CustomWorks DAC 1 USB + jaký convertor?

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wolejnik 21. 4. 2018 21:00

Zdravím všechny!
Mám velký urgentní dotaz a nevím si rady: mám možnost si pořídit zmíněný DAC. jako vstup má totiž pouze a jedině USB. Zdroj zvuku chci použít je TV - používám ho nejen jako přehrávač ze síťového synology, ale také jako přehrávaž z USB disku, kde mám hudbu. PC už vlastně vůbec nevyužívám. Z DACu půjde zvuk na zesilovač YAMAHA AX-570. TV má audio výstup optiku, HDMI, jack, scart.
Protože je to levnější televize a kvalitě analogu nevěřím, hledám convertor, který mi pomůže digitál (rád bych využil nejlépe TV optiku, případně HDMI) dostal do DAC na usb vstup. Možná říkám kraviny, budu rád za jakoukoliv radu. Ale řešení jsem nenašel.

Když na ten způsob nepřijdu, tak si DAC nekoupím, a budu muset najít DAC s optickým vstupem. Ty jsou ale cenově trochu jinde (buď děsně drahé, nebo s cenovkou třeba do 4k v bazaru ale s "ne tak kvalitním zvukem) Ale mám za to, že by to byla škoda nevyužít CustomWorksu.

Díky díky
wolejnik
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 4. 2018 15:17

USB-to-S/PDIF převodník je běžná věc, ale obráceně jsem to ještě neviděl. Ale elegantnější řešení je na snadě - začít používat síťový přehrávač (např. Marantz NA6005 nebo Pioneer N-30AE) nebo DAC s optickým vstupem (např. Schiit Modi Multibit nebo Pro-Ject Pre Box S2 Digital).
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolejnik 22. 4. 2018 21:28

Uz jsem prisel na to ze to nepujde a CW pro mne v teto sestave nepujde. Budu hledat v bazaru nejaky jiny DAC s optikou. Diky moc za reakci!

Za jakykoliv tip z bazaru budu rad, i kdyz jak mi psal jiz MacPhenom (a jeste jednou diky za to), nemusim byt narocny a muze to byt prakticky cokoliv ;)
wolejnik
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 4. 2018 08:47

Jen co jsem prošel prvních pár stránek, tak na mě vykoukl Yulong Sabre DA8 (dražší, ale hodně slušný) a Oehlbach XXL DAC Ultra (levnější, ujde, za tu cenu v pohodě, pozor na ty ovladače).

EDIT: Teď tam přibyly ještě TEAC UD-H01 (za tu cenu vypadá zajímavě) a Modi Multibit (výborný poměr cena/výkon). Myslím, že je skutečně z čeho vybírat.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků