Creative SOUND BLASTER X-Fi HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod eldirian 26. 4. 2018 12:53

Zdravím vás,

vybírám si DAC+amp ke sluchátkům DT 880 250 ohm a hledám nejvhodnější řešení. Zvuk přivádím z PC integrované zvukové karty, jejíž zvuk je ale velmi špatný - nejspíš dochází k EMI, zrní, píská, šumí, pokud je zařízení v zápřahu (hraní her, přehrávání videa, vytížený CPU atd.).
Díval jsem se jak po externích zvukovkách, tak externích DAC+amp. Mimo jiné jsem našel tu, co je v názvu vlákna (Creative SOUND BLASTER X-Fi HD). Nikde tady na foru jsem podle funkce "Hledat" a "Pokročilé hledání" nenašel žádné informace nebo zkušenosti s ní. Měl ji někdo doma? Jak hraje?

Prošel jsem většinu nabídky externích DAC+amp do cca 6000,-, bohužel většina z nich se nedá sehnat v českém obchodě.

-- 26. 4. 2018 14:48 --

Tak jsem našel docela obsáhlou recenzi: http://marlene-d.blogspot.cz/2012/01/cr ... d-usb.html

A vypadá to, že ta karta nestojí za nic. Resp. za dané peníze se dají sehnat lepší věci...
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DaemonXXII 26. 4. 2018 15:07

pozri sa na audioquest dragonfly red/black
na cesty: Sony NW-ZX2, WM1A -> Dunu 2000, CA Jupiter, CA Andromeda

na doma: foobar2000 -> AudioGD NFB 11.32 -> Focal Spirit Classic, Oppo PM-3
DaemonXXII
Junior

Odeslat příspěvekod Tom1122 26. 4. 2018 16:27

Co zvolit jinou zvukovku do PCIE?
Sice je v kategorii ,,herní,, ale většina recenzí jí chválí

http://cs.creative.com/p/sound-blaster/ ... sterx-ae-5
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod eldirian 26. 4. 2018 18:25

DaemonXXII píše:pozri sa na audioquest dragonfly red/black

Ano, o těch jsem se docela dost četl/viděl recenzí. Verze RED mi připadá příliš drahá - na to, že to umí "jenom" jeden jack ven.
Koukal jsem na Schiit stack: v holandsku mají skladem Modi a v UK mají skladem Magni, ale nevím, jestli to stojí za to. Taky jsem se ještě dneska díval na Aune X1S - to mi za 6900,- přijde rozumnější než Dragonfly RED...

Nevím, jde mi jen o to, abych mohl slušně poslouchat DT880 250 ohm a případně ještě připojil na line-out stereo speakery...

-- 26. 4. 2018 19:26 --

Tom1122 píše:Co zvolit jinou zvukovku do PCIE?
Sice je v kategorii ,,herní,, ale většina recenzí jí chválí

http://cs.creative.com/p/sound-blaster/ ... sterx-ae-5


Koukal jsem...dokázalo by to zesílit sluchátka s impedancí 250 ohmů? Navíc, já se docela bojím to nechat uvnitř, když současné audio na desce takhle interferuje...jestli je špatně odstíněný zdroj? Nevím...
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 26. 4. 2018 18:38

Ahoj, já tuhle zvukovku mám, jestli chceš, tak na ní mohu něco zkusit porovnat, ale rovnou říkám, že pokud máš v úmyslu do toho investovat cca 6 tisíc, tak na ní rovnou zapomeň ;-)
Co mě u tohoto modelu irituje, je problém s napájením nebo ovladači. Zkoušel jsem jí na vícero notebookách a snad jenom na jednom hrála normálně ... to znamená bez občasných lupanců do zvuku. Když jsem jí pořídil a zároveň se snažil vyřešit tento problém (cca 2 roky), narážel jsem i na jiné uživatele se stejnou závadou. Bohužel se mi nepodařilo zjistit co to způsobuje. Možná už je ten problém vyřešen, nepátral jsem.
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eldirian 26. 4. 2018 19:04

Děkuji za odpověď. A jak jsi s ní spokojený? Nebo s jakými sluchátky/repráky z ní posloucháš? Je to znatelný skok proti integrované zvukovce? Já mám na desce Realtek ALC1150 115dB SNR HD Audio.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hynex 26. 4. 2018 19:42

Mám jí u starýho noťasu v řetězci společně se starým sedmičkovým zesíkem od Denonu a repro Quadral Quintas 5000 ... jedu na tom Spotify premium a hraje to docela obstojně. Prostor je teda bída, ale s čistotou zvuku to ujde ... do dílny to stačí :-)
V integrovaných zvukovkách se nevyznám, ale posun tam určitě je a to už i od 5ti kanálového modelu Creative SOUND BLASTER X-Fi Surround 5.1 Pro ... z té jsem původně upgradoval.
Sluchátka jsem na ní snad nikdy neposlouchal, ale pokud chceš, mohu zkusit nějaký, co mám v podpisu ....
Doma : Lyra Digital MK2, AU/RA Z1, AQ Kentaur 653, Fluid F5, AKG K701, Riva S, Riva Arena
Přehrávače : OPUS #1, X5 1st + 2nd, Xduoo X10, Sansa Clip, Fiio E12, Fiio E12a
Sluchátka : Noble Kaiser Massdrop, Noble Savant Wizard, Flc8s, Meze 99 Classics
Hynex
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 26. 4. 2018 19:58

Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 26. 4. 2018 20:06

eldirian píše:
DaemonXXII píše:pozri sa na audioquest dragonfly red/black

Ano, o těch jsem se docela dost četl/viděl recenzí. Verze RED mi připadá příliš drahá - na to, že to umí "jenom" jeden jack ven.
Koukal jsem na Schiit stack: v holandsku mají skladem Modi a v UK mají skladem Magni, ale nevím, jestli to stojí za to. Taky jsem se ještě dneska díval na Aune X1S - to mi za 6900,- přijde rozumnější než Dragonfly RED...

Nevím, jde mi jen o to, abych mohl slušně poslouchat DT880 250 ohm a případně ještě připojil na line-out stereo speakery...

-- 26. 4. 2018 19:26 --

Tom1122 píše:Co zvolit jinou zvukovku do PCIE?
Sice je v kategorii ,,herní,, ale většina recenzí jí chválí

http://cs.creative.com/p/sound-blaster/ ... sterx-ae-5


Koukal jsem...dokázalo by to zesílit sluchátka s impedancí 250 ohmů? Navíc, já se docela bojím to nechat uvnitř, když současné audio na desce takhle interferuje...jestli je špatně odstíněný zdroj? Nevím...


Podle webu Creative ano.
impedance je ideální pro sluchátka od 16 do 600 Ω.
Zvukovku mám a mohu zodpovědět dotazy.Ale sluchátka s ,,velkou,, impedancí ne.
Já bych se interních řešení nebál.Pokud výrobce MB šetřil a zbabral osazení integrované zvukovky tak řešení v PCIE by mělo být OK.Navíc,koupená z netu lze vrátit ne?
Podívejte se na ten původní odkaz na web Creative.Na stránce mají i odkazy na recenze.
Osobně jsem přecházel z původní X-FI a spokojenost.Hlavně ovladače vypadají konečně na poměry Creative OK :)
U USB a Creative bych se zaměřil na novější řadu Soud Blaster.Třeba e5 .Řada X-FI je už opravdu stará.
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 27. 4. 2018 00:28

Nešpekuluj s Creative a zober niečo z toho čo ti odporučil Wolverine. Prípadne doplniť o Schiit stack ako si sám napísal. A áno, vyplatí sa. Prípadne Audio-gd R2R 11. Aune je tiež veľmi dobrá voľba.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 27. 4. 2018 07:29

Ať klidně spekuluje o Creative.U nich má alespoň nějakou záruku že za dva roky budou mít podporu pro nové Windows.
Tak jenom technická :)
Asus STXII, hrozné ovladače.Poslední z roku 2015.Nové v nedohledu...

Jinak,nevím co má dotyčný za MB,ale dávat 6000 a více litrů za sluchátkový zesilovač :) jenom proto že původní má špatně odstíněnou zvukovou část?
To už snad raději novou základku :)
A mimochodem,ae5 má velmi slušné zesilovače a převodníky.
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 27. 4. 2018 07:55

@Tom1122: Radíš hlúposti. Osobne by som sa vyhol akejkoľvek internej PC variante. Radu o zakúpení lepšej MB beriem ako pokus o vtip. Poctivý DAC a slúchadlový zosilňovač bude vždy podstatne kvalitnejšie riešenie. Tuning PC sa hádam rieši v inej časti fóra. Takže posledný krát zopakujem moju radu zadávateľovi, nešpekuluj s nejakými pofidérnymi PC značkami a rozhodni sa pre firmu, ktorá sa vyložene špecializuje na audio. Tj. Schiit, Aune, Audio-gd, iFi, atď.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom1122 27. 4. 2018 09:19

Podívej,ty slovenské trdlo:)
Ono pro někoho to může být šok,protože žije v době před 10 lety...Ale dnes má většina MB dostatečně kvalitní zvukový čip.Takže,pokud tazatel má takové problémy tak bych se zaměřil na zdroj problémů,tedy v PC má někde problém.Možná deska,možná jak sám píše zdroj.
Problém u integrovaných zvukovek budou jeho sluchátka.
Nastuduj si než začneš trousit moudra proč USB řešení má omezení proti PCIE.Ono moderní interní zvukovka má rušení z PC vyřešené,a není důvod proč šíti mýty pár jedinců postižených nemocí zvanou honba za HI-FI.

Pro tazatelův problém je nesmysl vyhodit 6 a více tisíc za řešení u kterého stejně nepozná rozdíl proti řešení za 1/2 peníz.
Prostě bohatě mu bude stačit v nejhorším externí zvukovka kolem 3000,-Když jsou obavy z PCIE.
Tom1122
Junior

Odeslat příspěvekod eldirian 27. 4. 2018 09:43

Děkuju za názory.

V prvé řadě bych objasnil, že do budoucna stejně plánuji koupit novou základní desku a věci s tím spojené, takže v prvé řadě neřeším to, že "chci" poslouchat interně. Pokud existuje takové interní řešení, s kterými využiju naplno DT880tky 250 ohm, tak nejsem proti.

Prohlížel jsem a studoval jak všechny interní, tak externí zvukové karty. Díval jsem se i na externí DAC+ampy, věnoval jsem tomu za poslední tři dny snad 15 hodin času, takže jsem získal nějaký přehled, co se prodává a co to umí/neumí.

Problém je s nákupem. Protože jsem dříve zvuk tolik neřešil a nevím, jaké uslyším změny, rád bych zboží případně vrátil do 14 dnů.
Moc se mi líbí AUNE X1S už jen z vyhlídky do budoucna, kdybych si někdy nedejbože koupil televizi atd.
Líbí se mi Schiit stack, jenže bohužel teď v Holandsku není skladem (psal jsem jim, aby mi dali vědět, až bude), vychází cenově stejně jako AUNE X1S.

Jinak co jsem se díval na kvalitativní porovnání čipů, převodníků interních zvukovek a externích řešení (alespoň ve srovnatelné ceně), tak tam moc rozdílů není.

Ad SoundBlaster AE-5, co se komponent týče, nevypadá špatně, ale já jsem alergický na všechny RGB cirkusy, určitě podstatná část ceny šla na tenhle "gamer" marketing.
Topping D10 | Aune X7S | Sennheiser HD58X
eldirian
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 27. 4. 2018 12:04

@eldirian: Toho "odborníka" nepočúvaj. U audia platí jedna zásadná vec. Technické parametre nič nepovedia o tom, ako to bude hrať. A hádaj čo bude lepšie hrať? RGB cirkus navrhnutý na marketingový efekt alebo zariadenia od základu navrhnuté výrobcom ktorý sa špecializuje na audio? Myslím, že odpoveď by sme mohli nájsť aj v tom, že keby ten Creative zázrak bol za tie peniaze tak dobrý, potom by asi zo skúsených v audiu nikto nekupoval drahé zariadenia ale mali by sme všetci doma RGB cirkus. Ale to nikto nemáme a ani mať nechceme a dôvod je len jeden a tým je zvuková kvalita. Aune je dobrá voľba. A blbiny ako ovládače tiež nemusíš riešiť. Funguje to tisícom ľuďom, bude to aj tebe. O kvalitu USB filtrov v nových prevodníkoch by som tiež strach nemal. A navyše stále to má optiku, kde sa na nejaké ovládače môžeš vyprdnúť už úplne...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků