Prevodnik VGA na S-VIDEO a 75ohm antenu

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tux.martin 16. 1. 2014 19:58

Ahoj,
potrebuju pripojit pocitac ke stare televizi, ktera ma jenom analogovy anteni vstup (zadny HDMI, SCART, VGA - proste nic).

Napadlo me pouzit grafiku do AGP s S-VIDEO vystupem. Ten pak dat na vstup do set-top-boxu a anteni vystup do stare tv.

Da se sehnat a za kolik set-top-box, ktery je schopny modulovat video do anteniho 75ohmoveho konektoru? Stara videa to umela.
Vetsina set-top-boxu ma dva scarty, jeden jako vystup do TV a druhy oznacovany jako vstup.
Kdybych pripojil pc grafiku pres s-video (nebo zluty cinch) pres scart redukci do set-top-boxu, je realne, ze bude mozne vytup pustit do anteniho konektoru?

Bylo u starych VHS videi mozne zapojit vstupni S-VIDEO/SCART/zluty cinch a posilat do anteniho vystupu?

Na internetu jsem nasel schema, podle ktereho je mozne z VGA konektoru dostat zluty video cinch. Mam koupenou i redukci z dx.com, az se mi ji podari najit, tak ji vyzkousim.
Je realne, ze by to mohlo fungovat?

Nereste prosim, prisernou kvalitu obrazu takovehoto reseni. Jen to chci zkusit propojit.


Edit: nasel jsem set-top-box Zircon T Premium, ktery ma RF modulator (vystup do anteniho konektoru).
Takze kdyz do VCR scartu pripojim pres s-video PC grafiku, teoreticky by to melo fungovat?
Přílohy
vgaDX.jpg
vga2video.gif
vga2video.gif (9.33 ) Zobrazeno 13711 krát
tux.martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xmarek 16. 1. 2014 21:05

Důležitý dotaz. K čemu to budeš používat? Myslím např. přehrávání videa apod. Nepředpokládám činnosti jako brouzdání po internetě apod.
Jde o to zda se vůbec taková investice vyplatí. Obyčejné RPi je výkonnostně dostatečné i pro přehrávání MKV videa a analogový výstup vč. zvukového 3.5 to má taky. Provozuji to tak a nemám s tím sebemenší problémy.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
xmarek
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 16. 1. 2014 21:10

Potřebuješ anténní modulátor.
Pod tímhle názvem se to před časem prodávalo.Buď samostatně, nebo to bylo součástí TV her, ale popravdě, myslím, že nejrychlejší a nespolehlivější způsob jak ten modulátor sehnat, bude použít k tomu starý video VHS.
Nemusí fungovat po mechanický stránce, stačí, že bude živej tuner, videovstupy a tím pádem i modulátor.
Pak video signál, přemodulovanej na anténní, naladíš i na starý černobílý televizi.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod molnart 16. 1. 2014 21:12

no ale on ma iba antenny vstup, nema ani zlty cinch. inac mozno kupit nejaku bazarovu telku s prislucnymi vstupmi by bolo lacnejsie riesenie... ten set to box s modulaciou antenne signalu tiez nebude stat stovku..
Yamaha RX-820 | HECO Victa Prime 702 | Samsung UE65F6400
foobar2000 | Asus Xonar DX | Sony MDR-V6
molnart
Junior

Odeslat příspěvekod šeďour 16. 1. 2014 22:26

Když nemáš žlutej cinch, musíš použít modrej zub... :-P
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tux.martin 17. 1. 2014 01:25

Set top box Zircon T ma jako jediny, co jsem nasel RF modulator.
Funguje VCR SCART u set top boxu pro vstup videa? Ze bych do nej dal zluty cinch a do TV tahnul koaxial s namodulovanym videem.

Na video a jako monitor to bude nepouzitelne. O kvalite vim, psal jsem to uz v puvodnim dotazu.
Raspberry PI znam, ale chci pouzit starou TV.

Staci jako duvod Because we can? :-D

Ohledne vytazeni zluteho cinche z 15 pin VGA, je to mozne?
tux.martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 17. 1. 2014 12:45

Tak logicky by tam měl bejt buď jeden plnej scart (in/out), nebo dva scart konektory, z toho jeden plnej a druhej jen výstupní.
Bude to popsaný v manuálu ke konkrétnímu STB.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod artam 17. 1. 2014 16:08

tux.martin:

Treba si predovšetkým ujasniť základné veci:
1. STB v nemajú SCART vstup, ale len VÝSTUP (neviem o žiadnom, ktorý by mal vstup) a ten je tam len preto, aby sa to dalo pripojiť k starším analógovým TV zobrazovačom alebo nahrávať smerom na VCR. Uvažuj logicky sám, k čomu by bol na STB analógový VSTUP, keď STB nemá v sebe AD prevodníky na zdigitalizovanie obrazového signálu, lebo ich nepotrebuje, keďže sám slúži na príjem signálu už digitálneho???

2. Ten tvoj kábel je viac-menej podvod, teda by teoreticky mohol fungovať, ale len za jedinej podmienky (o ktorej sa zrejme v návode k tomu káblu nedočítaš) - že dokážeš na VGA karte nastaviť režim 720(704)x576 25Hz/prekladaných a ešte k tomu so špecifickým časovaním Vsyc a Hsync tak, aby to aspoň približne zodpovedalo norme PAL. Ja som s tým kedysi dávno experimentoval a chcelo to hodne leadenia a zásahov priamo do registrov grafickej karty, aby to nejako fungovalo a aj tak to nebolo uspokojivé (chcel som to dostať do SCARTu analógovej TV) a výsledný efekt bol ten, že za tie mesiace pokusov som usúdil, že je lešie kúpiť si placatý TV... Na dnešných grafikách mám dojem, že tento režim už ani nerozchodíš. Zabudni na to.

3. Ak nechceš strácať čas, nervy a zbytočne vyhadzovať peniaze, tak jediná schodná cesta je tzv. Scaler + RF modulátor. Scaler prevzorkuje vstupný VGA na video signál podľa noriem PAL (alebo NTSC, ak je to ten TV schopný zobraziť) a RF modulátorom to pošleš na anténny vstup TV.

Hladaj na nete nieco taketo:
http://www.beststuff.co.uk/store/konig- ... verter.htm
+
http://www.beststuff.co.uk/store/Mercur ... ulator.htm

4. "vytazeni zluteho cinche z 15 pin VGA, je to mozne" - Nie.
Zabudni na nejaké priame a jednoduché pripojenie z VGA konektora do TV, viď bod 2. Podľa mňa je zbytočné to ďalej pitvať. Ak máš záujem sa tomu venovať ako hobby, tak si najprv naštuduj, ako vyzerá video signál kompozitný, S-Video alebo RGB pre zobrazenie na TV a čo lezie z VGA D-Sub výstupu a pochopíš, čo všetko je nutné, aby si prekonvertoval jedno do druhého, alebo naopak. ;-).
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 18. 1. 2014 01:32

Artamane, rád ti settobox s analogovym vstupem ukážu, pokud si ještě žádnej neviděl, není na tom nic světobornýho.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tux.martin 18. 1. 2014 17:40

Kdyz se podivam napr. na set-top box Fuba ODE 760, ma 2x SCART.
Jeden SACRT se jmenu je TV - logicky na pripojeni televize a druhy se jmenuje VCR.
Alza tomu rika: "1x TV scart, 1x AV scart".

Co teda dela VCR scart? Ja to chapu tak, ze do VCR scartu pripojim treba stare video a set-top box pak bude "preposilat" vcr scart na tv scart.
Nebo slouzi oba scarty jako vystup, napr. pro 2 TV kdybych chtel soucasne jeden obraz?
Nebo maji oba scarty stejny vystup, ale vcr scart nezobrazuje menu se top boxu (napr. pri zvysovani hlasitosti), aby tak z nej slo nahravat?
Přílohy
set-top_box.png
tux.martin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod šeďour 18. 1. 2014 20:31

Funguje to takhle :

Televize má jeden vstupní scart konektor, do kterýho bylo původně připojený video.V tý době televize přijímala signál přez svůj tuner.Potom, co odpojili analogový vysílání, se video odpojilo a na jeho místo přišel settopbox (STB).Video se připojilo do konektoru na STB (označenýho VCR).
Ve chvíli, kdy video začne přehrávat kazetu, automaticky se signál na STB přepne, takže na obrazovce televize běží obraz z videokazety.V tu chvíli funguje scart(VCR) jako vstupní.
Pokud chci nahrávat na video z STB, zapnu na videu rekord z vnějšího vstupu.V tu chvíli scart(VCR) slouží jako výstupní.
Pak je tu ještě možnost nahrávat z anténního modulátoru STB, pokud mám STB a video propojený anténním kabelem a na videu je naladěnej kanál modulátoru.

A ještě pro upřesnění...nahrávám to, na co se koukám.Pokud bych chtěl koukat na něco jinýho, musel by mít STB dva tunery.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod artam 19. 1. 2014 19:44

šeďour píše:Artamane, rád ti settobox s analogovym vstupem ukážu, pokud si ještě žádnej neviděl, není na tom nic světobornýho.

Šeďoure, nesmierne rád si rozšírim obzory svojho poznania, ked mi predvedieš STB s takým ANALOGOVÝM VSTUPOM, z ktorého dostaneš video na RF VÝSTUP toho STB (ak vieš, čo to ten RF výstup je a o čom je táto téma ;-) ). Potom ja uznám, že to nie je nič svetoborného!
V opačnom prípade by si v rámci fér plej mal ty oficiálne uznať, že sa mýliš.

PS: Pre účel tejto témy sa ako analógový vstup nepovažuje SCART, ktorý slúži len ako priechodzí pre pripojenie VCR k TV skrz STB.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod šeďour 20. 1. 2014 09:55

Settopbox s touhle funkcí, jsem si před pár lety pořídil kvůli tomu, že odešel AV vstup na videorekordéru a velitelka trvala na zachování funkce nahrávání.Na video dřív nahrávala sestřihy z videokamery.
Máš pravdu v tom, že to asi nebude běžná funkce, neuvědomil jsem si, že konektor scart AVR může bejt jenom průběžnej.

Tedy...když do scartu na STB přivedu AV signál a on se mi přes modulátor a anténní konektor přenese na VCR, kde ho mám naladěnej na devátym kanálu a můžu ho tak nahrávat ve velmi dobrý kvalitě, platí to ?

Za těch patnáct let, co se pohybuju kolem prodeje elektronickejch součástek a servisu, jsem viděl spoustu redukcí AV signálu, o kterejch jedni tvrdili, že to nemůže fungovat a ti druzí je v blažený nevědomosti vesele používali.

V rámci fér plej přiznávám, že se často mejlim a často mám pravdu.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků