DAC/AMP pro HD 650 do 10-20k

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 2. 2019 23:15

Že se blbě zjišťuje, za co se připlácí nebo ne, je sice pravda, nicméně to nezjistí, ani když koupí jednu sestavu, to by jich stejně musel srovnat víc.
Modi 3 je určitě super za tu cenu, ale když je tu ta možnost, tak proč nevzít rovnou něco lepšího. MiBy není až takový skok a Bimby je teď s Valhallou v bazaru.

Vali 2 za tu cenu moc fajn, akorát slabší zdroj a poťák. Valhalla je za tu cenu pecka OTLko, můžeš si vyhrát s lampama, akorát poslední dobou je to celkem drahý špás. Lyr 3 super univerzální a výkonný, akorát ti možná odpálí sluchátka, ale spolu s MCTH jsou to teď nejlepší kousky na trhu hybridních zesíků.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 17. 2. 2019 00:18

Moc dekuju za vsechny odpovedi.

Jako nejlakavejsi nabidka se mi zda ten Bimby s Valhallou v bazaru. Pripadne nakoupit nove Valhalla 2 s levnejsim DACem, zrejme Modi multibit. Mam ale trochu obavy z tech lamp - uprimne se mi to nechce resit a nemam tuseni, jestli ta starost navic za to stoji. Nikdy jsem nemel moznost si to vyslechnout a porovnat s necim jako treba Asgard 2, ktery by predpokladam pripadal v uvahu jako bezlampova alternativa na podobne (?) urovni.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 2. 2019 00:35

Pokud chceš solid state, tak Asgard 2 je klasické Ačko, tedy spíš teplejší charakter, kdežto takový Jotunheim je na tom přesně naopak. Jinak další solid state alternativy by byly THX AAA 789, Massdrop Liquid Carbon X, Arcam rHead a JDS Atom.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 17. 2. 2019 13:25

Bacile,uz jses jak kolovratek. Ja nesirim zadne fámy. Sestsetpadesatky jsou pro mne prebasovane z toho duvodu,ze jsem provozoval akg 701 a ted ty beyery,takze mam rad svetlejsi projev. Muzu doufam poslouchat charakter,ktery vyhovuje mě a ne to, co se libi tobě?

-- 17. 2. 2019 13:31 --

Yiakubou,kdyby se dal sehnat bazarový sennheiser hdva 600,mel bys vystarano,pokud bys zustal u senn.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 2. 2019 14:47

Bazi 36 píše:Yiakubou,kdyby se dal sehnat bazarový sennheiser hdva 600,mel bys vystarano,pokud bys zustal u senn.

Jenom to ne!

Yiakubou: Na tvém místě bych se já osobně pravděpodobně rozhodoval mezi Valhallou 2 a Jotunheimem. Záleží, jestli preferuješ muzikálnost lampáče (i ty dodávané elektronky jsou v pohodě) nebo spíš údernost a projasnění solid state. Máš to těžké, ale doporučení tu padla spousta a žádné z nich (kromě toho HDVA nesmyslu) není špatnou volbou, vybrat už ale musíš sám. Co bych ale doporučil určitě, tak pokud už ti HD650 pár let slouží, koupit jim nové originál náušníky (i když stávající nevypadají opotřebovaně).
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 2. 2019 14:53

Naušníky jsou u řady 6 hodně důležité.
Prakticky vždycky když jsem byl na nějaké výstavě a byl tam Sennheiser, tak na jejich vystavených kouscích 600 i 650 byly hodně použité naušníky (všechny modely dávají na omega stojan a ten hodně naušníky opotřebovává) a oba dva modely vždycky hrály strašně.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 17. 2. 2019 15:37

Nenech se zvyklat hloupostma o hdva. Hraje primarne s hd 600 i s hd 650 tak ja má. Jenom byl novej zbytecne drahej,jak to tak u firemnich veci byva. Na bazosi a hifionline bazaru byl loni asi dva mesice za +- 15.000kc.
Bazi 36
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Yiakubou 17. 2. 2019 20:06

Diky vsem.

Nausniky zatim neresim. O sluchatka se peclive staram a mam je pouze cca rok, takze myslim neni duvod.

Zesik asi bude nakej ten Schiit. Libi se mi ta jejich variabilita a kombinacni moznosti, ale budu nad tim jeste premyslet a chci si to nastudovat. Zaroven se pokusim najit nejake misto v Praze, kde by se to dalo poslechnout a porovnat treba tu Valhallu s Jotunheimem. Snad prodejna Audigo. No a k tomu DAC, kde to asi taky bude Schiit, pac predpokladam, ze je to nejak sladene, aby to hralo spolu a zaroven to bude ve stejnem designu.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 18. 2. 2019 14:22

Rozhodl jsem se nakonec nijak to extra neresit a 'nahlucho' vzit tu bazarovou nabidku Bimby + Valhalla 2 za 18 tisic. Podle me v ramci meho rozpoctu bezkonkurencni nabidka, kterou jsem dokazal najit. Je to 3 roky stare, kupovane pres Schiit v Holandsku, takze jeste 2 roky zaruka. Zaroven k tomu dava 4 elektronky navic a propojovaci RCA kabely. Tohle kdybych kupoval pres Schiit v US, dam za to cca 1200 USD + dan a clo, takze myslim hodne cajk.

Az to bude doma a trochu si to poslechnu, napisu dojmy pro pripadne uzivatele, kteri treba budou resit neco podobneho.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 18. 2. 2019 15:11

dobrá volba
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yiakubou 23. 2. 2019 01:20

Tak je to doma. Prvni dojmy vice nez dobre, ale mam takovy technicky problem:

K Valhalle bych chtel mit pripojene pres preamp out take sve aktivni PC speakery (Focal XS Book). Vzdy, kdyz to cele pozapinam, tak ze speakeru nejde zadny zvuk a musim je vytahnout z elektriky, znovu pripojit napajeni, zapnout a az potom se to rozjede. Vzdy cely system zapinam v poradi Bifrost, pockam na boot > Valhalla 2, pockam cca 1 minutu > speakery. Gain mam na low, volume na nule.

Mozna je problem, ze Focal XS Book nejde uplne totalne vypnout, aniz bych odpojil napajeci kabel. Pres on/off tlacitko se to pouze prepne do jakehosi standby rezimu (signalizacni dioda na predku se ztlumi, ale nevypne).

Delam neco spatne, nebo je to proste problem Focal speakeru, ktere si nesednou s Valhallou?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod eiben 23. 2. 2019 07:16

chlapi jsem nezkuseny a chtel bych poradit. Kdyz pripojim sluchatkovy zesilovac k prehravaci Fiio X5 jako uroven hlasitosti davate na prehravaci? Priblizne na 50%
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iceman27 23. 2. 2019 07:31

pokud to připojuješ přes jack na přehrávači, tak si v menu zapni Output Options na "Line Out" (LO).
HeadAmp Gilmore Lite mk2, Polaris, Audio-Technica ATH-R70x, Sennheiser HD 58X Jubilee, Meze 99 Classic, Philips X2HR, Audio Technica ATH-MSR7, Sony wh-1000xm3.
FiiO M11, FiiO E12 Mont Blanc.
iceman27
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 23. 2. 2019 08:47

aha diky
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 24. 2. 2019 13:39

Tak uz jsem prisel aspon na workaround. Musim zapinat Valhallu s pripojenyma sluchatkama, pak je vse v poho a repraky na preampu normalne hrajou po vypojeni sluchatek. Zesik mutne preamp vystup, kdyz jsou sluchatka zapojena a to je asi nutne. Kdyz to takhle neudelam a zapnu zesik bez pripojenych sluchatek, nevim jestli to ty repraky nejak prebudi, nebo co, kazdopadne je pak musim vypojit z elektriky, znovu zapojit a az potom se rozjedou...
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků