Audio GD NFB-15.32 nebo BV Audio + HRT music Streamer II

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod skripmi 6. 1. 2013 14:12

Zdravím, rád bych se zeptal na názor.
Chtěl bych poslouchat hudbu z PC (kvalitní FLAC nahrávky, Foobar2000) nejlépe přes USB port.
Bude vhodnější kombinace BV audio + HRT music streamer II, nebo Audio GD NFB-15.32 (AMP+DAC). Parametry toho Audio GD vypadají velmi slibně.
Jde mi zejména o kvalitu zvuku. Celková cena řešení je velmi podobná u obou variant.
Sluchátka mám Beyerdynamic DT 880 (2005) 250 ohm.
Obě řešení mají asynchronní USB.

Díky moc za rady.
PC - HRT MSII - BV Audio - Hifiman HE-400 - Colorfly C3 - Fiio E07K - Etymotic HF5
skripmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 1. 2013 14:40

To zaleži či to chceš all in one alebo zvlašť. To Audio-gd je ale imho lepšia voľba.
Naposledy upravil Ryan Giggs dne 6. 1. 2013 16:06, celkově upraveno 1
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 6. 1. 2013 15:31

Kombinace BV Audio + HRT MSII a DT880 (250ohm) je popsána tu: viewtopic.php?p=9251576#p9251576
Takže volba to nebude rozhodně špatná.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skripmi 6. 1. 2013 15:45

Pro kombinaci BV+HRT se rozhoduji zejména kvůli té recenzi ;-)
Audio GD však aspoň parametrově vypadá celmi slušně, je otázkou jestli bude hrát lépe jak BV+HRT. Předpokládám, že to asi nikdo neporovnával.

Každopádně díky
PC - HRT MSII - BV Audio - Hifiman HE-400 - Colorfly C3 - Fiio E07K - Etymotic HF5
skripmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 6. 1. 2013 21:41

Nuz rad by som to porovnal. Aj to starsie Audio-gd NFB-12.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 6. 1. 2013 23:14

osobne mám Audio-GD NFB 11.32 (2x TCXO upgrade a BNC socket) spolu so Shure SRH940 a som veľmi spokojný so svojou voľbou....
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod Andrejsvk 7. 1. 2013 02:01

skusal som za nfb zapovit bv s rg62 a prislo mi to o chlp horsie
tot jediny moj poznatok
Topping E50 + Focal Alpha 65
LG OLED42C21

ignore list : Petulda, Peny, bacil2, platprd
Andrejsvk
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 7. 1. 2013 10:16

Dik za kratke info.

Hodil by sa trocha podrobnejsi test. :)
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svikaj 26. 2. 2014 07:50

Ahoj, nedávno jsem si pořídil HRT music Streamer II a při poslechu jsem slyšel jakoby chrapot v dynamických pasážích (jako kdyby výkonově nestíhal). Pak jsem si s tím zkoušel hrát (s nastavením, jsem laik, takže podle pocitu) a jediné co pomohlo bylo stáhnout hlasitost (v PC) na 80%. Je to v pořádku? Čekal jsem že to úplně obejde ovladač hlasitosti windows. A můžete sem prosím někdo dát link na nějaký článek (CZ nebo ENG) o nastavení výstupních pluginů - význam různých bufferů, převzorkování atd. Používám MediaMonkey, plugin Wasapi.
svikaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 26. 2. 2014 08:12

Nie je to problem prevodnika, zeby "vykonovo nestihal".
MediaMonkey nepoznam, ale pokial by si v nom vytiahol hlasitost nad 0 dB (napr. aj len equalizerom - zvyraznenim nejakych frekvencnych pasiem nad 0 dB bez potlacenia inych pod 0dB), moze pri hlasnejsich nahravkach dojst ku efektu tzv. limitacie - to uz v analogovej casti retazca. Pozri sa, ake zvuk upravujuce efekty (equalizer, DSP, VST pluginy) v MediaMonkey pouzivas a skus vsetko vypnut, ci sa problem bude nadalej prejavovat. Pre porovnanie mozes vyskusat aj iny SW prehravac.

Limitaciu nie je tazke nasimulovat, s inym typom "chrapotu v dynamickych pasazach" som sa nestretol.

HRT MS II dava 2.25V RMS, bezny standard je 2V RMS, prenosne zariadenia davaju okolo 1V RMS. Zalezi od pripojeneho analogoveho zariadenia (napr. sluchatkovy zosilnovac), co mu vyhovuje. Male stiahnutie hlasitosti v PC o par dB by pri 24bit vystupe do prevodnika nemalo znamenat pocutelnu zvukovu degradaciu. Obcas tak robim - zalezi od nahravky.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svikaj 26. 2. 2014 08:59

Díky za rady, equalizér a vstupní pluginy jsem nekontroloval, takže vyzkouším a dám vědět. :)

Ano, správně jsi to pojmenoval jako "limitace" - to je to co slyším. Už to asi chápu, když nastavím útlum v PC na 0dB, tak na výstupu HRT bude právě ta maximální nezkreslená linková úroveň (těch 2,25 Vrms). Ale pak přebudím následující analogový řetězec, protože je navržený na 2 Vrms (třeba, já to nevím). Zatím nemám finální zesilovač a odpovídající sluchátka, takže drobné nuance zvuku nepoznám.

A nějaký srozumitelný článek o nastavení výstupních pluginů (co a jak nastavený parametr ovlivňuje a co dělá se zvukem) jsi někde četl?
svikaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bogino 26. 2. 2014 14:52

MediaMonkey nepoznam.
Ale celkom vseobecne, v Control Panel | Sound | HRT MS II | Properties by si mal mat:
- v Levels tabe hlasitost bud na max alebo takmer na max (to je to, o com sme sa bavili)
- v Enhancements zakazat Windowsove "vylepsenia"
- v Advanced oba check boxy zaskrtni a v roletkovom menu nastav napr. 24bit, 96k. Toto su poarametre, na ktore sa vsetky zvuky vratane napr. systemovych budu resamplovat a vo Win mixeri zmiesavat za predpokladu, ze a) z HRT MS II spravis default audio device a b) ze nehras z nejakeho playera cez WASAPI.

HRT MS II mozes, ale nemusis mat ako default audio device, moze nim byt integrovana zvukovka a cez HRT mozes hrat len z MediaMonkey a podobnych aplikacii, ktore umoznuju zvolit audio device. Default audio device mozes pohodlne prepinat aj doinstalovanou aplikaciou, napr. http://code.google.com/p/audioswitch/

V MediaMonkey by si niekde mal nastavit, ze chces zvukovy vystup poslat cez WASAPI do HRT MS II. Ak je moznost volit medzi "push" a "event" rezimom, zvol "event". Pouiztie WASAPI znamena, ze MediaMonkey bude prud digitalnych audio dat priamo posielat do HRT MS II, Windows Mixer sa obide. Takze na tom nastaveni vyssieuvedeneho roletkoveho menu pri pocuvani cez WASAPI nezalezi. Byva moznost v playeri nastavit nejaku velkost WASAPI buffera, ide o zabranenie podtecenia, ktore sa moze prejavit puknutim, alebo zaseknutim prehravania. Velkost buffera sa dava typicky nizka ale dostatocna, aby ku pukancom nedochadzalo.

HRT MS II daj na USB hub pocitaca, na ktorom nie je ine zariadenie, alebo aspon ine z USB napajane zariadenie, ak sa da. Na pozretie, ktore zariadenia su na ktorom USB hube, sluzia utilitky ako USBView zo stranok HRT http://highresolutiontechnologies.com/support/
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Misoo9005 27. 2. 2014 00:21

Mal som ten isty problem (HRT MS II+). Chce to co najkratsi a najkvalitnejsi USB kabel :-) Ako vravi Bogino, je nutne prevodnik zapojit do hubu, kde nie je ine zariadenie. Potom problemy zmiznu. Ale taky ODAC s tym problemy velmi nema, neviem preco :-)
JRiver (Wasapi)-->JDS Labs ODAC-->DIY AMP-->AKG K712 Pro + Oyaide HPC-X62
HTC One (Poweramp)-->Sony MH1C
-------------------------------------------------------------------------------------------
Lancia Kappa 20V Turbo
Lancia Thesis 2.4 JTD
Misoo9005
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 27. 2. 2014 00:32

Neviem ci to s tym suvisi alebo nie, ale ODAC a HRT pouzivaju iny typ USB komunikacie. ODAC nie je asynchronny.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod svikaj 27. 2. 2014 08:13

Děkuju Bogino za rady, problémy zmizely, v MediaMonkey jsem musel povypínat co šlo... :D Sakra je to pecka tenhle převodník, už se těším na kvalitní zesík a sluchátka
svikaj
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků