HiFi sluchátka k PC (bez zesilovače)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pistacie 14. 2. 2018 16:34

Ahoj,

chtěl bych si pořídit lepší sluchátka ke zvukové kartě Asus Xonar DX pro poslech všeho možného (hudba *.flac).

Vím, že se obecně doporučuje DAC+sluchátkový zesilovač, ale jde to i bez něj?
Dočetl jsem se, že by to snad šlo, ale s méně ohmickými sluchátky, které mají větší zkreslení.

Parametry výstupu (přední/hlavní stereo) jsou: 2 Vrms, 100 ohm výstupní impedance.

Kandidáti:
Beyerdynamic DT 990 Pro (32 ohm), případně 250 ohm (???)
Shure SRH940 (42 ohm)
Sennheiser HD 599 (50 ohm)

Máte s tím zkušenosti? Díky.
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kostival 14. 2. 2018 19:19

Audio-Technica MSR7 se dost doporučuje v takovýchto případech.

https://www.audigo.cz/Sluchatka/Na-ven/ ... TH-MSR7-BK

Tebou zminění se bez zesilovače neobejdou.
#1 PC > HRT MS III > Audio-GD C2 > Audeze LCD2C / Sennheiser HD 600
#2 Shanling M1 > Audio-Technica ATH-E70
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 14. 2. 2018 21:26

. PMC twenty.21 + REL T/5i + Cambridge CXA80
. Hifiman HE400i, Audeze LCD2C + Audio-gd R2R 11
. RHA MA750 + Audioquest DragonFly 1.2

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 14. 2. 2018 21:57

MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 14. 2. 2018 23:26

pistacie píše:Parametry výstupu (přední/hlavní stereo) jsou: 2 Vrms, 100 ohm výstupní impedance.

... to nie sú obecne pre sluchátka moc ideálne el. parametre, ale mohli by na tom výstupe uspokojivo fungovať všetky "účinnejšie" vysokoimpedančné sluchátka (DT150/250, DT250/250, ATH R70x, HD600/650 ... ) a aj všetky nízkoimpedančné typy s frekvenčne dostatočne vyrovnanou impedančnou charakteristikou a vyššou citlivosťou (NAD Viso HP50, AKG K550, ATH M50x, ATH MSR7, Focal Listen, Meze 99 Classic ... )

HE400i nie sú moc vhodné.
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 2. 2018 07:13

V prvom rade si v zlej sekcii, tu sa neriesi kupa sluchadiel.
A po druhe si najprv ujasni ake sluchadla vlastne potrebujes. Ci potrebujes izolovat alebo ci mozu byt aj otvorene.

kostival píše:Tebou zminění se bez zesilovače neobejdou.

K DX nutny nie je.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pistacie 15. 2. 2018 08:37

Omlouvám se, jestli jsem ve špatné sekci, ale sem mě to přišlo vhodnější (...sluch. zes.)

Raději lepší uzavřené, než horší otevřené, i když jsou prý otevřené lepší. Přece jen bych raději volil ty uzavřené, protože bydlíme u silnice a nemusím je tolik zesilovat (možná důvod, proč se obejdu bez zesilovače?).

Podstatný je asi ten parametr "2 Vrms a 100ohm výstup", ale nevím, jak to spočítat. Přitom by stačilo obecné doporučení dle zaběhlých pravidel - jako např. když je 100ohm, tak sluchátka musí být...aby se při 2 Vrms dostatečně vybudili. Pak to prostě risknu a něco vyberu.

Než kupovat DAC, raději sáhnu po zvukovce, která má výkonnější sluchátkový zesilovač. Potíž je v tom, že tyto zvukovky mívají (až na výjimky) daleko horší parametry (DX má krásných 116dB odstup sig./šum.)
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MacPhenom 15. 2. 2018 09:16

...ale s méně ohmickými sluchátky, které mají větší zkreslení.

Proč mají méně ohmová sluchátka větší zkreslení než více ohmová? :hm
Naposledy upravil MacPhenom dne 15. 2. 2018 09:16, celkově upraveno 1
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 2. 2018 09:47

@MacPhenom: to s tým skreslením nízkoohmových sluchátok je samozrejme nezmysel

pistacie píše:Podstatný je asi ten parametr "2 Vrms a 100ohm výstup", ale nevím, jak to spočítat. Přitom by stačilo obecné doporučení dle zaběhlých pravidel - jako např. když je 100ohm, tak sluchátka musí být...aby se při 2 Vrms dostatečně vybudili...
:lol:
max SPL = 20 LOG(2*R/(100+R)) + [dB/1V]

max SPL - je maximálne dosiahnuteľná "hlasitosť ". Mala by byť čo možno najvyššia. Minimálne 100dB pre priemerné posluchové úrovne cca 80-90dB

R - impedancia sluchátok

[dB/1V] - napäťová citlivosť sluchátok

[dB/1V] = [dB/1mW] + 10 LOG(1000/R)
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 15. 2. 2018 11:29

bacil2 píše:HE400i nie sú moc vhodné.

Prečo by neboli? Sú viac ako vhodné.

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pistacie 15. 2. 2018 12:13

co už je stejně přes čáru :-[
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 2. 2018 14:04

Zvukovku neries. Na vacsinu spominanych sluchadiel je ta co mas uplne dostacujuca.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod pistacie 15. 2. 2018 15:13

Tak nakonec jsem to nevydržel a koupil ty AKG K550 MKIII.
Na netu jsou na ně slušné recenze a mají nízké nároky na zesílení "Power Needed for 90d BSPL... 0.09 mW":
https://www.innerfidelity.com/images/AKGK550.pdf

Půjčím si od bráchy DAC Cambridge a když v tom bude zásadní rozdíl, něco dokoupím.

Díky všem za rady.
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MacPhenom 15. 2. 2018 16:50

Myslím že jsi udělal dobře, já je mám již šestým rokem. :-) Schválně napiš jestli byl s Cambridgem vůbec slyšet nějaký rozdíl. Já je mám připojené do Audinst MX1.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 15. 2. 2018 20:52

pistacie píše:co už je stejně přes čáru :-[

Na Amazone idú od 219€. A zvukovo by prehrali všetky spomínané slúchadlá s dynamickými meničmi, ktoré boli v tomto vlákne spomenuté. Je to odlišná technológia meničov (magneto-planárne).

Ale už si si vybral tak snáď si mal šťastnú ruku a budeš spokojný. ;-)

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 15. 2. 2018 21:47

Nebál by ses že ti z Amazonu za těch 219e přijde třeba padělek?
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 15. 2. 2018 23:02

Keď ich výrobca predáva za 249 USD a ak by som nakupoval od overeného predajcu, tak asi nie, nebál... Pred asi dvomi-tromi týždňami ich mal aj jeden slovenský predajca za 249€. Neviem či nie Ketos. Nie som si celkom istý. No každopádne je to už jedno, kolega si už kúpil.

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 15. 2. 2018 23:31

Jedno to neni, protože já chtěl vždycky magneto-planární sluchátka zkusit ale cena okolo 15 000Kč mě odrazovala. 219e je na druhou stranu mnohem přijatelnější :hm i kdybych to tu měl mít jako kuriozitku a ukázku technologie.. a ty navíc tvrdíš že jsou dobrý :lol: Nevíš jestli by se někde v Praze nebo okolí nedaly vyzkoušet? Možná za tři týdny na audio-video-show?
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 2. 2018 23:36

... už tu toľko blbnete okolo tých 400-viek, že musím parafrázovať klasika:
"Občania ktorí ešte nemajú doma HE400i, nech sa hlásia u súdruha žinčicu!" :lol:

... inak na Massdrope sa dajú zohnať ešte za lacnejšie
https://headfonics.com/2018/02/massdrop ... xx-review/
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 16. 2. 2018 09:08

Koukám že když ještě chvíli počkám tak se ozve někdo s tipem kde je rozdávají zadarmo :lol: Každopádně abych to správně pochopil.. HiFiman udělal s Massdrop sluchátka HE4XX která jsou v podstatě HE400i s klasickým mostem a jinými náušníky? :hm Ještě bych k tomu potřeboval delší 3m kabel, ale to asi nebude problém koupit pak zvlášť. Jak přesně ten Massdrop funguje? Přikliknu se do fronty a čekám jestli se to vůbec bude prodávat a oni mi pak pošlou mail? Předpokládám že clu se nevyhnu že?
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 16. 2. 2018 09:42

Neviem ako veľmi sa líši Massdrop verzia HE4XX od HE400i. Každopádne hlavový most na HE400i z nich robí jedny z najpohodlnejších slúchadiel čo som mal na hlave. A hrajú výborne. Mne ich utiahne aj iPhone, ale samozrejme slúchadlový zosilňovač to posúva na úplne iný level. Ale dajú sa počúvať aj zo slabších zariadení, len to bude chudobnejšie a nevyblázniš sa s hlasitosťou. Odporúčal som ich tu aj preto, lebo zadávateľ témy písal že má Asus Xonar DX, ktorý by ich myslím mohol bez problémov utiahnuť. Tak mi napadlo, že som ich nikdy neskúsil z pbyčajného slúchadlového výstupu z môjho iMacu. Tak dnes skúsim keď bude čas večer.

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 2. 2018 10:13

... každopádne to vyzerá tak, že Hifiman s výrobou HE400i končí a aj pomocou HE4XX "rozpúšťa skladové zásoby" ... na trh prichádza Sundara. Podobne to urobili aj u Sennheisera s HD6XX ...
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 16. 2. 2018 10:31

bacil2 píše:... každopádne to vyzerá tak, že Hifiman s výrobou HE400i končí a aj pomocou HE4XX "rozpúšťa skladové zásoby" ... na trh prichádza Sundara. Podobne to urobili aj u Sennheisera s HD6XX ...

Pravda.

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 16. 2. 2018 11:23

Takže šance na další várku HE4XX je téměř žádná? :hm
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 2. 2018 11:54

Ono 4XX sú ešte na Massdrope ale úprimne, nie som si istý, či spravia ešte nejakú várku a ak, tak už teraz sú vyžiadané od 518 ľudí a nie som si istý, či budú vyrábať až toľko, takže ak, tak by to bolo definitívne "kdo dřív příde,...".
A tiež tradične boli hlásené nejaké nedokonalosti v QC, to isté sa vraj deje aj u Sundary.
Audio-GD R2R-11 > Mr.Speakers Alpha Dog; Dragonfly Red > iBasso IT01
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 16. 2. 2018 12:38

No ja inak neviem či by som bral tie z Massdropu. Akože hrať to bude, ale či to bude to isté ako HE400i, ťažko povedať kým človek neskúsi.

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod duuudl 16. 2. 2018 12:54

Mám oboje a hrají téměř stejně (se stejnými náušníky) až na nižší citlivost 4XX. Ale není to o moc cca 2 až 3 dB. 400i jsou lehčí, 4XX mají vyšší odolnost - na mostě není žádný plastový díl.
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod pistacie 16. 2. 2018 13:59

Trochu mě trápí poměr výstupní impedance ku impedanci sluchátek. Prý by měl být 1/8 - takže 800 ohm sluchátka :shock: nebo 4 ohm zesilovač. Doufám, že se to moc neprojeví na přednesu, zvlášť když je to úplně naopak (výstup 100 ohm / sluchátka 32 ohm). Pokud to nebude ono, budu muset vybírat mezi 4 ohmovými zesilovači, což hodně zužuje výběr.

Rád bych, aby byl využit celý potenciál sluchátek.
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 16. 2. 2018 14:13

Planáre sú vďaka totálne lineárnej impedančnej krivke imúnne voči tomuto javu, napríklad spomínané HE-4XX
https://www.innerfidelity.com/images/Ma ... NHE4XX.pdf ,
ale ty si bral K550 a to je trošku iné, no našťastie nie sú na tom až tak špatne, žiaden extrém ako napríklad plno Sennov.

A ak chceš využiť potenciál, tak časom to bude o dokúpení kvalitnejšieho externého riešenia.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 16. 2. 2018 14:25

Neboj! K550 hrajou v pohodě i přímo z notebooku, zas se s tím zdrojem zvuku tolik nestresuj ;-)

Každopádně koukám že HE400i by vyšly z amazon.co.uk včetně dopravy a extra 3m kabelu na 6200 až 6400Kč dle rychlosti dopravy. Předpokládám že na nějakou podobnou částku by díky clu vyšly HE4XX z Massdropu (kdyby se teda zase prodávaly) které mají pro mě přijatelnější most.. vzhledem k tomu že mám jen nákupní horečku a ty sluchátka vlastně nepotřebuju asi zkusím počkat na ty HE4XX.
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 2. 2018 15:27

pistacie píše:Trochu mě trápí poměr výstupní impedance ku impedanci sluchátek. Prý by měl být 1/8 - takže 800 ohm sluchátka :shock: nebo 4 ohm zesilovač. Doufám, že se to moc neprojeví na přednesu, zvlášť když je to úplně naopak (výstup 100 ohm / sluchátka 32 ohm). Pokud to nebude ono, budu muset vybírat mezi 4 ohmovými zesilovači, což hodně zužuje výběr.

Rád bych, aby byl využit celý potenciál sluchátek.
... ty sa tu zbytočne nestresuj nezmyslami, ktoré ti tu tlačia do hlavy kadejakí diletanti a "šťastní majitelia" HE400i. Radšej si ešte raz pozorne prečítaj, čo som tu už dávno napísal:

bacil2 píše:
pistacie píše:Parametry výstupu (přední/hlavní stereo) jsou: 2 Vrms, 100 ohm výstupní impedance.

... to nie sú obecne pre sluchátka moc ideálne el. parametre, ale mohli by na tom výstupe uspokojivo fungovať všetky "účinnejšie" vysokoimpedančné sluchátka (DT150/250, DT250/250, ATH R70x, HD600/650 ... ) a aj všetky nízkoimpedančné typy s frekvenčne dostatočne vyrovnanou impedančnou charakteristikou a vyššou citlivosťou (NAD Viso HP50, AKG K550, ATH M50x, ATH MSR7, Focal Listen, Meze 99 Classic ... )

HE400i nie sú moc vhodné.

... a navyše podľa toho merania, na ktoré tu dal odkaz veľký segýň dropadred, majú HE4XX ešte o ďalšie cca 4-5dB nižšiu citlivosť ako HE400i - teda sú v danom prípade na hlasnejší posluch (v tomto konkrétnom prípade!) už nevhodné

... vy si totiž chlapci vôbec neuvedomujete že sa pri výstupnej impedancii 100 ohm po pripojení sluchátok vytvorí na výstupe napäťový delič - v tomto konkrétnom prípade pre HE400i (45ohm) s útlmom cca -10dB! a pre K550 (35ohm) je to útlm dokonca -11,7dB! Pointa je ale v tom, že K550 majú o cca 10 dB vyššiu napäťovú citlivosť - teda nakoniec budú hrať v porovnaní s HE400i o cca 8dB hlasnejšie! - a to je pri max. napätí iba 2Vrms dosť podstatné!
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 16. 2. 2018 17:42

@bacil: Ak tvoje tvrdenie sa celú dobu zakladá na úrovni vybudenia, resp. hlasitosti...

Mne HE400i utiahol Dragonfly na takú úroveň, že počúvať ich na plnú hlasitosť už bolo dosť nepríjemné a na bežné počúvanie som išiel v rozsahu 60-85% výkonu Dragonfly. Viac už to bolo nepríjemné. Pochybujem teda, že Xonar by mu ich neutiahol. iPhone mi ich utiahne asi na 60% výkonu Dragonfly. Pri používaní R2R 11 mi hlasitosť na viac ako 55% výkonu zosilňovača pri High Gain príde ako hazard so sluchom. Bežne počúvateľná hlasitosť je na ňom u mňa okolo 40% výkonu.

Tým len chcem povedať, že čísla sú jedna vec, ale osobná skúsenosť druhá. A navyše, asi nikto z nás nepočúva slúchadlá bežne na ich plný potenciál hlasitosti. Iba ak je človek blázon a nevadí mu hazardovať s vlastným sluchom. Napr. 80-85 dB je už vcelku slušný hukot.

Okrem iného, vždy radšej za rovnaký peniaz kúpim lepšie slúchadlá ako horšie. Ak by mu nestačil výkon aktuálnej zvukovky, tak potom stačí aj keď časom, dokúpiž niečo ako Schiit Fulla 2 a vo výsledku bude na to zasa o kus lepšie.

Som presvedčený, že v tejto cenovke žiadne dynamické slúchadlá nebudú konkurovať planárnym HE400i. Najbližším konkurentom spomedzi dynamických slúchadiel by som považoval HD600, ale tie sú o tretinu drahšie ako HE400i. Nebojím sa na plnú hubu povedať, že v tejto cene nemajú HE400i žiadnu konkurenciu.Všetky tie spomenuté v tomto vlákne prehrajú s rozdieľom triedy. Inak by ani neboli tak extrémne obľúbené, ak by nemali prečo.

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tonik666 16. 2. 2018 18:41

Se Schiit Fulla 2 poslouchám z počítace HE-400i na 15-25% výkonu.
Schiit Fulla 2 + Hifiman HE-400i
Shanling M0 + Grado SR60i a AKG K450
Past: FiiO X3 2nd gen, FiiO M3, Benjie S5, iRiver E40, iRiver T10, iRiver ChromeX
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 2. 2018 19:37

@zino333: v tejto téme sa nebavíme o iPhone, Dragonfly, Fulla2 ani o podobných gerétoch, ktoré majú zanedbateľný výstupný odpor (rádovo menší ako je impedancia sluchátok)!

Táto téma je o použití sluchátok na výstupe, ktorého výstupný odpor je 100ohm - to je niekoľkokrát viac ako samotná impedancia HE400i! ... keď už tomu vôbec nerozumieš z technického hľadiska, si aspoň schopný pripustiť, že je to situácia z elektrického hľadiska zásadne rozdielna oproti použitiu HE400i na Dragofly? ... alebo tu iba neustále dokola budeš ako papagáj zmotávať tie svoje "pravdy"
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 16. 2. 2018 20:16

@bacil: Pozri, mne je to jedno, kto si čo kúpi. Toto je diskusia. Ty máš svoj názor technický, ja mám svoj praktický. Ten som si odprezentoval a stojím si za ním. Navyše som mu odporučil aj lacnú Fullu, kde s týmto kombom by bol za o trochu viac peňazí ako chcel investovať minimálne o triedu lepšiu zostavu. Nepotrebujem nikoho o ničom presviedčať, každý je si strojcom svojho šťastia a pánom svojich peňazí... :)

-- 16. 2. 2018 19:41 --

Mimochodom, výrazne vyššia výstupná impedancia by mala robiť najväčší problém pravdepodobne s podaním basov a robiť z nich trochu blato. Nemusí to byť síce vždy pravda a raz sa to potvrdí, inokedy nie. V takom prípade je ale potom takáto zvukovka výrazne obmedzujúca na výber vhodných slúchadiel a tým pádom by som ju ja osobne rýchlo hnal z domu preč. DAC alebo zvukovku treba prispôsobovať slúchadlám a nie naopak. Chápem však, že ak už to raz má doma kúpené, tak to chce využiť. No je to zbytočné obmedzenie, ktoré obmedzuje podľa môjho názoru dosť výrazne.

-- 16. 2. 2018 19:43 --

A aby som nebol za úplného natvrdlíka, ok bacil, mal si pravdu a rozumiem čo si tým myslel. Ja som si o tej jeho zvukovke vopred nič nezisťoval. Ale vyhodil by som ju von oknom... O:-)

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pistacie 19. 2. 2018 12:44

Ahoj,

tak přes víkend vyzkoušeno a porovnáno s ext. DAC Cambridge a Sennheisery HD 650 (otevřené, 250ohm), Hudba z Tidal HiFi:

Xonar DX -> AKG K550:
V porovnání s dosavadními Sennheisery HD 202 mnohem detailnější středy a výrazné výšky, ale jakoby bez basů. To mě zpočátku zklamalo.

Xonar DX -> DAC Cambridge -> AKG K550: žádný rozdíl :shock:

Xonar DX -> HD 650: celkově horší než s AKGčky :hm

Xonar DX -> DAC Cambridge -> HD 650: celkově vyrovnaný, ale taky jakoby bez basů

Brácha (audiofil) se divil, že se divím. :roll: Prý tam basy slyší, že jsem jen zvyklý na pře-basovaný sluchátka, ale že potřebují ještě zahořet.

Pak jsme to zkoušeli na telefonech Galaxy S6 a iPhone SE. Společně jsme usoudili, že ty 250ohmové Sennheisery zesilovač potřebují, zatímco AKGčka se bez něj obejdou.

Včera večer jsem to opět porovnával s HD 202 a jakoby se basy vyrovnaly - asi skutečně potřebovali zajet.

Snad pro klid duše bych ještě zvážil toto: http://www.guru3d.com/news-story/creati ... ard,4.html
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 2. 2018 13:45

Potrebuješ to kvôli vstupu pre mikrofón?
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pistacie 19. 2. 2018 13:53

ne, proč?
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 2. 2018 14:02

Lebo za také peniažky sa už bavíme aj o celkom slušnom zdroji. Interné riešenia nie sú ideálne.
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 19. 2. 2018 15:12

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 19. 2. 2018 16:33

AKGčka se nerozehrály, to sis jen zvyknul. :-) To máš jako když někdo solí všechno co mu přinesou na talíř a pak najednou to má jíst tak jak mu to přinesli. Ze začátku se mu to bude zdát málo slaný ale časem pozná že je to normální a chutí je víc jak dřív ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 2. 2018 16:52

pistacie píše:Xonar DX -> DAC Cambridge -> AKG K550: žádný rozdíl :shock:

@pistacie: ak si nepočul rozdiel medzi výstupom Xonar DX a výstupom z DAC Cambridge, tak predpokladám, že K550-ky sú vhodné na priame pripojenie a tvoj problém s pripojením na zvukovku je vyriešený, alebo nie?

Fakt nerozumiem čo tu ešte "pro klid duše" potrebuješ ďalej riešiť ... tie HD 202 jednoducho zahoď do popelnice a bude pokoj.
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 2. 2018 22:53

Pistacie, tak potom pokojne zober aj
https://www.aliexpress.com/item/SMSL-VM ... 30947.html .
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 20. 2. 2018 13:19

Pokud se budes venovat poslech pres sluchátka,tak te stejne nákup DC/AMP nemine.A tady bych se vsemi deseti priklonil k "zino333" a vzal ten Schiit,jenz ti doporucuje.
Urcite bych se tou cestou tedy vydal já,který vsak nemá patent na to,ze vsemu rozumí....ale je to diskuze a já jsem jasne pro Schiit.
OPPO HA1 ,Mojo+Poly,Fluid Audio FX8,Astell&Kern AK300,AKG Q 701,Beyer DT 990,Senny Amperior,Trinity Delta a Master,Senny HD800S,MDR-1000X, MDR-XB70BT,Shure 535 LTD,FiiO F9 Pro,Beyerdynamic T5 2g,ProPhile8.
akburt
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pistacie 22. 2. 2018 09:57

Tak jsem nakonec koupil tu zvukovku (Creative SB AE-5). Vím, že by většina z vás by šla do něčeho externího, nebo by zůstala u původního Xonaru DX, ale za 3400,- (akce :-) ) jsem získal:

Lepší DAC (ESS 9016 Sabre, 122dB DNR, 32bit/384Khz)
Kvalitní sluchátkový zesilovač (duální, 116dB SNR, 1ohm výstup)
EMI kryt
Nižší jitter (společné hodiny) a zkreslení

Akorát si mohli odpustit ty RGB LEDky a všechny ty virtuální efekty.

Je pravda, že nyní nepoznám rozdíl, ale mohu porovnávat s náročnějšími sluchátky. I když ty AKGčka hrají perfektně, určitě nejsou poslední.
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zino333 22. 2. 2018 10:10

Nuž tak sú to Tvoje peniaze...

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 22. 2. 2018 11:27

... pekne nám to tu pistacie "vypointoval" ... a navyše keď sa teraz pozriem na seba do zrkadla, tak vyzerám ako inicatívny bebil :-[
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 2. 2018 11:48

Segíňatko... :D
dropadred
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pistacie 22. 2. 2018 13:57

...to jsem nechtěl. Myslíte, že to byla chyba? Externí řešení jsem taky zvažoval, ale popravdě jediný důvod byl, abych vyloučil případné rušení. Ostatní parametry byly v této cenové kategorii horší (Fulla, Fiio...).
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 2. 2018 14:10

Nejde o parametry, ale o zvuk. Např. u sluchátek neplatí čím víc KHz rozpětí, tím lepší zvuk a tak to není ani u zesilovačů a ani u převodníků.
Chord Mojo, HD 650
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 22. 2. 2018 18:13

Já osobně těm "PC zvukovkám" moc nevěřim od doby, kdy jsem koupil Xonar Essence (pořad nejlepší Hi-Fi stereo zvukovka ?) ve snaze "zakomponovat" všechno do PC a nahradit externí HRT MusicStreamer III. Když jsem to pustil, tak to byl zjevný downgrade, slyšitelný především na basech a zbytek frekvenčního pásma hral nějak uzce/utaženě/komprimovaně. Následovalo okamžite vracení prodejci.
#1 PC > HRT MS III > Audio-GD C2 > Audeze LCD2C / Sennheiser HD 600
#2 Shanling M1 > Audio-Technica ATH-E70
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 22. 2. 2018 18:21

Tak koukam že Sabre DAC se dneska strká úplně do všeho.. to je teď nějaká móda? Já mam v integráči Sabre ES9010K2M. Pár let zpátky zase frčel Wolfson zdá se mi..
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 23. 2. 2018 00:11

pistacie píše:...Myslíte, že to byla chyba?

No, pôvodne si napísal:
pistacie píše:Je pravda, že nyní nepoznám rozdíl...

Myslíš teda, že si si polepšil? Odpovedz si sám.

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pistacie 23. 2. 2018 07:12

Možná to byly zbytečně vyhozene peníze, ale je to "nic" v porovnání s tím, co jsou ochotni do toho dát jiní, aniž by taky poznali rozdíl. Třeba tam je rozdíl, jen nemám dostatečně citlivý sluch nebo sluchátka, abych to poznal.
Ale ten pocit, že to papírově hraje líp...:-)
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 23. 2. 2018 08:37

Papírovej pocit je k ničemu.
Chord Mojo, HD 650
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 23. 2. 2018 08:54

pistacie píše: ... Ale ten pocit, že to papírově hraje líp...

... potom je logické, že podstatnú časť trhu (obratu a zisku) tvoria totálne krámy

:arrow: nepočujúci zákazník = najlepší zákazník
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 23. 2. 2018 10:29

MacPhenom píše:Tak koukam že Sabre DAC se dneska strká úplně do všeho.. to je teď nějaká móda? Já mam v integráči Sabre ES9010K2M. Pár let zpátky zase frčel Wolfson zdá se mi..

Jo je to teď móda, protože zkrátka ty převodníky umí. Prostě to "hraje".
REPRO: PKAudio Ghibli, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Project PreBox S2 Digital s iFi iPower, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 23. 2. 2018 10:39

Díky za odpověď, já se v tomhle moc neorientuju. Ten ES9010K2M co mám v integráči už se považuje za slušný? :-)
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 23. 2. 2018 11:32

To ani nie je o nepočujúcich zákazníkoch. To je o tom, že dokážu zákazníkov zlákať na paierové údaje a zákazník ani nemá snahu zisťovať či nevie za svoje peniaze dostať viac. A keď už sa tá snaha aj nájde a bolo mu poskytnutých viac dobrých rád, potom aj tak stačí pridať nejakú kokotinku ako napríklad blikajúce ledky a hurá, zákazníci sú šťastní a veselo nakupujú. To si inak rovno môžu kúpiť blikajúcu disko gulu, veď DAC vlastne ani nechcú...

fotobloger.sk
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 23. 2. 2018 14:52

Toto je dost smutný příklad, jak dobře míněné rady několika lidí přišly vniveč. Jen mě zaráží ta obsese nějakými parametry. Megapixely u foťáku, marketingové Hz u TV, frekvenční rozsah u audia...prostě porovnat dvě čísla a vzít to větší. Vždyť je to tak jednoduché. Teď mě napadá, že bych místo oblečení ve své velikosti M mohl začít kupovat XXL - nosit bych to nemohl, ale měl bych za stejnou cenu víc látky.

Ale k věci. Sdílím názor, že HE400i (HE4XX) za tu amazonskou cenu nemají v podstatě žádnou konkurenci. Akorát přímo ze zvukovky se to provozovat nedá, ale s nějakým základním DAC/AMPem už by to mohlo být relativně v pohodě.
The Wolverine
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MacPhenom 23. 2. 2018 18:15

Ale lidi mají číselné parametry rádi! Pak se to hezky porovnává z počítače na internetu ;-) Třeba v televizích takové 4K doma nepotřebuje téměř nikdo protože obrazovky větší 75" u kterých to pomalu může začít být vidět zkrátka nikdo nemá. Ale i tak je tu plno příspěvků typu "chci 4K televizi max 42" s cenou do 10 000Kč" protože s 1080p by se hambou do země propadl. :-)) No a výrobci to ví a vysoká čísla rádi dodají..
MacPhenom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dupaljiri 30. 9. 2018 17:05

MacPhenom píše:Ale lidi mají číselné parametry rádi! Pak se to hezky porovnává z počítače na internetu ;-) Třeba v televizích takové 4K doma ..
nevím osobně mám 4k TV a poznam zda mi tam jde UHD BD nebo klasicke BD z mista ktereho na to koukam
dupaljiri
Junior

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor