Jak zrusit okno Prepinani mezi aplikacemi..?

Diskuze výhradně o operačním systému Windows 8

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Abox 16. 11. 2013 19:08

Obrázek
Ve VMPlayeru mam nainstalovane W8.1 Enterprise. Vzdycky po chvili se zobrazi stupidni okno, jak se maji prepinat aplikace. Ovsem netusim, jak ho zrusit. Proste je tam porad, i kdyz se prepnu na plochu, jakoukoliv aplikaci. Nejde presunout. Na zabiti... :-\
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 16. 11. 2013 19:54

Jednoduse, udelej to co ti rika a potom uz se nikdy nezobrazi :D . Je to takova napoveda jako se dava do her pro zacatecniky.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 16. 11. 2013 20:22

A na nedotykove obrazovce to udelam jak..? :-O
Ani mysi, zkousel jsem ruzne klavesy, F1-F12, je to tam furt.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bespi_ 16. 11. 2013 21:01

Jde to normalne mysi.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 16. 11. 2013 21:33

Kdyz na to kliknu, tak jedine co to dela, ze se hybe ta sipka.
Jako kdyby to slo, tak se tu opravdu tak blbe neptam.
Nejde to ani tou mysi posunout, uzavrit, ani tabelatorem, mezernikem...
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 11. 2013 06:19

Používat W8 na nedotykovém monitoru = nesmysl.
Co s tím?
MS sice už neprodává W7/Vistu, ale v licenční smlouvě na W8 umožňuje downgrade na tyto plnohodnotné OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 17. 11. 2013 08:05

A proc myslis, ze to mam v tom virtualu..? Abych si to nejak osahal, tak si s tim tak hraju.
A ano, jinak jedu na W7. A prodavat nic nemusi, diky SA mam pristup ke vsemu. Jenom jsem narazil na tento problem, marne se jej snazil vyhledat ve forech, a tak se ptam i tu. Vzhledem k tomu, ze uplne stejny problem se vyskytl i ve virtualu na sichte, tak predpokladam, ze to bude nejaka bota. Myslel jsem si, jestli to nema treba nejakou zavislost na typu dispeje vybranemu v tom VMPlayeru, ale prd.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 17. 11. 2013 15:58

Tak toto na mne vyskočilo po updatu na Win 8.1 taky.
Na ovládání používám externí touchpad od Logitechu a z něj sem to nebyl schopen deaktivovat, tzn. provést operaci kterou po mně ten učící režim chtěl.
Nakonec jsem zapnul klasickou myš, najel do levého horního rohu obrazovky, stiskl levé tlačítko a potáhl.

(možná tam stačí jenom najet a kliknout)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 17. 11. 2013 16:53

To vypada, ze to je ono. V levem hornim rohu se zobrazi ikonka Plochy a nebo Metra (podle toho, v jakem jsem rezimu).
Pak to zmizlo, pouze se to nekdy zcela necekane jeste obcas zobrazi.
Ale aspon zase nejaky posun vpred. Tohle mi pripada, jako vodeni decka za rucicku. Co vymysli priste. Jak se mackaji klavesy na klavesnici..?
Kazdopadne diky.
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 11. 2013 20:18

Je to dost zásadně odlišný systém s dost zásadně odlišným používáním, proto je podle mě ten průvodce vhodný.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod marts 18. 11. 2013 13:38

Blbé je, že průvodce poněkud nevhodně naznačuje, že se má jakoby táhnout z místa kde ten průvodce vyskočí a přitom to aktivní místo je úplně jinde.

Na základě této zkušenosti, kdy nástroj který má něčemu naučit to nedokáže přímočaře vysvětlit, mi nezbývá než to považovat za zmetek.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 11. 2013 14:58

jenže von to není první krok průvodce; předchozí kroky měly uživatele, jež používá ryze dotykovej UI na bezdotykovým HW, naučit, k jakýmu pettingu slouží který zóny...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 18. 11. 2013 19:58

Tak ten první krok jsem zřejmě úspěšně překonal bez povšimnutí, že se tam něco hovořilo o rohu pro přepínání aplikací.

Pohledem do nápovědy ale vidím, že problém bude možná někde úplně jinde - vzhledem k tomu že mám u PC připojen grafický tablet tak si Windows 8.1 myslí, že běží na počítači s dotykovou obrazovkou a o tom že se má jít někam do rohu ani necekne. Zato nabízí operaci určenou pro dotykovou obrazovku, tzn. švihnutí prstem z levé strany obrazovky - tj. operaci kterou myší nelze provést.

-- 18. 11. 2013 20:02 --

A ještě dodatek jak ty nápovědy efektivně vypnout (hledal jsem jak to zapnout, abych si to prošel znovu), viz. http://superuser.com/questions/654910/w ... res-vmware
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod uzivotel 12. 7. 2014 02:41

Drahý pane Bari007. Vaše příspěvky jsou skutečně úžasné. V dnešním maratonu s Win 8 jsem narazil na Vaše příspěvky a mohu zodpovědně říct, že ani jeden z nich nebyl přínosem. Dovolím si říci, že Windows 8 (potažmo Win 8.1) je z hlediska uživatelů nesmírně nepřátelský a agresivní.

Jinde zmiňujete své "postřehy" ohledně Office 2013. Mohu vás ujistit, že výběr možnosti instalací online instalace nenabízí. Pokud zakoupím produkt za 6300 Kč očekával bych, že instalace bude v rámci možností jednoduchá s uživatelskou nabídkou. A ono ne. Musí se udělat účet u Mikrosoftu. Skvělé, když notebook instaluji pro klienta a nemohu tedy jinak, než zatěžovat klienta komunikací na téma: založte si účet, potvrďte to.

Díky nefunkčním aktualizacím (musí se natáhnout postupně), díky spoustě zbytečného balastu v podobě "skvělých" aplikací, díky instalaci update na Win 8.1 a díky různým problémům - viz výše uvedené "zku*ve*é radící okno, které prostě nelze prostým kliknutím uzavřít - dělám instalaci do použitelného stavu neskutečných 16 hodin. Myslím, že nejsem úplný idiot a instalací mám za sebou stovky. Ale tohle je neskutečné. Ještě že se člověk může učit a příště bude moudřejší a bude vědět, co všechno je třeba v prostředí Win 8.1 obejít a udělat jinak.

Takže drahý pane Bari007 zkuste buď opravdu pořádně radit, nebo si své "chytré" poznámky nechte pro lidi, kteří jsou šťastní za každý blábol, který je pobaví.

PS: ano, připojte klasickou myš a v podstatě zašmejděte na všech hranách monitoru a ono to někdy v průběhu těchto "smysluplných" pohybů zmizí.
uzivotel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 12. 7. 2014 09:52

Nechápu na co si stěžuješ na Bariho? On ty programy nedělá a pokud ti něco nevyhovuje tak to prostě nepoužívej.

W8 mám na NT taky tak vím co to dělá a průvodce se spustí jednou a jde deaktivovat i když nemám dotykovou obrazovku, ano upgrade na w8.1 je vopruz největší pořád to chce M$ účet a po instalaci jsem se ho nemohl zbavit nešlo mi to přepnout na lokální - pořád se mu nelíbilo heslo ať jsem zadal jakékoliv nakonec jsem musel heslo zrušit přepnout účet a heslo zase zapnout.

A instalace OS nebo celého balíku SW není pro BFU! Nebo v autě se taky rejpeš v počítačích, brzdách ESR ESC atd....pochybuji maximálně utáhneš nějaký šroubek a vyměníš si filtr vzduchu u klimatizace.

Takže pokud ti nevoní programy od M$ proč je kupuješ? A pokud to nejde nainstalovat proč si nestěžuješ u M$? Pokud máš produkt koupený máš přece nárok na podporu ne?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků