Sabaj DAC

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod garrett2 7. 9. 2018 00:29

Zdravím. Chcem sa spýtať, či z vás niekto má/skúšal miniatúrny prenosný DAC Sabaj Da2.

Potrebujem niečo pracovne na kontrolu nahrávok v DSD 128 (možno do budúcna 256) a na doma k zbierke v DSD.
Pracovne som na Surface a Sony 1000XM2 a doma (žiaľ búrka zničila transport a DAC) zostal zosík Svetlana 2 a isté staršie sony sluchátka.

Vraj je Sabaj dosť dobrý, bez šumu, lagu, praskania s dobrou dynamikou (tvrdí internet :-D ). Vie mi to niekto potvrdiť? Iná alternatíva? Len malá, bez baterky, vhodná na prenášanie.

Ďakujem
garrett2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod garrett2 21. 9. 2018 00:01

No odpoviem si sám, keďže to tu asi nikto nepozná, čo je škoda, ako som zistil.
Takže... Šum žiaden, artefakty tiež nie, po inštalácii ovládača hrá pekne DSD, signalizuje farbou diódy. Čo robí vo vnútri neviem. Teda okrem toho, že je to celkom horúce. Pri manuálnom zvýšení hlasitosti na max dá pekných linkových 2V. Škoda že si ju nepamätá po vypnutí. Hlasitosť je trošku vyššia, tak 2 až 3 dB oproti iným dacom. Zvuk nefarbí, ťahá do chladnejšieho spektra, takže basy, stredy čisté, výšky pekne rýchle pri DSD, necítiť negatívne viac informácií. Aj keď to môže byť mojím zosilňovačom. Za mňa teda dobré, oproti niečomu, čo stojí povedzme 10x viac tak 5 percentný rozdiel. Skúste ak chcete.
garrett2
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků