Sluchátkový zesilovač?!

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ilrepastore 4. 8. 2018 23:03

:-D Tak nakonec jsem koupil oboje! Focaly mi v Audigu bez problémů vyměnili za nový kus a když už jsem tam jel, poslechl jsem si znovu LCD-X a nemohl se s nimi rozloučit... Příští týden znovu vyzkouším ten CD přehrávač a sluchátkáč nechám dle rady na konec. Je to poněkud ztřeštěné, ale co?
Ilrepastore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 5. 8. 2018 10:03

Aký máš na AMP rozpočet?
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ilrepastore 20. 8. 2018 22:46

Rozpočet nemám nijak přísně definovaný... Rád bych se vešel někam k 15 - 20 tisícům. Pokud by to stálo za to (slyšitelný rozdíl), může to být i více, ale o McInoshi či něčem cenově podobném neuvažuji...
Ilrepastore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 20. 8. 2018 23:46

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 21. 8. 2018 09:29

Prikláňam sa k návrhom Wolverina na Burson a Mjolnir 2. Pridal do výberu ešte možno FostexHP-A4 BL, Aune S7 a keby si chcel ušetriť, tak Audio-gd R2R 11, ktoré je za tú cenu fakt super.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 21. 8. 2018 10:30

Nezabúdal by som rovnako aj na fešáka Jotunheim. Ak dobre vidím a nepozerám niečo iné, tak tie CD prehrávače, ktoré autor zvažuje sú symetrické, takže prečo nie, rovno môže použiť pár XLR z prehrávača do Jotunheima a odtiaľ ak si zadováži symetrický kábliček a môže si tam pumpovať 3W do 50Ohm a ušetriť stovku oproti Lyrku.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ilrepastore 3. 9. 2018 21:37

Po delší době opět zdravím a děkuji za podnětné příspěvky. CD přehrávač je konečně doma a mám půjčený (na vyzkoušení) tenhle sluchátkový zesilovač: https://www.peakhifi.co.uk/cgi-bin/ecom ... db_pid=318
Má symetrický i asymetrický vstup (mám zapojené oba a zkouším), sluch. výstup je jen asymetrický (není to jako na obrázku v odkazu). Hraje výborně, ale až příliš silně. Hlasitost se proto špatně ovládá, zcela minimálním pootočením regulace nastává relativně velký skok. Poslouchám to prakticky na nule a mám pocit, že tím nevyužívám úplně možnosti tohoto zesilovače... Problém jsem (zatím) vyřešil nastavením funkce "Preamplifier Mode" u CD přehrávače a (digitálně) snižuji výstup na - 15 až - 30 dB. Regulace hlasitosti zesilovače je tím méně citlivá a ovládání je příjemné. Jen nevím, jestli se nezhoršila kvalita zvuku (asi už opravdu slyším trávu růst). Chci se zeptat, zda je to (trvale) vhodné řešení (nedochází-li takto skutečně ke ztrátě kvality zvuku) a co tak celkově soudíte o tomto sluch. zesilovači. Díky za názory...
Ilrepastore
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 3. 9. 2018 21:43

Ono se není co divit, když k takovýmu zesilovači připojíš dvě velmi efektivní sluchátka (Clear, X). LCD-X mně na dostatečnou hlasitost vybudí i mobil.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 4. 9. 2018 07:10

Ilrepastore píše:... doma a mám půjčený (na vyzkoušení) tenhle sluchátkový zesilovač: https://www.peakhifi.co.uk/cgi-bin/ecom ... db_pid=318
...

Ten zosilovač je určený špeciálne pre sluchátka s meničmi typu A.M.T.
... to nie je navrhnuté/vhodné pre normálne sluchátka!
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bazi 36 8. 10. 2018 19:48

Me by zajimalo,jak ti ta sluchatka hraji primo z creeku,ja totiz posloucham take rovnou z cd playeru.
Bazi 36
Trvalý BAN

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků