Propojení staré hifi s notebookem a mobilem

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mmaarrttiinn 19. 4. 2019 10:04

Ahoj, scháním nějakou ověřenou krabičku, která by přes bluetooth přenášela muziku do staré věže. Momentálně mám do zesilovače připojený do AUX vstupu kabel 2xCINCH to 3,5mm jack. Funguje to, ale člověk musí být se zařízením u věže. Líbil by se mi přenost signálu přes bluetooth, tak jestli mi doporučíte něco vhodného. Co jsem zatím našel, tak to byly věci od 1000 a výš. Nenašlo by se něco lacinějšího případně něco ověřenýho z Číny?
mmaarrttiinn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tapir1 19. 4. 2019 11:06

Záleží také z jakého mobilu/tabletu chceš zvuk přenášet a tedy v jaké kvalitě (tedy jestli mají také aptX, či LDAC). Nejlepším a nejdostupnějším kodekem je aktuálně aptx HD (popř. LDAC od Sony). Třeba tahle krabička by zcela vyhovovala (samozřejmě "umí" i ostatní kodeky - SBC, AAC) - https://www.aliexpress.com/item/Bluetoo ... st=ae803_5 Je jich tam ještě spousta, stačí si vybrat ! Pokud tedy nemáš v mobilu/tabletu aptx HD nebo LDAC, pak ti stačí varianta s Bluetooth 4.2 .
Hodně zdaru 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrE1 19. 4. 2019 18:02

Máš-li doma wifi, tak kvalitativně nejlepší je chromecast audio. ještě se snad dá sehnat. přenáší bezztrátově, má analogový výstup 3,5 m jack i digi optiku pro DAC. Stojí cca 800 CZK.
petrE1
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků