Kvalitnější zdroj pro ATH M40x

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mogen 17. 8. 2018 17:31

Ahoj,
udělal jsem si v nedávné době (na vaši radu) výše zmíněnými sluchátky. Jsem jimi nadšený, ale hodně si uvědomuju, že naprosto nevyužívám jejich potenciál a to mě trochu mrzí. Chtěl bych z nich prostě dostat víc. Momentálně hrají na 8 let starém herním ntb MSi. Sice šlape stále jako nový, ale logicky je zvukovka naprd. A teď k mému dotazu.
Chápu, že si nejspíš plácnete dlaní o čelo, ale jde mi o to, jaký zdroj vlastně zvolit. Moc se nevyznám v tom, jaký je rozdíl mezi ext. zvukovkou, sluch. zesilovačem a DA převodníkem. Co byste mi doporučili? Chtěl bych k tomu mít připojené jak repro (Creative za 2k, takže žádná sláva) i sluchátka. 90% času pojedou sluchátka. Přeci jen M40x není žádný high model, takže předpokládám, že nemá cenu investovat nějaké horentní sumy. Rád bych se vešel tak do 2-2,5 tis. Dá se v tomto finančním omezení sehnat něco rozumného? A jakým směrem se vlastně vydat? Díky moc, snad se mnou budete mít trpělivost :)
Mogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 8. 2018 19:05

BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mogen 17. 8. 2018 21:26

Jo, na to jsem četl samou chválu... Ale to už je asi trochu mimo mojí cenovou kaategorii
Mogen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bottl 18. 8. 2018 03:09

Vzhledem k tomu, že to chceš k PC a i k repro, tak bych ti doporučil třeba Xonar U7. Má to sluchátkový zesilovač do 150 Ohm, hromadu vstupů a výstupů a dost detailní zvuk. Sám jsem si U7 bral na cesty spolu s ath-m40x, takže tuhle kombinaci znám a mám dobře vyzkoušenou.
Teď zrovna U7 v nejvyšší verzi echelon tady na bazaru prodávám, protože z PC už téměř neposlouchám. Tak se zkus mrknout a můžeme se třeba domluvit.
Ale i jestli hledáš něco nového, tak Xonar U7 rozhodně zařaď do seznamu vážných kandidátů. Tahle zvukovka hraje za málo peněz dost dobře.
bottl
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků