HiFi sluchátka k PC (bez zesilovače)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MacPhenom 15. 2. 2018 20:47

Nebál by ses že ti z Amazonu za těch 219e přijde třeba padělek?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 15. 2. 2018 22:02

Keď ich výrobca predáva za 249 USD a ak by som nakupoval od overeného predajcu, tak asi nie, nebál... Pred asi dvomi-tromi týždňami ich mal aj jeden slovenský predajca za 249€. Neviem či nie Ketos. Nie som si celkom istý. No každopádne je to už jedno, kolega si už kúpil.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 15. 2. 2018 22:31

Jedno to neni, protože já chtěl vždycky magneto-planární sluchátka zkusit ale cena okolo 15 000Kč mě odrazovala. 219e je na druhou stranu mnohem přijatelnější :hm i kdybych to tu měl mít jako kuriozitku a ukázku technologie.. a ty navíc tvrdíš že jsou dobrý :lol: Nevíš jestli by se někde v Praze nebo okolí nedaly vyzkoušet? Možná za tři týdny na audio-video-show?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 2. 2018 22:36

... už tu toľko blbnete okolo tých 400-viek, že musím parafrázovať klasika:
"Občania ktorí ešte nemajú doma HE400i, nech sa hlásia u súdruha žinčicu!" :lol:

... inak na Massdrope sa dajú zohnať ešte za lacnejšie
https://headfonics.com/2018/02/massdrop ... xx-review/
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 16. 2. 2018 08:08

Koukám že když ještě chvíli počkám tak se ozve někdo s tipem kde je rozdávají zadarmo :lol: Každopádně abych to správně pochopil.. HiFiman udělal s Massdrop sluchátka HE4XX která jsou v podstatě HE400i s klasickým mostem a jinými náušníky? :hm Ještě bych k tomu potřeboval delší 3m kabel, ale to asi nebude problém koupit pak zvlášť. Jak přesně ten Massdrop funguje? Přikliknu se do fronty a čekám jestli se to vůbec bude prodávat a oni mi pak pošlou mail? Předpokládám že clu se nevyhnu že?
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 2. 2018 08:42

Neviem ako veľmi sa líši Massdrop verzia HE4XX od HE400i. Každopádne hlavový most na HE400i z nich robí jedny z najpohodlnejších slúchadiel čo som mal na hlave. A hrajú výborne. Mne ich utiahne aj iPhone, ale samozrejme slúchadlový zosilňovač to posúva na úplne iný level. Ale dajú sa počúvať aj zo slabších zariadení, len to bude chudobnejšie a nevyblázniš sa s hlasitosťou. Odporúčal som ich tu aj preto, lebo zadávateľ témy písal že má Asus Xonar DX, ktorý by ich myslím mohol bez problémov utiahnuť. Tak mi napadlo, že som ich nikdy neskúsil z pbyčajného slúchadlového výstupu z môjho iMacu. Tak dnes skúsim keď bude čas večer.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 2. 2018 09:13

... každopádne to vyzerá tak, že Hifiman s výrobou HE400i končí a aj pomocou HE4XX "rozpúšťa skladové zásoby" ... na trh prichádza Sundara. Podobne to urobili aj u Sennheisera s HD6XX ...
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 2. 2018 09:31

bacil2 píše:... každopádne to vyzerá tak, že Hifiman s výrobou HE400i končí a aj pomocou HE4XX "rozpúšťa skladové zásoby" ... na trh prichádza Sundara. Podobne to urobili aj u Sennheisera s HD6XX ...

Pravda.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 16. 2. 2018 10:23

Takže šance na další várku HE4XX je téměř žádná? :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 2. 2018 10:54

Ono 4XX sú ešte na Massdrope ale úprimne, nie som si istý, či spravia ešte nejakú várku a ak, tak už teraz sú vyžiadané od 518 ľudí a nie som si istý, či budú vyrábať až toľko, takže ak, tak by to bolo definitívne "kdo dřív příde,...".
A tiež tradične boli hlásené nejaké nedokonalosti v QC, to isté sa vraj deje aj u Sundary.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 2. 2018 11:38

No ja inak neviem či by som bral tie z Massdropu. Akože hrať to bude, ale či to bude to isté ako HE400i, ťažko povedať kým človek neskúsi.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 16. 2. 2018 11:54

Mám oboje a hrají téměř stejně (se stejnými náušníky) až na nižší citlivost 4XX. Ale není to o moc cca 2 až 3 dB. 400i jsou lehčí, 4XX mají vyšší odolnost - na mostě není žádný plastový díl.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod pistacie 16. 2. 2018 12:59

Trochu mě trápí poměr výstupní impedance ku impedanci sluchátek. Prý by měl být 1/8 - takže 800 ohm sluchátka :shock: nebo 4 ohm zesilovač. Doufám, že se to moc neprojeví na přednesu, zvlášť když je to úplně naopak (výstup 100 ohm / sluchátka 32 ohm). Pokud to nebude ono, budu muset vybírat mezi 4 ohmovými zesilovači, což hodně zužuje výběr.

Rád bych, aby byl využit celý potenciál sluchátek.
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 2. 2018 13:13

Planáre sú vďaka totálne lineárnej impedančnej krivke imúnne voči tomuto javu, napríklad spomínané HE-4XX
https://www.innerfidelity.com/images/Ma ... NHE4XX.pdf ,
ale ty si bral K550 a to je trošku iné, no našťastie nie sú na tom až tak špatne, žiaden extrém ako napríklad plno Sennov.

A ak chceš využiť potenciál, tak časom to bude o dokúpení kvalitnejšieho externého riešenia.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 16. 2. 2018 13:25

Neboj! K550 hrajou v pohodě i přímo z notebooku, zas se s tím zdrojem zvuku tolik nestresuj ;-)

Každopádně koukám že HE400i by vyšly z amazon.co.uk včetně dopravy a extra 3m kabelu na 6200 až 6400Kč dle rychlosti dopravy. Předpokládám že na nějakou podobnou částku by díky clu vyšly HE4XX z Massdropu (kdyby se teda zase prodávaly) které mají pro mě přijatelnější most.. vzhledem k tomu že mám jen nákupní horečku a ty sluchátka vlastně nepotřebuju asi zkusím počkat na ty HE4XX.
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků