DAC/Amp ke ATH m40x a monitorum

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod phenoo 29. 3. 2018 16:02

Zdravim,

Diky zdejsim diskutujicim jsem si poridil loni ATH m40x a letos stale hledam aktivni monitory, nadchly me JBL LSR305, ale kvuli lehkemu sumu jsem je zatim vratil a zkousim dal. Zaroven jsem mel moznost az nyni zkusit Shiit Fulla 2 a v kombinaci se sluchatky me to obrovsky nadchlo, zkousel jsem to i se zminenymi LSR305, ale ty s nim sumeli jeste vic, na plnou hlasitost i kdyz nic nehralo byl sum uz opravdu hodne slysitelny (ale napriklad stejne pripojeni k Huawei mobilu vubec zadne ruseni na monitorech nedelalo). Kazdopadne Shiit musim vratit a tak se porozhlizim po tom co koupit.

Musi to byt DAC, protoze posloucham z PC (Spotify premium kvalita) a zaroven combo s amplifierem, ktere bych rad pouzil pro obe, sluchatka (v bodoucnu urcite i dalsi/drazsi nez soucasne m40x) a monitory. Velkou vyhodou by bylo moznost prepinat vystup nejak SW nebo HW na pristroji. Vystupy pro sluchatka asi nejsou problem, vystupy na monitory nejspis TRS a XLR.

Zaroven bych rad koupil uz neco kvalitnejsiho a doufal, ze to treba takovych 5+ roku vydrzi a casem z toho dostanu vic, nerad bych kupoval s novymi sluchatky i novou elektroniku.

Dival jsem se na Shiit Magni + Modi, ale tam me zarazi vystupy na monitory.

Schiit Jotunheim se mi libi, ale prijde mi, ze je to trochu overkill.

Mate nekdo zkusenosti s timto typem zarizeni? cenove treba kolem 8 tisic, klidne z EU
phenoo
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 30. 3. 2018 16:14

Preamp výstup mají ve formě RCA, ale to by snad neměl být problém při použití kabeláže RCA na 6,3 mono jack.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phenoo 31. 3. 2018 11:59

Diky, nektere jsem uz prohlizel a projedu to znovu.

Vystupy jsem chtel kvuli ruseni, Fulla 2 poustela do beden sum a proto jsem bral jako lepsi mit ballanced output. Nekdo tady na foru mi ale rekl, ze na tohle ma vliv spis kvalita Fully nez kabel, takze predpokladam, ze RCA pri nejakem rozumne dlouhem kabelu bude uplne ok, je to tak?
phenoo
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 31. 3. 2018 16:28

Tak teoreticky by to mělo být v pohodě, ale praxe je otázka. Sám vidíš, že ti to při stejném zapojení jednou šumí a jednou ne. Tady ty aktivní bedýnky prostě rády šumí.

Jinak k tomu výběru výše: Pro-Ject je super DAC, ale člověk musí řešit lepší napájení a ten sluchátkáč v tom není žádný zázrak. Na plánované využití se mi jeví jako nejpraktičtější řešení od Audio-GD. Obsahuje multibit DAC, slušný sluchátkáč a má i požadovaný přepínač výstupů.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phenoo 1. 4. 2018 16:48

Je tam nejaky zasadni rozdil ve zvuku, treba co se tyce Schiit Stacku a toho Audio-GD? je mi jasne, ze je to extremne individualni takze otazka spis je, za tyhle penize dostanu vsude vicemene to same, jo? Krome toho Pro-jectu, kde pises o zesilovaci...
phenoo
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 1. 4. 2018 19:09

Podle mě je R2R11 celkem jednoznačně lepší než Stack.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 1. 4. 2018 19:20

... a podľa mňa sluchátkový zosilovač v tom Pro-Jecte je pre použitie s ATH M40x úplne špičkový.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 1. 4. 2018 19:28

To souhlasím, na sluchátka s nízkou impedancí je Pro-Ject naprosto dostatečný, ale s R2R11 bude mít větší prostor na případný upgrade. Obě dvě zařízení jsou prostě dobrý, no a chybu neudělá ani s jedním.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod phenoo 1. 4. 2018 19:47

Diky, R2R11 je aktualne favorit.

Jj jak jsem psal, Audio Techniky nejspis casem presunu k pracovnimu pc a na domacich poslech bych zkusil neco dalsiho. Aktualni vybava by proto nemela nutne urcovat strop pro vyber DAC/Amp.
phenoo
Junior

Odeslat příspěvekod phenoo 18. 4. 2018 12:56

Rad bych jeste vyuzil sveho vlakna zamereneho na DAC/Amp zarizeni a optal se, mel jsem moznost vyzkouset Fulla 2 a Dragonfly Red prenosne zarizeni za cenu kolem 5 tisic. Doporucili by jste mi jeste jine zarizeni v teto cenove hladine pro sluchatka?

Uprimne jsem nepoznal velky rozdil mezi Fullou a Redem ale nemel jsem je vedle sebe. Poznal jsem velky rozdil oproti vystupu z PC.

R2R11 si poridim domu na stul jako neprenosne zarizeni, ale zajimaji me i tyto mensi a levnejsi kousky.
phenoo
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 4. 2018 13:04

Z těchto menších a levnějších kousků jsou právě Fulla 2 a DragonFly Red nejzajímavější volbou. V této kategorii mě ještě napadá snad jedině iFi nano iDSD Black Label.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků