Zařízení pro zesílení signálu

Srovnávání telefonů a hodnocení obchodů s telefony

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod motley 20. 8. 2016 18:09

Zdravím,

řeším takovej problém - moje babička tráví značnou část roku na chalupě kde nikdo z operátorů nemá kloudný pokrytí. Přecijen už je starší a tak jsem si říkal, že by bylo fajn kdyby tam měla signál, aby se mohla bezproblémů dovolat kdyby něco.

Všichni operátoři mají v daný oblasti BTS na stejnejch místech, takže změnou operátora si nepomůžu. Úplně marný co se týče pokrytí to tam není, sem tam se to chytne (ale použitelný to není), proto jsem si říkal, že něco jako zesilovač by mohlo pomoct.

U nás ty zařízení stojí tisíce, tolik se mi za to zase dávat nechce, koukal jsem na eBay, tam je zase všechno 900MHz...

Tak jsem se chtěl zeptat, jelikož něco takovýho řeším poprvé, jaký by bylo optimální řešení s ohledem na to, že se mi za to nechce platit nějakej nesmysl ?

Ještě mně napadlo, zkusit sehnat nějakej starší telefon vybavenej konektorem pro ext. anténu + anténu ? Máte to někdo vyzkoušený ?

Díky za rady
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2016 18:14

To jsem kdysi používal, ext. anténu + propojovací káblík + Siemens M35i
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 20. 8. 2016 18:35

A nejaky zlepseni tam bylo ? Fungovalo to treba i v budove ? Premyslim, kterej z tech starejch telefonu pripadne zvolit, asi by bylo dobry neco se slusnou vydrzi baterie, napada te nejakej konkretni model ?
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2016 18:48

Fungovalo perfektně, signál bežně 0-1dílek, s anténou 4-5 :-) nejde tak ani o model, ale o to, že k němu neseženeš ten propojovací káblík (adapter) kterým se spojuje anténa s mobilem
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 20. 8. 2016 18:54

Ja myslel, ze ten antenni konektor byl u vsech mobilu stejnej...?
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2016 18:58

To jo, ale rozdílné je uchycení, je nutné mít adapter konkrétně určený pro ten který typ mobilu
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 20. 8. 2016 19:14

Takze je k tomu potreba jeste nejakej dil, kterej ten kablik v telefonu nejakym zpusobem zajisti ? To by vyresila izolepa nebo lepidlo, ne ? Ne ze bych byl priznivcem takovejch reseni, ale nedovedu si predstavit shanet takhle specifickou vec...
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2016 19:20

Jenže ten káblík musí jednak přesně sedět na svém místě (toto isolepou nezajistíš) a za druhé jde o samostatný adapter, který se šroubuje na konec káblu od antény a zároveň připevní na mobil
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 20. 8. 2016 19:30

Aha, takže potřebuju třeba tohle:
http://www.ebay.com/itm/Nokia-3285-5100 ... xygPtSp4im

+ anténu
+ nějakou kompatibilní Nokii ?
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2016 19:38

Jo, to je ono. Nokii musíš koupit některou z těch, které jsou u toho adapteru uvedeny. Anténu ještě mám, ten káblík k Siemensu se mi poškodil..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 20. 8. 2016 20:34

OK, objednám to. Tu starou Nokii už nějakou seženu, nebo se poptám známejch jestli někdo nemá, před pár rokama jsem při úklidu několik starejch mobilů vyhodil, určitě mezi nima byla i 6310i, škoda :-D

To propojení mezi anténou a adaptérem je předpokládám nějaký standardní ? Takže si jenom pohlídám frekvence ?
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2016 20:40

Potřebuješ GSM anténu s káblem, propojení by mělo být univerzální, tzn. jakýkoli adapter tam musí jít připojit
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 20. 8. 2016 20:54

Dobře, takže třeba tahle by vyhovovala, že ?

http://www.ebay.com/itm/GSM-5DBI-Suctio ... SwkNZUj-3C

Předpokládám, že nějaký zásadní kvalitativní rozdíly tam nejsou vzhledem k tomu, že se de facto jedná jenom o drát s konektorem...
motley
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 20. 8. 2016 21:05

Vyzkoušet ji můžeš, ale já měl klasickou s 10m kabelem umístěnou na střeše, jestli toto nebude slabé, nevím..
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod motley 20. 8. 2016 21:17

Zbavit by ses té tvé osvědčené antény náhodou nechtěl, jestli už ti k ničemu není ? Za poštovný + odškodnění za psychickou újmu způsobenou návštěvou pošty ? Jinak řečeno, za nějakou symbolickou částku ? :-D
motley
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků