Podivné chování po obnovení z bitové kopie systému

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 10

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Qwizz 3. 2. 2017 08:37

Zdravím,
asi před měsícem jsem dělal komplet reinstall systému. Mám ho jako předinstalovaný na svém ntb. Po instalaci jsem počkal, než se nainstalují aktualizace, nainstaloval jsem antivirus (Kaspersky Total security - legální), ovladače na grafiku (ty z WU jsou zastaralé), Office 2007, 7zip. Poté jsem udělal zálohu bitové kopie na externí 500GB HDD (kde mám i nějaké filmy a fotky rodiny). Před 3 dny jsem udělal obnovu bitové kopie, která se úspěšně provedla, nicméně od té doby pozoruji, že něco není v pořádku. Nejenže mi padá sem tam třeba Chrome (což jsem nikdy předtím nepozoroval), ale byl jsem nucen i přeinstalovat Kaspersky, protože začal po obnově mrznout při kontrole nebo aktualizaci - od té doby Ok. Také třeba hláška o tom, že některé aplikace čerpají moc baterky, jsem ještě nezažil (ntb je po většinu času na stole pořád v nabíječce). Je možné, že se obnova nepodařila 100%ně, nebo jsem něco špatně udělal?

Při pohledu do správce úloh je vše tak, jak má být. Když nejede žádný appka, tak disk jede na 1-2% (někdy 0), RAM na +-20%, CPU na 3-5%. V procesech není nic co by tam podle mě být nemělo a nic ntb nevytěžuje. Ale jsou patrné třeba prodlevy. Mám zapnutý třeba Chrome, a když chci do průzkumníka, tak to trvá někdy třeba i 5-6 sec než se otevře.

PS: Projel jsem ntb i Kaspersky úplnout kontrolou, tak i Esetem online scanerem, výsledek - nic se nenašlo.

Můj ntb: Acer Aspire V15 V5-591G
i5 6300HQ
8GB RAM
1TB HDD 7200ot
GTX950M

Děkuju předem za rady
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 2. 2017 11:57

Systém?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 2. 2017 13:12

Vyčistil jsi systémový SSD pomocí diskpart před obnovou OS ze zálohy?
Viz FAQ.
Tohle je normální:
Qwizz píše: padá sem tam třeba Chrome

Nikdo rozumný takový sw neinstaluje. :-/
Co s tím?
Pokud jsi realizoval obnovu standardně, tj. odpověděl jsi na úvodní dotaz kladně:
1) Přepni se do admin profilu.
2) Odinstaluj Chromáka včetně profilů.
3) Vyčisti příslušné služby z Admin konzole cmd:
Kód: Vybrat vše
sc stop gupdate
sc stop gpupdate
sc delete gupdate
sc delete gpupdate

pokud jsou instalované obě služby.
4) Vyčisti Scheduler (Plánovač):
Kód: Vybrat vše
taskschd.msc

Zobraz skryté úlohy; všechny úlohy od Google smaž.
5) Restartuj OS a vyzkoušej funkce po přihlášení do pracovního profilu bez admin práv.
6) Občas se přepni do Admin profilu a zkontroluj Admin log.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 3. 2. 2017 14:34

Pardon, jedná se o Windows 10, plně aktualizován. Myslel jsem že když to napíšu do vlákna o Win 10 že bude jasno, ale moje chybka :) Chrome se zbavovat nehodlám, používám ho už roky a na tomto ntb jej mám od začátku (únor 2016 koupen) a vše jelo v pohodě. SSD nemám, to bych jej v popisu napsal. SSD budu mít během příštího týdne, ale o to tu nejde. Doteď mi vše jelo v pohodě a po obnově se toto děje. Takže i když se obnova podařila bez problémů, asi úplně bez problémů to nebylo.
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 2. 2017 14:47

Na verzi OS jsem se neptal.
Windows 10 = obchodní název, o verzi/edici/mutaci OS to neříká vůbec nic.
Neodpověděl jsi na základní dotaz:
Milanr1 píše:Vyčistil jsi systémový SSD pomocí diskpart před obnovou OS ze zálohy?

Pokud jsi závislák na Chromákovi, vyzkoušej bod (5), tj. přihlášení do nového pracovního profilu.
Nespouštěj Chromáka. Otestuj základní funkce.
Tak snadno zjistíš, zda je|není na vině tenhle pochybný sw.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 3. 2. 2017 14:58

Ne to jsem neudělal. Ten bod 5 vyzkouším. Je to Windows 10 Home 64bit CZ, předinstalován.
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod freekarol 3. 2. 2017 23:51

Ta bitová kopie byla vytvořena přes Windows, že? Já osobně v tomhle Windows nevěřím a radši použiju na to program od někoho jiného.
freekarol
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 4. 2. 2017 09:44

Ano přesně tak, přes ten defaultní nástroj v ovládacích panelech. Udělal jsem před chvílí komplet čistej reinstall (data mám zálohována) a uvidím. Opravdu to ale vypadá, že něco nevychytali a ta bitová kopie prostě nefunguje dobře, zas mi zamrzl ráno celý Kaspersky.
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod vanamond 4. 2. 2017 12:18

Bitová kopie je bitová kopie a není jak by se "nepovedla", buď se udělá, nebo ne ( jsou tam kontrolní součty a dva další mechanismy kontroly - alespoň u té Windowsí).
Takže - pokud byl původní stav Windows OK (opravdu ?) a byl úspěšně obnoven pomocí bitové kope a je to jinak - no tak se změnil hardware, jiná možnost není. Tedy - kontrola ventilátorku a chlazení, test RAM a test HDD. OK ?
Trust in God and keep your powder dry !
vanamond
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 4. 2. 2017 14:59

No po přeinstalu to vypadalo OK. Disk podle Crystaldiskinfo je Ok, test pamětí taky. Jen po kouknutí na výsledky jsem zjistil, že jsem tam měl 4x nějaké chyby kernelu (kernel processor power 37) a předtím po dobu asi dvou hodin stejné errory (sice už ne kernel ale stejně). Mohl by se na to někdo kouknout a říct, co mám špatně? Něco asi není v pořádku. Viz Screeny. Po prvním spuštění toho přehledu událostí celá appka zamrzla.

http://leteckaposta.cz/140210178
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 2. 2017 18:39

Tady jsi v technickém fóru. Obrázky si nech do KsichtoKnihy.
Okopíruj sem text příslušných hlášek.
Je možné, že jsi vytvořil zálohu OS až v okamžiku, kdy jsi tam nasekal řadu chyb? :roll:
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qwizz 4. 2. 2017 18:57

Hlášky to nejsou, jsou to chyby v eventvwr. S tím Kernelem je to Kernel-Processor_Power ID 37 a popis "Rychlost procesoru 0 skupiny 3 je omezena systémovým firmwarem. Procesor byl v tomto stavu sníženého výkonu od posledního hlášení 71 sekund." 4x po sobě.

Předtím Schannel a popis "Certifikát přijatý od vzdáleného serveru nebyl správně ověřený. Kód chyby je 0x80092012. Žádost o připojení TLS selhala. Připojená data obsahují certifikát serveru."

A před půl hodinou DistributedCOM "Nastavení oprávnění specifické pro aplikaci neuděluje oprávnění Místní Aktivace pro serverovou aplikaci COM s identifikátorem CLSID
{9E175B6D-F52A-11D8-B9A5-505054503030}"


Dělal jsem kontrolu RAM přes Windows, a poté se tu zobrazily výsledky, žádné chyby nebyly nalezeny.
Qwizz
Junior

Odeslat příspěvekod Doggg 4. 2. 2017 19:01

Milanr1 píše:Tady jsi v technickém fóru. Obrázky si nech do KsichtoKnihy.
Okopíruj sem text příslušných hlášek.
Je možné, že jsi vytvořil zálohu OS až v okamžiku, kdy jsi tam nasekal řadu chyb? :roll:


milane běž s tímhle přístupem do hajzlu. OP se normálně ptá, tak se laskavě nechovej jako kokot, kterej spolk všechnu moudrost světa, ju? díky.
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 2. 2017 19:05

[OT]
Doggg:
Odpověz na dotaz na základě uvedených obrázků.
Mých požadavků na tazatele si nevšímej, to není Tvoje starost.
[/OT]
Naposledy upravil Milanr1 dne 4. 2. 2017 19:09, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doggg 4. 2. 2017 19:09

však on si jich nevšímá ani tazatel, jestli sis toho nevšim. Ono po hlášce, že nikdo rozumný neinstaluje chrome, se tomu ani nelze divit. Tak klid, jo?
Doggg
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků