Creative SOUND BLASTER X-Fi HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod heget 15. 6. 2018 14:58

Perfektní díky za výběr, asi jsme si vybral ten Fostex HP-A4BL, jen ještětedy jedna otázka, tohle je čistě jen pro Hudbu jo ? Protože je na to napojený ten jejich SW player ? Nebo to mohu využít na vše co mám v PC - Filmy, Hry, Hudba ?

A ještě dodatek, rozdíl mezi výstupem rpo sluchátka balancovaný a nebalancovaný ?

Protože jsem si říkal, proč nekoupit verzi Hp-A4 bez balancovaného výstupu o 4tis. méně.. ;o)

Díky
T.
heget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 15. 6. 2018 16:46

Napíšem ti to asi takto:

HP-A4 by som ja osobne nekúpil kvôli napájaniu z USB. No a keďže si napísal, že o rozpočet ti nejde, potom je určite lepšia voľba HP-A4BL. Neviem aký používaš systém, ale vraj môže mať Fostex trochu problém s ovládačmi, ale myslím že priemerne zdatný človek práce s PC by nemal mať problém. MacOS by mal byť úplne bez problémov.

Ktorýkoľvek z uvedených sa bude správať ako zvukovka, ktorú máš v PC len s kvalitatívnym rozdieľom v prospech DAC/AMP, ktoré bude na vyššej úrovni.

Balancovaný výstup znamená, že zariadenie má symetrické obvody pre oba kanály. Teda od zdroja signálu je celá zosilovacia časť symetrická pre ľavý aj pravý kanál. To isté môže platiť aj pre DAC. To má napríklad ten Jotunheim a Aune S6. HP-A4BL neplná plnohodnotnú symetriu, ale to som hlbšie neskúmal. Audio-gd síce nie je symetrický DAC/AMP, ale zasa je poskladaný z vysoko kvalitných súčiastok a jedná sa o výborné zariadenia za super ceny.

Zvukovo budú všetky zariadenia na veľmi kvalitnej úrovni. Otázkou tak je len ktoré si ako sadne s tvojimi slúchadlami a aké sú tvoje zvukové preferencie. Jeden uprednostní Schiit, druhý Audio-gd.

Tie Tvoje slúchadlá však ani nemajú vymeniteľný kábel, takže balancovaný výstup by si ani nevyužil. Čo je veľká škoda.

Pozri ešte napríklad Aune X1S. To by mohlo vyhovovať tiež Tvojim požiadavkám.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod heget 15. 6. 2018 19:01

Safra chlape vy my dáváte zabrat, zas nový a nový možnosti... Takhle si nikdy nevyberu, ale snad už mám tedy favority, OK rozhodnu se takhle Aune X1S (Made in China) 7tacu, nebo Fostex HP-A4BL (Made in Japan) - což bych možná preferoval více, já vím je to drobnost, ale zas vím co dělají Japonci za kvalitní věci ;)

Tam pak hraje rozdíl tedy 5tisíc no... :-)

OK Každopádně ještě jednou díky, na oboje připojím i ty bedny i sluchátka tak je to fajn ;)

A jsme tedy fakt zvědavej jak si poradí třeba i s novým Quake Champions, který má vynikající a řekl bych že i náročné zvuky. ;)

T.
heget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod heget 16. 6. 2018 20:54

A safra, teď jak jsme se do toho ještě více ponořil, tak OK Fostex jasnej, ten kdyžtak koupím, ALE co když časem budu upgradovat sluchátka a třeba rovnou na bezdráty ?
Když vezmu třeba tyhle Sennheiser Momentum 2.0, tak pak mi je Fostex vlastně k ničemu, je to tak ?
Ale potom, to jako mají ty sluchátka vlastní DAC a AMP v sobě, chápu to dobře ?

CO jsme jen pochytil tak BT neumělo tehdy Hi-Res music, teď je to díky LDAC jiné, jenže to je věc BT, nikoliv zvukovky že ?

Teď tedy otázka, není lepší koupit si tedy rovnou tyhle sluchadla a na Fostex kašlat, beztak je všechno skoro za stejnou cenu ... ? ;-)
heget
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ST33L 2. 8. 2018 12:43

Ahoj, řeším celkem podobný problém, jako tady autor. Sluchátka Beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ohm. Zvukovka na PC to akorát dost nevybudí, hlasitost na max se dá, ale když je v místnosti ruch tak už to nestačí a u některých her, když hraju na PC, tak taky ne. Bylo mi doprpučeno Focusrite Scarlett 2i4, ale u toho výrobce uvádí max 200 Ohm. ALe pokud aktuálně nemám problém s kvalitou zvuku, tak by teoreticky stačil zatím Magni 3 a popřípadě do budoucna Modi ne ? Aktuáně mám budget 4-5k. Díky :)
6700K, 980Ti, 16gig
ST33L
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 8. 2018 17:33

Pokud plánuješ upgrade sluchátek, tak Modi&Magni. Pokud ne, tak stačí Schiit Fulla 2.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matsonic 26. 7. 2019 19:26

Chtel bych se zeptat majitelu teto zvukovky, mam problem s LINE out.Nikde nemuzu najit moznost prepnuti na tento vystup
Matsonic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hynex 26. 7. 2019 20:46

Já nic nikde nenastavoval, mám defaultní ovladač, který se nainstaloval sám. Normálně mi to tahá "zvuk" přes usb z počítače. Výstup do sluchátek případně optika Ti funguje ?
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matsonic 27. 7. 2019 06:02

Vystup si muzu vybrat mezi SPDIF OUT (USB Sound Blaster HD) a SPEAKER (USB Sound Blaster HD). Takze bude to leze z optiky,nebonze sluchatek
Matsonic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hynex 27. 7. 2019 06:26

A fungoval Ti někdy ten line out nebo to nejde od začátku ? Používáš dodávaný software - otestuj to bez něho.
Mám zkušenosti jenom s Windows 7, s ničím jiným ...
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Matsonic 27. 7. 2019 06:45

Ne vzdy jsem pouzival jen optiku a ted jsem to chtel zkusit i s line out
Mam wokna 10
Myslis jako ten soft vykopnout z kompu?
Matsonic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hynex 27. 7. 2019 12:59

Přesně tak, všechen dodaný soft k té zvukovce odinstalovat. Případně nainstalovat nejnovější ze stránek výrobce, pokud již nemáš.
A klidně tu kartu zkus na jiným pc, nic neinstaluj, jenom připoj a tak do minuty se instaluje ten základní driver - rozsvítí se modrá dioda.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod garrett2 1. 11. 2019 20:55

Kúp si nejakú usb srandu z Číny s esabre 90x8 (dobre keď vie 88,2 natívne, dohodni sa s predajcom, nech ti tam napíše 17 dolárov, napríklad Sabaj posiela aj z anglicka) a k tomu BV headamp. Budeš celkom milo prekvapený.
250 Ohm slúchadlá napájať 5V z USB (ako tvoj SB X-Fi) nie je práve najlepšie, preto vyberaj zosilňovač s externým aspoň 12V napájaním. Potom takých 7Vp-p pocítiš veľmi kladne. :D
garrett2
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků