Kvalitnější zdroj pro ATH M40x

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mogen 17. 8. 2018 17:31

Ahoj,
udělal jsem si v nedávné době (na vaši radu) výše zmíněnými sluchátky. Jsem jimi nadšený, ale hodně si uvědomuju, že naprosto nevyužívám jejich potenciál a to mě trochu mrzí. Chtěl bych z nich prostě dostat víc. Momentálně hrají na 8 let starém herním ntb MSi. Sice šlape stále jako nový, ale logicky je zvukovka naprd. A teď k mému dotazu.
Chápu, že si nejspíš plácnete dlaní o čelo, ale jde mi o to, jaký zdroj vlastně zvolit. Moc se nevyznám v tom, jaký je rozdíl mezi ext. zvukovkou, sluch. zesilovačem a DA převodníkem. Co byste mi doporučili? Chtěl bych k tomu mít připojené jak repro (Creative za 2k, takže žádná sláva) i sluchátka. 90% času pojedou sluchátka. Přeci jen M40x není žádný high model, takže předpokládám, že nemá cenu investovat nějaké horentní sumy. Rád bych se vešel tak do 2-2,5 tis. Dá se v tomto finančním omezení sehnat něco rozumného? A jakým směrem se vlastně vydat? Díky moc, snad se mnou budete mít trpělivost :)
Mogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 8. 2018 19:05

BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mogen 17. 8. 2018 21:26

Jo, na to jsem četl samou chválu... Ale to už je asi trochu mimo mojí cenovou kaategorii
Mogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bottl 18. 8. 2018 03:09

Vzhledem k tomu, že to chceš k PC a i k repro, tak bych ti doporučil třeba Xonar U7. Má to sluchátkový zesilovač do 150 Ohm, hromadu vstupů a výstupů a dost detailní zvuk. Sám jsem si U7 bral na cesty spolu s ath-m40x, takže tuhle kombinaci znám a mám dobře vyzkoušenou.
Teď zrovna U7 v nejvyšší verzi echelon tady na bazaru prodávám, protože z PC už téměř neposlouchám. Tak se zkus mrknout a můžeme se třeba domluvit.
Ale i jestli hledáš něco nového, tak Xonar U7 rozhodně zařaď do seznamu vážných kandidátů. Tahle zvukovka hraje za málo peněz dost dobře.
bottl
Junior