Propojení mobilu a sluchátkového zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dudaadam 5. 10. 2018 07:28

Ahoj,

chtěl jsem se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s propojením mobilu a sluchátkového zesilovače přes OTG, tak jak to nabízí např. Dragonfly Red.

Mám mobil s Androidem 7.0 (Xiaomi Redmi note 4) a DAC/AMP FX audio X6, koupil jsem si OTG kabel, ale bohužel mi to nehraje. OTG zřejmě funguje, protože např. flashku načte. Když zapojím DAC do PC tak to taky funguje v poho. Jen s tím mobilem to nejde.

Někdo doporučoval použít program USB Audio Pro. Ten je ale placený. Nemáte s ním někdo zkušenosti?
Zkoušel jsem program HiBy music a ten mi nepomohl.

Díky za odpověď.
dudaadam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 5. 10. 2018 08:36

Otazka je, v akom programe to pustas, pretoze napr. v Spotify alebo Poweramp a pod. nie je podpora USB OTG. To ze je program plateny, predsa nevadi, mas myslim den alebo par hodin na vyskusanie a potom vies poziadat o vratenie platby. Alebo skus Neutron trial verziu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dudaadam 5. 10. 2018 09:23

Ahoj,

no primárně se mi jednalo o poslech hudby z mobilu, případně z mého Cloudu (WD My cloud). O streamování ze Spotify atd zatím neuvažuji. Jde o to, že dneska poslouchám hudbu z PC, ale už mě nebaví pořád sedět u PC, chtěl bych použít mobil jako přehrávač.

Pokud by mi to vyhovovalo, chtěl bych koupit v budoucnu DragonFly Red, ale po zkušenostech mám strach, že ho taky nepřipojím.
dudaadam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramones 5. 10. 2018 09:36

USB audio Pro je v pohodě, dokonce se dá v nastavení upravit hardwarově hlasitost a DrogonFly tak může mít silnější výstupní signál. Používám s Honor 9.
Pak si mohu vybrat co poslouchat, jestli Spotify, Poweramp nebo přímo přes USB audio Pro.
ramones
Junior

Odeslat příspěvekod dudaadam 6. 10. 2018 00:55

Ahoj tak Neutron nepomohl. Koupil jsem si USB Audio Pro a šlape to skvělé i z Cloudu.
dudaadam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod brrouk 6. 10. 2018 05:54

Já tohle také řešil a zjistil jsem, že problém byl v různých kabelech/redukcích, popřípadě ve výkonu telefonu.
Mám také Xiaomi Redmi Note 4, tablet Samsung, DAC k nim používám iFi nano, SpaceKey nebo Hidzis Sonata , přehravač Onkyo HF player (zkoušel jsem i Hiby a Foobar), Spotify premium a některé kabely prostě nehráli, jiné jo. Nevím čím to bylo, možná nějakým vnitřním zapojením. Holt to chce vyzkoušet....
Také pozor na žravost výkonu DACU, například iFi potřebuje procesor min 2 Ghz, na slabších procesoser to nejde.
Brrouk
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod Doodier 6. 10. 2018 08:17

Nevím čím to bylo, možná nějakým vnitřním zapojením.


Je to tím, že i když USB je standard, tak si to každý výrobce dělá jak se mu zlíbí a ta kompatibilita (hlavně u funkcí, které se nedělají pro běžné uživatele) je tristní.
Doodier
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 10. 2018 09:48

dudaadam píše:... pokud by mi to vyhovovalo, chtěl bych koupit v budoucnu DragonFly Red, ale po zkušenostech mám strach, že ho taky nepřipojím.


Ahoj DF Red k mobilu s USB audioplayer Pro mohu jen doporučit. Zvukově mi naprosto vyhovuje a jako přenosné řešení je geniální.
Mám DF pořád nasazen na sluchátkách, takže buď poslouchám z mobilu, nebo jen odpojím OTG kabel a už poslouchám z PC/notebooku...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 6. 10. 2018 18:32

dudaadam píše:Ahoj tak Neutron nepomohl. Koupil jsem si USB Audio Pro a šlape to skvělé i z Cloudu.

Ten Neutron je velmi zlozity na nastavenie - vela moznosti a nelogicke ovladanie - uz som to vyvojarom viac krat pisal, ked som im testoval problemy s Dragonfly Black, ani mne to nehralo cez OTG na prvy krat a to sa povazujem za pokrocileho pouzivatela. UAPP je jednoduchy a nastavenie bez moznosti nieco pokazit.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod sarga 15. 10. 2018 16:18

Mě na propojení Note 8, Mojo a Q5 funguje Fiio CL06. Hlavně to mojo je háklivé. Chord se moc nevyznamenává, dávají tam jen nabíjecí. Však si poraď.Ten jsem třeba zkoušel s redukcí na USB-C a připadaly mě hrubší výšky oproti přímému řešení Fiio CL06. Ale jste rádi, že to mojo propojíte..
U Q5 jsem měl i na propojení s IOS systémem malý káblík, což potěší. (na mojo samozřejmě nefunguje..) Nemusíte vymýšlet drahé řešení s Lavricables.
http://www.fiio.net/en/products/93#CL06
QP1R,MojoPoly,Tidal,Roon
sudekl@seznam.cz
sarga
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků