Alcatel idol 4S / Honor 8 - srovnání

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Phillaman 17. 12. 2016 17:50

Ahoj všem,
zhruba po novém roce se chystám dát sbohem WP a zkusím nějakej ten android. Pročetl jsem několik recenzí a diskuzí a ve většině případů vyšel vítěz Honor 8 v dané cenové kategorii. Našel jsem ale velmi zajímavej model od Alcatelu Idol 4S, který skoro nikdo nezmiňuje, a tak bych vás chtěl poprosit o srovnání, který z těchto dvou telefonů by jste zvolili po technické stránce právě vy a proč.
Jakou lze očekávat podporu od výrobce? Vím akorát, že oba modely mají slíbený android 7. Rád bych telefon používal alespoň 2 roky.
Díky moc za reakce!
Phillaman
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 12. 2016 18:43

z vlastní zkušenosti je podpora Alcatelu velmi slabá, spíše žádná, mám jejich bývalý top model Hero2 a dosud nepřišla žádná aktualizace, na druhé straně si cením toho, že má android téměř bez nadstavby a zbytečného balastu a funguje bez jakéhokoliv problému (restarty, pády, ap.)
Honor pro své modely přislíbil podporu po dobu dvou let
http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... &Itemid=57
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 17. 12. 2016 20:52

Tak třeba Alcatel idol 3 dostal aktualizaci z 5 na 6 už před dvěma měsíci
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 17. 12. 2016 21:04

Asi se to liší model od modelu, anebo na mne Alcatel zapomněl? :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roy1 17. 12. 2016 23:10

Tak to si snad dokážeš hravě ověřit, ne? Asi bych začal na needrom.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Knee 17. 12. 2016 23:54

To si nejsem tak úplně jist že by si Nick Cave dokázal něco hravě ověřit.
Knee
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 12. 2016 00:08

čoveče, já taky ne, kór když už mám vyhlédnutého nástupce :)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Phillaman 18. 12. 2016 11:03

Nicku a ostatní díky za informace :) Microsoft toho taky hodně s WP nasliboval, tak na nějaký tiskový prohlášení moc dávat nebudu.. :D Oba jsou k pořízení cca za stejné peníze. Čistý android vidím rozhodně jako velký plus. Co po tý technický stránce? 4S má o 1gb méně ram, říkám si ale jestli to při běžném používání (u mě youtube, horizonGo, nějaké nenáročné hry, sociální sítě, miCoach apod. ) bude vůbec znát. Je něco technicky zásadního proč jeden z nich vyřadit? Ještě jednou díky všem :)
Phillaman
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 18. 12. 2016 11:17

Tady je nějaké srovnání, i když víceméně jde jen o porovnání parametrů
https://www.cena-vykon.cz/porovnani/alc ... b-dual-sim

podle mne má ten Idol 4S zbytečně jemný displej, může mít vliv na baterii
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puppak 18. 12. 2016 12:47

Phillamane, ve čtvrtek jsem po 4 letech přešel z WP naposledy Lumie 1020 na Honor 8, aplikací je spousta a jsou kvalitativně lepší, telefon zatím šlape, blbě se drží - hubená placka, která klouže, myslím si, že za ty čtyři roky u WP jsem neviděl víc reklam v telefonu, jako za ty 3 dny s Honorem. Android no. Potřeboval jsem dual sim, kdyby ne, tak bych si koupil LG G5. Jestli nepotřebuješ dual, tak vem G5. Škoda, že vývojáři kašlou na Windows (nedivím se jim), kdyby to bylo s aplikacemi lepší, tak bych nikdy na Android nepřešel. Lumii si zatím nechávám :-).
puppak
Junior

Odeslat příspěvekod Phillaman 18. 12. 2016 13:41

@puppak ano právě že dual sim je podmínkou, nechci nosit dva telefony :D jinak G5 by byla asi jasná volba :-) Honor 8 jsem si byl prohlídnout v jednom elektru a telefon krásný, design se fakt povedl a je pravda taky mi přišlo že v ruce docela klouže :D. Ten Alcatel jsem bohužel už nenašel v žádným showroomu tak nemůžu porovnat :/ jen z videí.. a do diskuze o WP se radši pouštět nebudu.. zklamání se nedá slovy popsat :D
Phillaman
Junior

Odeslat příspěvekod Pepan_22 18. 12. 2016 14:02

Jestli ti je jedno koupit z Německa, tak na ebay.de mají LG G5 i od německých prodejců v dualsimu. Model H817 tuším. CZC slibovalo taky ale nakonec nedorazil.
Pepan_22
Junior

Odeslat příspěvekod puppak 18. 12. 2016 14:57

Taky jsem zvažovat koupi z Německa, ale při mé smůle by určitě přišel vadný kus. Ten model je LG G5 H860 a myslím si, že už se dá sehnat spíš z Británie a ta cena už je taky dost vysoká - nejlevnější je růžový a ten jsem fakt nechtěl. Ještě můžeš zauvažovat o Huawei P9 dual, ten se mi držel v ruce líp než Honor 8. Nebál bych se ani S7 dualu, ale ta cena už je trochu jinde.
puppak
Junior

Odeslat příspěvekod Phillaman 18. 12. 2016 16:02

strop mám cca 10k a moc připlácet nechci spíš počítám, že po novém roce cena půjde ještě trošku dolů.. proto jsem chtěl vybírat mezi těmito dvěma modely :)
Phillaman
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef Cmar 19. 12. 2016 00:09

Idol 4S jsem před pár dny měl na testování (přibližně na dva týdny) a po tomto testu můžu říci, že příplatek do výš zmíněného Huawei P9 má smysl. Lepší fotoaparát, konstrukce, navíc 3 roky záruka, podpora jako taková úplně někde jinde. V mnoha detailech Honor 8 hodně překoná, ty peníze bych do něj dal.
Xiaomi 13
Galaxy S23
Jozef Cmar
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků