Sluchátkový zesilovač?!

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ilrepastore 18. 7. 2018 23:07

Zdravím!
Poslouchám (klasickou) hudbu prakticky výhradně z CD do sluchátek a chystám se (po mnoha letech) zakoupit nové vybavení. Jsem víceméně rozhodnut pro CD přehrávač Creek Evolution (50 nebo 100), výběr sluchátek jsem zúžil na Sennheiser HD 800, Grado GS2000e nebo Focal Clear. S čím si nevím moc rady je sluchátkový zesilovač. Zvažuji Schiit Audio Mjolnir 2 (ale moc nechci do elektronek), SPL Phonitor Mini, OPPO HA-1 (ovšem nepotřebuji ve sluchátkáči DAC převodník), nebráním se ani dalším možnostem... Taky nevím, zda by mi nestačil regulovaný sluchátkový výstup z CD přehrávače (Creek 100 jej má), vylepším skutečně zvuk, když zapojím další komponent? Finance samozřejmě hrají roli, ale chci set, který mi vydrží (možná na doživotí), takže pár tisíc (ne desítek tisíc) navíc by se asi našlo. ;-) Budu vděčný za vaše rady či zkušenosti (klidně i co se týká přehrávače a sluchátek - zatím jsem nezakoupil nic). Mám rád čistý, spíše analytický poslech (klidně i několik hodin vkuse).
Ilrepastore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hmpf 19. 7. 2018 06:39

Dobrý. Určitě ozkoušet, všechny sluchátka jsou jiný.

HD800 - velký prostor možná až moc záleží, ale z čeho se pustí mám zkušenost na něčem je to ok a na něčem se víc nafukuje, tonálně je to na pováženou no ozkoušej, vůbec bych se nebál lamp naopak se k nim hodí. Na klasiku přirozeně asi jedna z dobrých voleb. Řešit prostor stejně smysl nemá, proti repro si sluchátka prostor stejně hodně vymýšlej :-)

Focal Clear - tonálně velmi povedené nicméně taky tendence k tenčímu zvuku nebo jak já řikám menší váze ve zvuku. Jinak podle mě asi nej volba na klasiku. Prostor mají menší, ale mají výbornou lokalizaci, detail, dynamiku, holografii, bas. Jsou to dobrý sluchátka, na sluchátkové poměry celkem věrná. A teoreticky by se ti mohli líbit i z Creeku, nejsou tak vybíravá což je výhoda.

Grado - dřív se mi Grado hodně líbily zejména MS PRO. Dnes už méně, ale mají něco do sebe, hrajou efektně zvýrazňujou. Zase lamp bych se k nim vůbec nebál naopak. Mít je jako jediná sluchátka to je otázka, na druhou stranu i když hrajou jak to nazvat jinak tak je člověk "může" raději poslouchat a o to jde. GS2000e jsem slyšel jen pár hodin takže k nim nic nenapíšu, ale nelíbilo se mi to.

Nebo planary, sice nemusí sednout tvým preferencím takový pěknější zvuk co se líp poslouchá. Ozkoušej HiFiMAN Edition Xv2/Ananda. Planární sluchátka obecně méně věrné proti např. Clearům, ale stále dobré a hlavně hrajou "pro mě" přirozeněji což je "pro mě" to nejdůležitější. Výhoda taky nejsou náročná, nejpohodlnější sluchátka široko daleko.
Nebo Audeze, ale jen LCDX ve verzi MCS. Zase nejsou tak věrná jako Cleary, ale je to překvapivě blízko. Xka působí přirozeněji prostě planary atmoška no. Nehrajou tak otevřeně jako Edition Xv2, LCDX mají zase větší dopad a bas. Nejmenší nároky na zesilovač, pokud si tonálně sednou s něčím je to dobré. Nevýhoda váha pohodlí člověk si zvykne, ale...kožený náušníky jsou skvělý.

Podle toho jaký vybereš sluchátka tak bych vybíral až poté zesilovač, tak bych to udělal já.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ilrepastore 19. 7. 2018 15:30

Díky moc. Sluchátka si vyberu (snad) zítra...
Ilrepastore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 7. 2018 13:09

Jak píše kolega, sluchátkový zesilovač bych vybíral až následně ke zvoleným sluchátkům. Vzhledem k tomu, že chceš sluchátka na hodně dlouho a vybíráš v nejvyšší kategorii, nedělal bych si iluze, že za jednu návštěvu poslechového studia se ti podaří vybrat opravdu ta pravá. Chce to opakovaný poslech, nechat uležet, zase poslouchat a věnovat tomu klidně týdny a měsíce. Nehledě na to, že sluchátka jsou prostě něco za něco, zisk v jedné oblasti je vyvážen ztrátou v něčem jiném. V této kategorii lze vybírat z celkem pestrého množství modelů různých charakterů a podání s různými přednostmi a slabinami. Uvažoval bych o Sennheiser HD 800 a HD 800 S, Focal Clear, Audeze LCD-X, LCD-2 a LCD2 Classic, MrSpeakers AEON Flow Open a Ether Flow, HiFiMAN Ananda, Klipsch HP-3 a event. i ty Grado GS2000e (pokud se ti specifický zvuk Grado zalíbí). Je toho dost, ovšem ne ke všemu se dá dostat. Pokud máš v plánu návštěvu Audiga, tak poslechni HD 800, HD 800 S, Clear, LCD-X, AEON Flow Open a GS2000e. Tím bych začal, pak si ujasni, co se ti na kterých zamlouvá a postupně vyškrtávej.
Taky doporučuji pročíst fórum, zajímavá diskuse je tady a tady, ale pohledej i další vlákna. Hodně štěstí při výběru.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ilrepastore 20. 7. 2018 23:16

Děkuji... V Audigu jsem byl poslouchat celkem třikrát (vždy tak 4 hodiny), ale mám to fakt hodně z ruky. Nakonec zvítězila sluchátka Focal Clear (dneska koupeno) - tvoje minirecenze tří modelů v odkazu je trefná! HD 800 jsem vyřadil celkem brzy, ale velmi dlouho jsem nakonec zvažoval Audeze LCD-X (právě kvůli basům a té úžasné autenticitě středů), ale uvědomil jsem si, že onu (tebou lehce kritizovanou) "vyváženost", kterou nabízí Focal jsem vlastně hledal. Audeze v některých případech nadchnou, v jiných neuspokojí. Focal zvládá (více než se ctí) vše - to rozhodlo... Bohužel budu muset reklamovat (vrátit), protože v jedné mušli cosi štěrká (nějaká uvolněná součástka či co, zvukově vše OK), takže mám (doufám, že dočasně) po radosti. :-(
Ilrepastore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 7. 2018 17:16

Gratuluji k výběru. Ony ty Clear vlastně nedělají nic špatně, to je jejich největší devíza, akorát nemají nějaký ten "tahák". Taky chválím, že jsi vybíral vlastníma ušima. Nicméně trošku mě znepokojuje, že ve tvých nových už něco chrastí a ten kus, který jsem poslouchal já, měl zase v opravě kabel, tak jsem musel použít náhradní. To by se u prémiových sluchátek stávat nemělo.

Co se týče zesíku, tak Clear hrají snad ze všeho a spíš bych se zaměřil na převodník. Nevím, jak je na tom ten CD přehrávač po stránce převodníku (je tam 2x WM8742, ale to nic moc neřekne). Pokud má DAC část slušnou, tak bych k tomu připojil sluchátkáč např. Arcam rHead, Schiit Vali 2 nebo Lyr 3, Burson Soloist MkII atd. Jestli ten DAC v tom CD playeru není žádný zázrak, tak bych ho použil jen na transport a k tomu buď DAC (Mimby, Qutest, Pro-Ject) a headamp samostatně nebo DAC/AMP např. Burson Conductor V2+ nebo Chord Hugo 2. Nebo to můžeš pojmout úplně jinak a provozovat je třeba s A&futura SE100...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ilrepastore 21. 7. 2018 19:58

Díky moc! Volal jsem do Audiga a stavějí se k tomu problému čelem (tzn. vrácení peněz či výměna apod.), s čímž jsem trochu počítal, protože tohle není tak úplně běžný obchod... Ten CD přehrávač (Creek Evolution 50CD) jsem poslouchal v hifi studiu (několik hodin) a úplně mě uchvátil (poslouchal jsem "jen" na svých "starých" HD 600), flažolety smyčců a pianissima dechových nástrojů v úvodu první Mahlerovy symfonie jsem tak precizně podané ještě neslyšel (taky nebylo z čeho) - láska na první poslech. Takže převodník(y) OK. Proto zvažuji koupi Creek Evolution 100CD, který má digitální předzesilovač, ovládání hlasitosti a sluchátkový výstup. Možná by to takhle stačilo bez dalšího komponentu, protože Focaly (jestli je teda budu pořád mít) ten výstup určitě utáhne a "Creek" zvuk se mi moc líbí.

Pokud by to nebylo ono, zvážil bych nějaký ten sluchátkáč. Co soudíš (soudíte) o SPL Phonitor? Že bych si občas pohrál s crossfeedem (jako malej), ale hlavně pak údajně utáhne jakákoliv sluchátka, kdyby to nebylo na "doživotí" (navíc mi pořád v hlavě zní Bachův Braniborský koncert z Audeze LCD-X :-D ). Začínám si myslet, že značná část psychiatrických pacientů je tvořena lidmi, kteří si "jen" chtěli dobře vybrat hi-fi...
Ilrepastore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 21. 7. 2018 20:12

Vyskúšaj v tom Audigu ešte, či by ti nepožičali tie LCD-X a Focali ešte domov. Jedny z nich aj tak určite zoberieš.Aby sa ti nestalo že jedny zoberieš a druhé budú stále hlodať v hlave.

A k tomu crosfeedu. Dlho som odmietal akékoľvek úpravy zvuku. No už nejakú dobu používam Roon a na slúchadlách mám Crosfeed zapnutý vo väčšine času. Príde mi to také uhladenejšie, príjemnejšie na posluch. A osobne sa mi produkty SPL veľmi pozdávajú. Ja by som do toho šiel.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 21. 7. 2018 20:54

Aby si pak nenechal obě :-) .
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 21. 7. 2018 21:29

To se musíš rozhodnout sám, jestli bez (v tvém případě připadá v úvahu pouze hardwarový) crossfeedu můžeš být. Pokud ne, tak připadají v úvahu asi jen zesilovače SPL a Meier Corda. Já osobně bych měl u Phonitoru problém s tím, že bych si za stejnou cenu mohl pořídit třeba takový Schiit Mjolnir 2 i se zakázkovým symetrickým kabelem a i tak by mi ještě hodně zbylo. Nebo bys mohl místo Phonitoru mít k těm Focalům i ty LCD-X a k tomu třeba Vali 2 (nebo za menší příplatek Corda Jazz-ff nebo Phonitor Mini i s crossfeedem), protože zrovna Clear a LCD-X nejsou příliš náročná. Abych to shrnul - pokud máš crossfeed vyzkoušený a je to podmínka, tak ok, ale jinak se akorát ochudíš o další (a imho dost zajímavější) možnosti.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 21. 7. 2018 21:39

... pre niekoho, kto si normálne dokáže zvyknúť na sluchátkový posluch, je crossfeed a podobné sebadokonalejšie "uděláka" úplne zbytočné.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ilrepastore 21. 7. 2018 23:01

Děkuji všem! Špatně jsem to napsal, uvažuji eventuálně o SPL Phonitor Mini...

Problém trošku je, že ty zesilovače si nemám (až na pár výjimek) nikde možnost poslechnout a už vůbec ne na "setu", jak ho plánuji. Asi se v tuto chvíli trochu uklidním, počkám na ten CD přehrávač, vyřeším definitivně sluchátka (ten nápad koupit i LCD-X se mi taky líbí (ostatním členům rodiny však zatím ne)) a pak se uvidí. Každopádně moc děkuji všem za názory a budu vděčný i za další rady či připomínky, protože většina lidí v mém okolí pro tohle nemá pochopení a výběr není zdaleka u konce...
Ilrepastore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 22. 7. 2018 10:35

bacil2 píše:... pre niekoho, kto si normálne dokáže zvyknúť na sluchátkový posluch, je crossfeed a podobné sebadokonalejšie "uděláka" úplne zbytočné.

Nie je. Sto ľudí - sto chutí. A ak sa mu to páči, potom jeho vec, nie?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 26. 7. 2018 07:01

Jinak LCDX na Ultimě není nejlepší přiklad, můj názor to co jsem psal výš musí si to tonálně sednout a Ultima je na LCDX tmavá atd., člověk na tom nepozná jak Xka můžou zahrát.
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 28. 7. 2018 09:53

To je sice možné, ale jak jsem psal, LCD-X mě oslovila i s Ultimou a to není žádné ořezávátko. Nic to ale nemění na tom, že bych si je rád poslechl na nějaké pořádné domácí sestavě ideálně neutrálního charakteru, aby více vyniklo vyšší pásmo.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků