DAC -> AMP správné zapojení

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 1. 2019 09:46

Ahoj,

asi si říkáte "kabelem voe, čím asi?" :), ale jedná se mi konkrétně o správnou výstupní úroveň z DAC. Pokud použiju jako DAC Shanling M0, je správně přepnout ho ze sluchátkového na linkový výstup?
Předpokládám, že do zesilovače nechceme posílat víc zesílený signál, než je nutné, aby se mohl naplno projevit, je to tak?
Nebo mívají zesilovače na vstupu nějakou "normalizaci", která signál dostane na správnou úroveň bez ohledu na to, jak silný do něj přichází?
Vzhledem k tomu, že signál přenášíme analogově, znamená to, že DAC musí sám obsahovat nějaký základní zesilovač na jehož kvalitách taky záleží, je to tak?

Díky, pěkný den,
O.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bubak_Praha 30. 1. 2019 10:02

Výstupní úroveň DACu by měla odpovídat vstupní citlivosti zesilovače. V technické specifikaci bývá vstupní citlivost uvedena, tím bych se řídil. Jakýmsi audio standardem jsou 2 V pro nesymetrické propojení (konektory cinch) resp 2 V na větev pro symetrické propojení (XLR).

Na DACu by to tedy odpovídalo nastavení výstupu na 2 V (-3 dBV, -0.78 dBu) pro cinch resp. 4 V (3 dBV, 5.22 dBu) pro XLR. To by mělo poskytnout plnou sílu signálu pro vybuzení zesilovače, na které je konstruován, ale bez přebuzení.

A ano, DAC musí obsahovat předzesilovač, který dodá / koriguje potřebné výstupní napětí.
Bubak_Praha
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 1. 2019 12:34

Takže si mám voltmetrem změřit napětí na výstupu z M0?
Našel jsem jen, že na výstupu umí "up to 2V", ale nevím, jestli na line outu nebo jestli je to max. výkon (asi ne).
Chtěl bych ho připojit jack->jack k JDS Labs Atom. Ve specs se píše:
Maximum RCA Analog Input Level (High Gain): 2.10 VRMS (+8.6 dBU)
Maximum RCA Analog Input Level (Low Gain): 8.65 VRMS (+20.1 dBu)
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků