HiFi sluchátka k PC (bez zesilovače)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 2. 2018 14:27

pistacie píše:Trochu mě trápí poměr výstupní impedance ku impedanci sluchátek. Prý by měl být 1/8 - takže 800 ohm sluchátka :shock: nebo 4 ohm zesilovač. Doufám, že se to moc neprojeví na přednesu, zvlášť když je to úplně naopak (výstup 100 ohm / sluchátka 32 ohm). Pokud to nebude ono, budu muset vybírat mezi 4 ohmovými zesilovači, což hodně zužuje výběr.

Rád bych, aby byl využit celý potenciál sluchátek.
... ty sa tu zbytočne nestresuj nezmyslami, ktoré ti tu tlačia do hlavy kadejakí diletanti a "šťastní majitelia" HE400i. Radšej si ešte raz pozorne prečítaj, čo som tu už dávno napísal:

bacil2 píše:
pistacie píše:Parametry výstupu (přední/hlavní stereo) jsou: 2 Vrms, 100 ohm výstupní impedance.

... to nie sú obecne pre sluchátka moc ideálne el. parametre, ale mohli by na tom výstupe uspokojivo fungovať všetky "účinnejšie" vysokoimpedančné sluchátka (DT150/250, DT250/250, ATH R70x, HD600/650 ... ) a aj všetky nízkoimpedančné typy s frekvenčne dostatočne vyrovnanou impedančnou charakteristikou a vyššou citlivosťou (NAD Viso HP50, AKG K550, ATH M50x, ATH MSR7, Focal Listen, Meze 99 Classic ... )

HE400i nie sú moc vhodné.

... a navyše podľa toho merania, na ktoré tu dal odkaz veľký segýň dropadred, majú HE4XX ešte o ďalšie cca 4-5dB nižšiu citlivosť ako HE400i - teda sú v danom prípade na hlasnejší posluch (v tomto konkrétnom prípade!) už nevhodné

... vy si totiž chlapci vôbec neuvedomujete že sa pri výstupnej impedancii 100 ohm po pripojení sluchátok vytvorí na výstupe napäťový delič - v tomto konkrétnom prípade pre HE400i (45ohm) s útlmom cca -10dB! a pre K550 (35ohm) je to útlm dokonca -11,7dB! Pointa je ale v tom, že K550 majú o cca 10 dB vyššiu napäťovú citlivosť - teda nakoniec budú hrať v porovnaní s HE400i o cca 8dB hlasnejšie! - a to je pri max. napätí iba 2Vrms dosť podstatné!
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 2. 2018 16:42

@bacil: Ak tvoje tvrdenie sa celú dobu zakladá na úrovni vybudenia, resp. hlasitosti...

Mne HE400i utiahol Dragonfly na takú úroveň, že počúvať ich na plnú hlasitosť už bolo dosť nepríjemné a na bežné počúvanie som išiel v rozsahu 60-85% výkonu Dragonfly. Viac už to bolo nepríjemné. Pochybujem teda, že Xonar by mu ich neutiahol. iPhone mi ich utiahne asi na 60% výkonu Dragonfly. Pri používaní R2R 11 mi hlasitosť na viac ako 55% výkonu zosilňovača pri High Gain príde ako hazard so sluchom. Bežne počúvateľná hlasitosť je na ňom u mňa okolo 40% výkonu.

Tým len chcem povedať, že čísla sú jedna vec, ale osobná skúsenosť druhá. A navyše, asi nikto z nás nepočúva slúchadlá bežne na ich plný potenciál hlasitosti. Iba ak je človek blázon a nevadí mu hazardovať s vlastným sluchom. Napr. 80-85 dB je už vcelku slušný hukot.

Okrem iného, vždy radšej za rovnaký peniaz kúpim lepšie slúchadlá ako horšie. Ak by mu nestačil výkon aktuálnej zvukovky, tak potom stačí aj keď časom, dokúpiž niečo ako Schiit Fulla 2 a vo výsledku bude na to zasa o kus lepšie.

Som presvedčený, že v tejto cenovke žiadne dynamické slúchadlá nebudú konkurovať planárnym HE400i. Najbližším konkurentom spomedzi dynamických slúchadiel by som považoval HD600, ale tie sú o tretinu drahšie ako HE400i. Nebojím sa na plnú hubu povedať, že v tejto cene nemajú HE400i žiadnu konkurenciu.Všetky tie spomenuté v tomto vlákne prehrajú s rozdieľom triedy. Inak by ani neboli tak extrémne obľúbené, ak by nemali prečo.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tonik666 16. 2. 2018 17:41

Se Schiit Fulla 2 poslouchám z počítace HE-400i na 15-25% výkonu.
Lotoo Paw S1/Schiit Fulla 2 + Meze 99 Classics/Grado RS2e
Shanling M0 + ATH-MSR7 (Grado SR60i, AKG K451)
tonik666
Junior

Odeslat příspěvekod bacil2 16. 2. 2018 18:37

@zino333: v tejto téme sa nebavíme o iPhone, Dragonfly, Fulla2 ani o podobných gerétoch, ktoré majú zanedbateľný výstupný odpor (rádovo menší ako je impedancia sluchátok)!

Táto téma je o použití sluchátok na výstupe, ktorého výstupný odpor je 100ohm - to je niekoľkokrát viac ako samotná impedancia HE400i! ... keď už tomu vôbec nerozumieš z technického hľadiska, si aspoň schopný pripustiť, že je to situácia z elektrického hľadiska zásadne rozdielna oproti použitiu HE400i na Dragofly? ... alebo tu iba neustále dokola budeš ako papagáj zmotávať tie svoje "pravdy"
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 16. 2. 2018 19:16

@bacil: Pozri, mne je to jedno, kto si čo kúpi. Toto je diskusia. Ty máš svoj názor technický, ja mám svoj praktický. Ten som si odprezentoval a stojím si za ním. Navyše som mu odporučil aj lacnú Fullu, kde s týmto kombom by bol za o trochu viac peňazí ako chcel investovať minimálne o triedu lepšiu zostavu. Nepotrebujem nikoho o ničom presviedčať, každý je si strojcom svojho šťastia a pánom svojich peňazí... :)

-- 16. 2. 2018 19:41 --

Mimochodom, výrazne vyššia výstupná impedancia by mala robiť najväčší problém pravdepodobne s podaním basov a robiť z nich trochu blato. Nemusí to byť síce vždy pravda a raz sa to potvrdí, inokedy nie. V takom prípade je ale potom takáto zvukovka výrazne obmedzujúca na výber vhodných slúchadiel a tým pádom by som ju ja osobne rýchlo hnal z domu preč. DAC alebo zvukovku treba prispôsobovať slúchadlám a nie naopak. Chápem však, že ak už to raz má doma kúpené, tak to chce využiť. No je to zbytočné obmedzenie, ktoré obmedzuje podľa môjho názoru dosť výrazne.

-- 16. 2. 2018 19:43 --

A aby som nebol za úplného natvrdlíka, ok bacil, mal si pravdu a rozumiem čo si tým myslel. Ja som si o tej jeho zvukovke vopred nič nezisťoval. Ale vyhodil by som ju von oknom... O:-)
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pistacie 19. 2. 2018 11:44

Ahoj,

tak přes víkend vyzkoušeno a porovnáno s ext. DAC Cambridge a Sennheisery HD 650 (otevřené, 250ohm), Hudba z Tidal HiFi:

Xonar DX -> AKG K550:
V porovnání s dosavadními Sennheisery HD 202 mnohem detailnější středy a výrazné výšky, ale jakoby bez basů. To mě zpočátku zklamalo.

Xonar DX -> DAC Cambridge -> AKG K550: žádný rozdíl :shock:

Xonar DX -> HD 650: celkově horší než s AKGčky :hm

Xonar DX -> DAC Cambridge -> HD 650: celkově vyrovnaný, ale taky jakoby bez basů

Brácha (audiofil) se divil, že se divím. :roll: Prý tam basy slyší, že jsem jen zvyklý na pře-basovaný sluchátka, ale že potřebují ještě zahořet.

Pak jsme to zkoušeli na telefonech Galaxy S6 a iPhone SE. Společně jsme usoudili, že ty 250ohmové Sennheisery zesilovač potřebují, zatímco AKGčka se bez něj obejdou.

Včera večer jsem to opět porovnával s HD 202 a jakoby se basy vyrovnaly - asi skutečně potřebovali zajet.

Snad pro klid duše bych ještě zvážil toto: http://www.guru3d.com/news-story/creati ... ard,4.html
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 2. 2018 12:45

Potrebuješ to kvôli vstupu pre mikrofón?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pistacie 19. 2. 2018 12:53

ne, proč?
pistacie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 2. 2018 13:02

Lebo za také peniažky sa už bavíme aj o celkom slušnom zdroji. Interné riešenia nie sú ideálne.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 19. 2. 2018 14:12

Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MacPhenom 19. 2. 2018 15:33

AKGčka se nerozehrály, to sis jen zvyknul. :-) To máš jako když někdo solí všechno co mu přinesou na talíř a pak najednou to má jíst tak jak mu to přinesli. Ze začátku se mu to bude zdát málo slaný ale časem pozná že je to normální a chutí je víc jak dřív ;-)
MacPhenom
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 2. 2018 15:52

pistacie píše:Xonar DX -> DAC Cambridge -> AKG K550: žádný rozdíl :shock:

@pistacie: ak si nepočul rozdiel medzi výstupom Xonar DX a výstupom z DAC Cambridge, tak predpokladám, že K550-ky sú vhodné na priame pripojenie a tvoj problém s pripojením na zvukovku je vyriešený, alebo nie?

Fakt nerozumiem čo tu ešte "pro klid duše" potrebuješ ďalej riešiť ... tie HD 202 jednoducho zahoď do popelnice a bude pokoj.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 2. 2018 21:53

Pistacie, tak potom pokojne zober aj
https://www.aliexpress.com/item/SMSL-VM ... 30947.html .
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 20. 2. 2018 12:19

Pokud se budes venovat poslech pres sluchátka,tak te stejne nákup DC/AMP nemine.A tady bych se vsemi deseti priklonil k "zino333" a vzal ten Schiit,jenz ti doporucuje.
Urcite bych se tou cestou tedy vydal já,který vsak nemá patent na to,ze vsemu rozumí....ale je to diskuze a já jsem jasne pro Schiit.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pistacie 22. 2. 2018 08:57

Tak jsem nakonec koupil tu zvukovku (Creative SB AE-5). Vím, že by většina z vás by šla do něčeho externího, nebo by zůstala u původního Xonaru DX, ale za 3400,- (akce :-) ) jsem získal:

Lepší DAC (ESS 9016 Sabre, 122dB DNR, 32bit/384Khz)
Kvalitní sluchátkový zesilovač (duální, 116dB SNR, 1ohm výstup)
EMI kryt
Nižší jitter (společné hodiny) a zkreslení

Akorát si mohli odpustit ty RGB LEDky a všechny ty virtuální efekty.

Je pravda, že nyní nepoznám rozdíl, ale mohu porovnávat s náročnějšími sluchátky. I když ty AKGčka hrají perfektně, určitě nejsou poslední.
pistacie
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků