454578.htm?o=1
nebo přes O2extravyhody:
https://www.o2.cz/osobni/mobilni-telefo ... uktor.html
Smurfik
Junior

Odeslat příspěvekod Polcek02 17. 9. 2017 18:01

Dobře, díky moc :)
Polcek02
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stm01 17. 9. 2017 21:01

Za mě Xiaomi A1. Větší 4GB RAM, 64 GB vnitřní paměť, levnější, infraport(nevím jak je na tom Motorola). ;-)
Výhoda Motoroly je ve větší baterii.
iPhone 11 128GB

" Nemá cenu nenávidět lidi,kteří ti závidí .Respektuj jejich závist,protože si myslí,že jsi lepší než oni." :)
stm01
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cliffcz 17. 9. 2017 21:27

Lenovo je u nás nejreklamovanější telefon vůbec, od Lenovo B po ty paskvily co tu navrhujete. Něco málo přidej a běž do Honor 8, pokud nechceš překročit limit tak huawei P10 Lite.

Čistý android není vždy výhra, pokud ti jde o chod systému stačí si to nez*jebat blbostma. Donedávna jsem používal na Samsung Galaxy S3 a šlapal.
Cliffcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 9. 2017 21:40

1) chce pure android (což Honor nebo Huawei evidentně nemá)
2) smartphony Moto jsou vlajky od Lenova, není třeba se obávat, něco vydrbat se může u každého smartphonu každé značky
3) mám víc než pul roku Lenovo, a o nějaké závadě vubec nevím, šlape jak hodinky
4) o low-endech tady nepadla ani zmínka, není třeba upozorňovat na jejich možnou poruchovost
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MrFail 17. 9. 2017 21:48

Nehovoriac o tom ,že Lenovo moto "nie je lenovo" ale motorola.
MrFail
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků