Schiit Gungnir - přepínání vstupů

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Herrer77 8. 4. 2018 10:20

Zdravím, rád bych pořídil DAC schiit gungnir k novým reprosoustavám. V současnosti mám zesilovač Cambridge 740a, ke kterému bych ho připojil přes RCA. Dále bych chtěl optikou připojit TV a přes USB PC. Bude to fungovat, resp.,jak potom budu přepínat vstupy, aby mi všechny zdroje posílal zesilovač do beden? Na samotném DACu žádné přepínání nevidím a dálkový ovladač asi nemá...
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 4. 2018 10:29

Schiit Gungnir má na přední straně jediné tlačítko, což je právě přepínač vstupů. Stiskem tlačítka cykluješ mezi vstupy v sekvenci USB, optika, coax RCA, coax BNC. Platí to pro delta-sigma Gungnir i Gungnir Multibit (Gumby). Pokud bys hledal vypínač, tak se nachází na zadní straně vedle socketu pro napájecí kabel. Jiné ovládací prvky Gungnir nemá, ani dálkový ovladač.
Naposledy upravil The Wolverine dne 8. 4. 2018 10:36, celkově upraveno 1
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milos66 8. 4. 2018 10:34

Presne. Je to aj v návode
Přílohy
Schiit.JPG
Milos66
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Herrer77 8. 4. 2018 11:02

Díky moc, uznávám, že jsem vůl :)

-- 8. 4. 2018 12:11 --

Ještě jeden dotaz. Byl by pro moje potřeby Gungnir lepší volba, než třeba v poslední době oblíbený Pro-Ject Pre Box S2 Digital? Ten má dálkový ovladač, podporu DSD, což je fajn, ale jde mi fakt hlavně o zvuk. Zvednout zadek k přepnutí vstupů asi nebude problém :)
Herrer77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 8. 4. 2018 16:14

Smysl má uvažovat v podstatě jen o variantě Gungnir Multibit (Gumby), což je podle některých jeden z nejlepších DACů vůbec (více zde). Nicméně jeho devizou je symetrický výstup přes XLR, což s tím Cambridge zesíkem nevyužiješ.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 8. 4. 2018 20:02

Hmmm ... to je taký rebríček DACov v tom linku, ako stehno z ryby ... no ale ako hype úžasné ... navyše nemá zmysel niečo riešiť, lebo (ako uvádza purr1n) "hodnotenia sú z veľkej časti založené na osobných preferenciách" ... navyše celý ten panflet je už pár rokov starý, takže napr. Pro-Ject Pre Box S2 Digital alebo Chord Mojo tam ešte nie sú :lol:
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků