Zvuková karta k PC / DAC Amp pro sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod heget 3. 7. 2018 13:04

Ahoj odborníci! :)

Prošel jsem si zdejší forum, ale ještě bych potřeboval upřesnit pár informací, z kterých jsem ještě trochu ve zmatku :)

OK - tak tedy začneme, doma mám kvalitní studiová sluchátka + repro, vše jede na PC pdo Windows 10.
Doteď mám zvukovku SoundBlaster X G5, pouštím na ní všechno audio z pc - hry, filmy, hudba (WAV, FLAC...) ženu to přes Foobar 2000 s komponentou WASAPI, abych dostal pokud možno co nejlepší output v rámci Windows 10 driverů. Jako takhle myslím si že i tenhle SB hraje celkem solidně, ostatně nikdy jsem neměl asi nic lepšího - co mi vadí na SB je že hodně šumí, jak i do sluchátek tak i do beden. :tleskani

1) k čemu to chci - hlavně tedy hudba Hi-Res + multimédia na PC, nové hry by to mělo zvládat apod.
2) rozpočet mám cca 12tis. Co jsem si zatím vybral - Fostex HP-A4BL :love:
3) bude v téhle zvukovce oproti SB rozdíl ? Zvládne tahle zvukovka i další multimédia - hry apod. Je vůbec podporována ve hrách ? Aby tohle nebyla zvukovka kovaná jen na poslech hudby, kdyý má vlastní drivery na Windows 10.
4) co znamenají drivery pro windows (podpora zvukovky) ASIO ? Momentálně to můj SB má. 8-D

5) Vaše doporučení co za kvalitní zvukovou kartu k PC. :tleskani

Moc moc moc díky všem předem že mi pomůžete ve výběru tohoto zařízení, který plánuji mít už pak hodně dlouho, tedy něco trvalého.

Hodně co takhle čtu jsou největší zlo ty drivery pro Win 10 u zvukovek ;)
heget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 3. 7. 2018 13:48

Jaká kvalitní studiová sluchátka máš? Má ten DAC umět vícekanálový zvuk pro hry a filmy? Nebo jen sluchátkový poslech a stereo do beden?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod heget 3. 7. 2018 17:21

Ahoj díky, tak tedy:
Sluchátka Yamaha HPH-MT220 a taky mám ještě Panasonic HD10. A samozřejmě to neberu jako konečné. Pokud už koupím novej dac za tyhle prachy a tyhle sluchadla na to nebudou mít, tak si koupím i nový, to je v poho.
Dobrá otázka s tím vícekanálový zvukem...
Do teď mi stačí stereo sluchátka i stereo bedny.
Ale je fakt, že bylo by super kdyby nějaký dac uměl output pro sluchátka vícekanálový... Pro budoucí použití při hrách.
PS. Budou tyhle stereo Dac podporovat vícekanálový zvuk z her, případně mkv videa...
heget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 3. 7. 2018 21:15

Řekl bych, že ten DAC co sis vybral vícekanálový zvuk neumí, ale že bude hrát podstatně líp než hračky co to umí (obvykle různé AV receivery). Taky si myslím, že by si zasloužil podstatně lepší sluchátka než co máš. Alespoň na poslech hudby.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod heget 4. 7. 2018 00:17

Tak super, asi kašlu na ten Fostex a koupím nakonec něco menšího a ještě trochu ušetřím.
Vybral jsem teď tohle - RHA Dacamp L1, řekl bych že bude ještě lepší jak Oppo HA-2SE a navíc to mohu tahat i někam sebou k mobilu, nebo do práce ;)

Tyhle dva používají čipy ESS SABRE32, které jsou moc fajn co jsem tak koukal, na druhou stranu ten Fostex má Barrbrown PCM1792A - který je všude hodnocen jako kvalita.

Teď tedy ještě aby měl ten RHA možnost odpojit nabíjení interní baterie, pokud bude připojen k PC "na stálo" ... Nemá někdo zkušenost?
heget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 4. 7. 2018 01:32

Po čipech bych se až tak nedíval. Konkrétně převodníky u tvé sestavy nebudou mít až tak vliv na zvuk a je jedno jestli to bude Burr-Brown, Wolfson a nebo Sabre. Pokud máš na to rozpočet a chceš mít přenosný DAC - sluchátkový zesilovač, doporučuju Chord Mojo. Strčí všechny výše uvedené převodníky do kapsy.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod heget 4. 7. 2018 07:54

Ahoj, jj na ten Chord jsem se také koukal, mrzí mě že nemá ale výstup na ty bedny a to já potřebuji také.
Pak tam mají taky ještě jeden Hugo 2, ale OMG jako nebudu dávat za zvukovku 55 táců ]:-<
Zas tak silně to neprožívám, a víš co je trefné, že tenhle MOJO vyhrál EISA AWARDS 2017 a ten DACAMP L1 taky EISA AWARDS 2018. Přitom snad vyšel i o něco později, než tento Mojo.

Případně pokud by se daly repro připojit ještě na druhý sluchátkový výstup, bylo by to fajn, pak bych to takhle vyřešil. Ale to tedy nevím jestli se vůbec může :hm

8-)
heget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod onoff1 4. 7. 2018 11:18

Tak toho RHA Dacana L1 zrovna mám, koupil jsem ho za 9 a hraje excelentně, mám ho u pc
a baterku neřeším. V testu s Chord Mojkem vyšel jen o chlup horší...
Mám k němu i CL1 /za 6/a to je teprve zvuková nirvána /pozor na menší upřednostnění vys. kmitočtů/. A můžeš s tím vším i do terénu...
A multichannel audio, ...to jem si jednou koupil STX II 7.1 a nechtěl slabý článek...
Věru to vyšlo asi 10 na 1 kanál, ale stojí to za to!!! Hudba, hry, filmy... prostě fantazie!
onoff1
Junior

Odeslat příspěvekod heget 4. 7. 2018 13:15

Ahoj, super díky za postřeh určitě to koupím.
Jen ještě jsem nepochopil co jsi psal s tím multikanálovým zvukem, mě je jedno že budu mít stereo, jen nechci aby kvůly téhle zvukobce měla nějakou latency, nebo nestíhání náročnější hry (Quake Champions atp.)
Prostě hraje to všechno ok? ;)

A ještě jedna otázečka, jak je to řešené, když to budu chtít pustit do beden ? Stačí odpojit sluchátka a pozná to sám, že má přepnout na bedny?

A pls ještě jak je to s tím usb PC >< DAC, není tam nějaký šum, je to čisté i ve sluchátkách ? ;)

Danke!
heget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod heget 5. 7. 2018 02:22

Tak mám nového favorita taky za 9tis.
Pro-Ject Pre Box S2 Digital

Beru tenhle a bude to, už to nechci řešit, líbí se mi jejich obvod, jejich součástky uvnitř.
Když se podívám na součástky u RHA, tak nic moc - aspoň na oko...
Tady je podle mě lépe vyřešeny obvod eletriky...
A je to i vhodnější pro ty bedny taky.

A taky vyhrál cenu EISA 2018 a vyrobeno v Rakousku ve Vídni, tak asi není co řešit...

Mimo to tedy těch DACů je na výběr tolik, že člověku to zabere chíli, než si vybere ... :D
heget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod heget 10. 7. 2018 10:16

Tak mám doma nakonec ten RHA a jako první dojmy oproti mému SB X G5 tak cca o 30% lepší zvuk. Tedy ne zas tak až moc, možná že je to ještě tím, že mám ty MT-220 sluchátka.
LineOut pro repráky se zapíná až když nejsou připojená žádná sluchátka, sám tohle pozná a přepne.
Ale není to již nijak regulované! Takže ten GAIN, BASS, TREBLE je jen pro sluchátkový výstup!
Dále pokud vypnu PC a vypnu i kolečkem DAC, tak pořád svítí, jakože se nabíjí, nevím jestli je tohle zrovna vhodné do budoucna na životnost. atp. Uvidím jestli u tohohle zůstanu, pač teď mi do oka padla jedna novinka, která je na tom parametrově ještě líp, jedná se o IFI XDSD :
https://ifi-audio.com/portfolio-view/x-xdsd/

podpora MQA, PCM 768 kHz, DSD 512 kHz a 3D zvuk apod. Jako mazec a nejlepší na tom je že cena je taky libová jako! ;)

Teď otázka, poznám já vůbec rozdíl oproti RHA a IFI rozdíl, pokud budu mít třeba i lepší sluchátka ?
(PCM 328 vs 768) ? ;)

Ještě jeden poznatek, který jsem zaznamenal audio ve hrách je taky super! A dokonce to zvládá lépe jak SB.

Ŕekl bych že i latence u zvuku je přesnější, i když to jde takhle přes USB.

A ještě k tomu linout pro bedny, oppět to tam má nějaký rušivý elemnt, trochu to bzučí i píská občas na tomhle výstupu, přitom mám kvalitní stíněný kabel JACK > CINCH, je možné že to je USB kabelem k PC ? Jsou i nějaké specielní USB kabely stíněné (Audio) i pro propojování těchto DAC?

Bych to když tak ještě zkusil s tímhle, jestli by to pomohlo ... ;)

A jinak pohoda tedy, život je hezčí když slyšíš všechny detaily :o)
heget
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků