HiFi sluchátka k PC (bez zesilovače)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zino333 22. 2. 2018 09:10

Nuž tak sú to Tvoje peniaze...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 2. 2018 10:27

... pekne nám to tu pistacie "vypointoval" ... a navyše keď sa teraz pozriem na seba do zrkadla, tak vyzerám ako inicatívny bebil :-[
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 2. 2018 10:48

Segíňatko... :D
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pistacie 22. 2. 2018 12:57

...to jsem nechtěl. Myslíte, že to byla chyba? Externí řešení jsem taky zvažoval, ale popravdě jediný důvod byl, abych vyloučil případné rušení. Ostatní parametry byly v této cenové kategorii horší (Fulla, Fiio...).
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 2. 2018 13:10

Nejde o parametry, ale o zvuk. Např. u sluchátek neplatí čím víc KHz rozpětí, tím lepší zvuk a tak to není ani u zesilovačů a ani u převodníků.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 22. 2. 2018 17:13

Já osobně těm "PC zvukovkám" moc nevěřim od doby, kdy jsem koupil Xonar Essence (pořad nejlepší Hi-Fi stereo zvukovka ?) ve snaze "zakomponovat" všechno do PC a nahradit externí HRT MusicStreamer III. Když jsem to pustil, tak to byl zjevný downgrade, slyšitelný především na basech a zbytek frekvenčního pásma hral nějak uzce/utaženě/komprimovaně. Následovalo okamžite vracení prodejci.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 2. 2018 17:21

Tak koukam že Sabre DAC se dneska strká úplně do všeho.. to je teď nějaká móda? Já mam v integráči Sabre ES9010K2M. Pár let zpátky zase frčel Wolfson zdá se mi..
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 22. 2. 2018 23:11

pistacie píše:...Myslíte, že to byla chyba?

No, pôvodne si napísal:
pistacie píše:Je pravda, že nyní nepoznám rozdíl...

Myslíš teda, že si si polepšil? Odpovedz si sám.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pistacie 23. 2. 2018 06:12

Možná to byly zbytečně vyhozene peníze, ale je to "nic" v porovnání s tím, co jsou ochotni do toho dát jiní, aniž by taky poznali rozdíl. Třeba tam je rozdíl, jen nemám dostatečně citlivý sluch nebo sluchátka, abych to poznal.
Ale ten pocit, že to papírově hraje líp...:-)
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 23. 2. 2018 07:37

Papírovej pocit je k ničemu.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 2. 2018 07:54

pistacie píše: ... Ale ten pocit, že to papírově hraje líp...

... potom je logické, že podstatnú časť trhu (obratu a zisku) tvoria totálne krámy

:arrow: nepočujúci zákazník = najlepší zákazník
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 2. 2018 09:29

MacPhenom píše:Tak koukam že Sabre DAC se dneska strká úplně do všeho.. to je teď nějaká móda? Já mam v integráči Sabre ES9010K2M. Pár let zpátky zase frčel Wolfson zdá se mi..


Jo je to teď móda, protože zkrátka ty převodníky umí. Prostě to "hraje".
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 23. 2. 2018 09:39

Díky za odpověď, já se v tomhle moc neorientuju. Ten ES9010K2M co mám v integráči už se považuje za slušný? :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 23. 2. 2018 10:32

To ani nie je o nepočujúcich zákazníkoch. To je o tom, že dokážu zákazníkov zlákať na paierové údaje a zákazník ani nemá snahu zisťovať či nevie za svoje peniaze dostať viac. A keď už sa tá snaha aj nájde a bolo mu poskytnutých viac dobrých rád, potom aj tak stačí pridať nejakú kokotinku ako napríklad blikajúce ledky a hurá, zákazníci sú šťastní a veselo nakupujú. To si inak rovno môžu kúpiť blikajúcu disko gulu, veď DAC vlastne ani nechcú...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 2. 2018 13:52

Toto je dost smutný příklad, jak dobře míněné rady několika lidí přišly vniveč. Jen mě zaráží ta obsese nějakými parametry. Megapixely u foťáku, marketingové Hz u TV, frekvenční rozsah u audia...prostě porovnat dvě čísla a vzít to větší. Vždyť je to tak jednoduché. Teď mě napadá, že bych místo oblečení ve své velikosti M mohl začít kupovat XXL - nosit bych to nemohl, ale měl bych za stejnou cenu víc látky.

Ale k věci. Sdílím názor, že HE400i (HE4XX) za tu amazonskou cenu nemají v podstatě žádnou konkurenci. Akorát přímo ze zvukovky se to provozovat nedá, ale s nějakým základním DAC/AMPem už by to mohlo být relativně v pohodě.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků