Audio-gd R2R 11

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dropadred 19. 9. 2018 13:53

Tak už konečne zo seba niečo vymáčkni a argumentuj, odôvodni tvoje kydanie na R2R 11.
Ak ty si ten, ktorý jej tak rozumie, tak, prosím, osvetli nám tvoj postoj. Pokojne aj technicky, keď si na tom potrpíš.

Ako hovorím, zaujímam sa o tvoj názor, kedže očividne (minimálne to dávaš o sebe vedieť) si vedomosťami a múdrosťou ďalej ako iní.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 19. 9. 2018 15:21

dropadred píše:Tak už konečne zo seba niečo vymáčkni a argumentuj, odôvodni tvoje kydanie na R2R 11.
Ak ty si ten, ktorý jej tak rozumie, tak, prosím, osvetli nám tvoj postoj. Pokojne aj technicky, keď si na tom potrpíš.

Ako hovorím, zaujímam sa o tvoj názor, kedže očividne (minimálne to dávaš o sebe vedieť) si vedomosťami a múdrosťou ďalej ako iní.

No pripájam sa k dropadredovi. Tiež ma zaujíma čo ti na to bacil2 napíše.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 19. 9. 2018 18:22

dropadred píše:
razerfan píše:Pleteš se, rozdíl neslyším na R2R-11. No aspoň ses vybarvil kamaráde.

Prosím, kamaráde? Na tomto fóre asi nereaguješ pomatersku, tak skúsím takto - pokud máš potřebu nějak chtíc-nechtíc projevit štěstí z nezabarveného prodlužováku, tak si udělej nové témam, kde se určo přidají i jiní. Toto je téma o R2R 11 a ne o tom, jaký efekt (teda ne-efekt v tomto případě, co ale samozřejmě nebude platit o 140€ (dúfam, že mi odpustíš, že sa mi nechce znovu otvárať Českú Heuréku) USB kabelu) má tvůj prodlužovák pro sluchátkový kabel.


No tak naštěstí nejsi tím, kdo by rozhodoval o tom, co do tohoto tématu napíšu, a vlastně ani tím, co řekne, co by se do něj mělo psát. Souvislost s tématem to jakous takous má, tak si stěžuj třeba mamince, že ti vadí, že někdo nedělá to co chceš. A to si piš, že příště napíšu o vlivu kabelu na zvuk R2R-11 právě do tohoto tématu. Minule to byla prodlužovačka, a teď to bude USB kabel. Uneseš to?
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 9. 2018 08:03

Pravděpodobně ano, uvidím, pak to taky ani nemá smysl, už ses rozjel, tak ti přeji hodně štěstí v tvým vlastním pekle, kdy si se rozhodl, že i kabely spraví rozdíl. Od teď to už bude jen horší, při každém dalším nákupu to bude vždycky otázka nejen toho, co potěší tvé sluchátka a A7X ale taky, co nezpůsobí, že to jakkoliv pokročilé zařízení nebude náhodou nevyhovující pro tvé kabely. Rovnice se teď pořádně zkomplikovala.

Takže, hodně štěstí. ;-)
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 20. 9. 2018 09:28

Dropadred
S tebou je vždy zábava, keby si na tie príspevky nereagoval, bola by tu iná nuda :-D

Vieš ty o tom, že ešte aj slnko a jeho výboje vplývajú na elektrinu na zemi? LOL
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 9. 2018 10:01

razerfan píše:USB kabel spojující PC s R2R11 - Schiit PYST zní hodně ostře výškově. Stock kabel nezní tak čistě, ale zato má zvuk lepší a hlubší bas a mechovější kytary. Možná kvůli té absenci množství ostrých výšek, kterou trošku schovává pod deku. Neříkám to rád, ale pátrání po USB kabelu s ideální zvukovou charakteristikou pokračuje. Máte nějaký tip na kabel, který nejde tolik do výšek a vyšších středů jako PYST resp. který nezapomene zvednout i bas?

Ja dufam, ze razerfan casom napise, ze si robi srandu. Vplyv klasickeho kabla na zvukovu charakteristiku niektori pocuju, niektori nie, to je vecna diskusia, no vplyv USB kabla - to uz mi pride nepochopitelne. Co tie jednotky a nuly sa zrazu stanu 0.995, 0.003 a pod ? :) Kvalitny kabel ma vplyv na zarusenie prenasaneho (digitalneho) signalu, ale na zvuk samotny ? :hm
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 20. 9. 2018 10:26

Určitě aj digitálny kábel vplýva na zvuk. Každá jedna súčiastka vplýva, či už v analóg časti alebo digitálnej. Nuly a jednotky sa nemenia, ale kvalita súčiastok, ktoré tieto dáta prepravujú vplýva na výsledok, pretože sa digitálny signál prenáša ako napätie.
Lepší popis sem skopírujem večer.
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 20. 9. 2018 10:31

Ano,kabely nás vzdy dokází vytocit :-).Kdysi jsem je mel za jedno velké woodoo.Od té doby jsem svůj názor trochu poupravil(sluchátkové kabely).
Dneska pokud nekdo tvrdí,ze to slysí,beru to jako fakt a verím mu to.To ze neco neslysím já,neznamená,ze ten druhý nemá pravdu.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 20. 9. 2018 10:38

Teraz som si kúpil novy zdroj zvuku, Allo Digione signature player a hrá inak, než čo som mal predtým, allo usbridge a Casea Aquila. Viac dynamicky, lepšia separácia, hodne viac melodicky alebo plynule, ale hlavne svetlejšie! Hej a bavíme sa o digitálnom zdroji.
Preč museli ísť strieborné káble z dacu do zosilňovača, hlasy boli moc ostré až nepríjemné niekedy, spať išli medené káble a rovnováha nastala :-)
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 20. 9. 2018 10:50

//Zmazal som, len by som zase reagoval na reakciu a nemalo by to konca...a tiež, nech sa tu neobjaví priveľa príspevkov, aby sa Bacil nemohol vyhovoriť, že sa mu nechcelo hľadať reakciu odo mňa a vlastne aj od Zina..
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 20. 9. 2018 14:15

tibormi píše:Určitě aj digitálny kábel vplýva na zvuk. Každá jedna súčiastka vplýva, či už v analóg časti alebo digitálnej. Nuly a jednotky sa nemenia, ale kvalita súčiastok, ktoré tieto dáta prepravujú vplýva na výsledok, pretože sa digitálny signál prenáša ako napätie.
Lepší popis sem skopírujem večer.

Rad si to precitam. S dvojkovou sustavou som zacinal, takze mne to logiku nedava, ale necham sa presvedcit. Pri analogovych kabloch som BOL skepticky tiez... aj ked mi dropadred moje vlastne empiricke zistenia neustale nahlodava :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 20. 9. 2018 16:14

Jeden můj známej,profesionální muzikant(houslista) má doma sestavu,kde to zní jako v koncertním sále.Speciální pokoj,vytlumený panelama a sestava,kterou pár let skládal a testoval.
Jen v kabelech toho má za 3 x víc,nez já v celým svým retezci.Tvrdí a já mu to verím,ze stací vyndat a vymenit napájecí (sítový)kabel a zvuk bude jinak.To samé tvrdí jak o digi kabelech,tak samozrejme i o analogové ceste.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 20. 9. 2018 18:18

Prvních 30minut s AQ Carbon - ve všech ohledech horší zvuk než stock kabel :-D .
Tak za týden, za měsíc, za rok a za 5 let - uvidíme.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 20. 9. 2018 19:45

Tak mám tu ešte nejaké vysvetlenie, ale nič extra technické a v eng :D

And btw, the idea that a digital signal is 1s and 0s is flawed.  A digital signal is a voltage that travels along a wire, just like any analog signal. The problem isn’t that the 1s and 0s get corrupted....that doesn’t happen. The problem is that the high frequency noise that travels along the wire along with the digital signal disturbs the processing of the digital signal when its converted back to the analog representation of music. 

The thing about digital noise is that from an aural sense, it perfectly silent. You can’t hear it, other than indirectly. All you hear is the damage it does. A single noisy power supply in the wrong place can make the World’s finest sounding hi-fi annoyingly sterile and uninvolving. 
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 20. 9. 2018 21:14

Jeste mi pls reknete, kde se bere "high frequency noise that travels along the wire" u toslinku jo? Diky.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků