DAV bez sluchátek / zvukovka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hawkeye20 1. 9. 2018 21:19

Dobrý den,
než se do mě pustíte, že podobných témat je celá řada, musím vás ubezpečit, že jsem pročetl za poslední dva celé fórum i zahraniční zdroje a nenašel konkrétní odpověď na můj dotaz. :)) Koupil jsem si starý zesilovač Sansui a kvalitní třípásmové bedny.
/zadání mého dotazu: Potřebuji kvalitní přenos zvuku mezi MacBookem Pro 2013 a stereo zesilovačem. Primárně pro poslech hudby - vážná, rock, oldies a skoro nic jiného. Hudbu pouštím přes Youtube- omezená kvalita, VLC- flac, Apple music.
/co se mi děje je vyhazování pojistky u zesilovače - mohlo by to být i kvalitou vstupu? Děje se tak, při obou možnostech: přes 3/4 hlasitosti vstupu a 3/4 zesilovače.

Nevím jak s výběrem zvukovky, nebo DAC s predzesilovačem.

Teď mám zapojen Creative SOUND BLASTER X-Fi HD (který mi i přes konektivitu jen s Windows funguje přesto na iOS) a kvalitativně posunul původní Cinch/3,5 jack, pochopitelně, o několik stupňů výš.

Chtěl jsem se tedy zeptat, jestli se vyplatí v mém případě investovat například do Pro-Ject DAC Box S2+, nebo SMSL Sanskrit 6th 32bit/192kHz , velmi se mi líbí i bezdrátová varianta: Pro-Ject Bluetooth Box E - černý, která má i aptx. Jak vybrat když mi nejde o poslech ze sluchátek. Do budoucna bych chtěl zainvestovat i do "lepšího" gramofonu. Také řeším právě sílu vstupu, která se mi nezdá.
Moc děkuji a přeji příjemný zbytek víkendu
Hawkeye20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akburt 1. 9. 2018 23:21

A co Chromecast Audio,más to bezdrát za litr v kvalite 24/96.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 2. 9. 2018 11:22

Ak ti vyhadzuje poistky na zosilňovači, potom je možné, že máš repro s nízkou impedanciou a zosilňovač ich nezvláda.

Ak počúvaš cez Apple Music, potom Chromecast neviem či by bol dobré riešenie. Ja mám klasický Chromecast 2 a nepodporuje Apple Music. To potom Apple TV by mohlo poslúžiť na stream.
Následne Apple TV alebo ten Chromecast zapojíš na telku cez HDMI a z TV optiku do nejakého DAC.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hawkeye20 2. 9. 2018 12:38

Díky za odpověď!

Bojím se, že to s tím zesilovačem tak je. Bedny maji 4 a zesilovač je klasicky na 4-8 ohm. Když jsme to zkoušeli při koupi, tak vše bylo v pořádku, takže teď nevím, jestli vyměnit nebo jen nedělat diskotéku.. obé nastaveno na půlku hlasitosti a vše v pořádku funguje.

K přehrávání jsem teď využil appku VOX - Flac player. Pár skladem ve storage mam ve Flacu, pár v MP3 192kbps, i 320 kbps.

1. O přenos se teď stara zvukovka CREATIVE Blaster x-fi HD Převodníky A/D a D/A: 24, frekvence [KHz]: 96,
2. líbila by se mi více Creative Sound Blaster X7, která zvládne 24 a 192 (zajímavá recenze: https://www.head-fi.org/threads/creativ ... t_11347702)
3. ale i Schiit Audio Modi 2 Über

Vlastně do teď nevím, jestli si nechat zvukovku, která má i D/A převodník, nebo investovat do dražšího řešení s větší frekvencí.

Děkuji!
Hawkeye20
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 2. 9. 2018 13:20

Na začiatok ti postačí aj tá, ktorú máš teraz. Časom by som kúpil určite lepší DAC. Ten Schiit Modi 2 Uber bude úplne niekde inde ako tie Creative.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků