Project Bluetooth Box E a využití aptX kodeku

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Timgeez 6. 11. 2018 11:24

Zdravím vespolek,

Zjistil jsem, že čím dál méně poslouchám své domácí stereo, protože jsem lenošnej a často si pustim muziku jen přes mobil na sluchátka nebo BT repráček. A tak mě napadlo, že by bylo fajn mít možnost propijit mobil/tablet s hlavní aparturou. A rád bych se zeptal místního osazenstva, které je daleko zběhlejší v digitálních novinkách na pár věcí :-)

Našel jsem https://www.project-audio.com/en/produc ... oth-box-e/ Nečekám žádnou zvukovou nirvánu, ale zas bych chtěl aby to bylo třeba se spotify premium puštěný přes mobil/tablet poslouchatelný. Jen pro představu ten Project by byl zapojenej do Cambridge Audio azur 640 zesíku a Kef Q100 repro.

Pokud to chápu dobře, pro obstojnou zvukovou kvalitu přes BT je potřeba aptX kodek, kterej ten Project má. Na netu jsem našel, že můj telefon (Nokia 5) ho podporuje taky. Otázka je když připojím mobil přes BT k Projectu, pojede to automaticky přes aptX nebo je to potřeba složitě nastavovat?

Je aptX v současných andriod zařízeních něco běžného nebo budu do budoucna limitovaný ve výběru mobilu/tabletu? Momentálně si chci koupit nějaký levný tablet na brouzdání po webu a případně puštění spotify do Projectu, ale na oficialní stránce aptX je seznam podporovaných tabletů hodně malý (např je tam ale levny asus, který jsem měl před X lety…?) bude nějaky obyc Huawei, lenovo nebo xiami tablet podporovat aptX?

A jestli dovolíte poslední otázka, slyšel někdo ten Project BT Box E? jak to hraje? Bohužel ho nemám možnost před koupí vyzkoušet.
Má tedy ten můj plán vlastně smysl, popřípadě napadají Vás lepší alternativy ve stejné cenové relaci?
Díky!
Timgeez
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Thomash181 6. 11. 2018 13:39

Co třeba Google Chromecast Audio za 1000Kč? Má 3,5mm jack výstup a napájení přes USB. Asi nejjednodušší pro poslouchání přes Spotify.
Já jsem si pořídil Google Chromecast 2 který má HDMI výstup místo 3,5mm jacku a používám víceméně jenom na Spotify. Pro mě nejjednodušší způsob jak do svého AVR dostat Spotify. Navíc mám USB napájení Chromecastu připojené do USBčka AVR, takže jakmile zapnu AVR tak se zapne Chromecast.
Thomash181
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Timgeez 6. 11. 2018 14:04

Díky! Koukal jsem na ten Chromecast audio a vypadá perfektně. Dokonce prý ma hybridní 3.5jack/optickej toslink takže ho můžu připojit k nevyužitému extrenímu DACu s optickým vstupem.
Timgeez
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků