Audio-gd R2R 11

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 4. 2018 14:10

Ten USB vstup bude asynchronní pořád, tj. přepnutím na DirectSound se z něj nestane adaptivní, ale Windows to doprasí tím, že budou všechno převzorkovávat na nastavenou frekvenci a bitvou hloubku.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 4. 2018 15:56

Nebude, ak obsah, ktorý prehrávaš je rovnaký ako ten nastavený vo Windowse, u mňa 16/44,1kHz, takže 99,9% mojej knižnice ide rovno.

Alebo sa mýlim? Z linku na ASIO, tibormi, som nevyčítal to, čo mi píšeš...či len zle vidím?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 4. 2018 17:26

A je to opravdu bit perfect, tj. nepřevzorkuje Windows 44,1/16 na něco vyššího a pak zase zpět na 44,1/16?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 2. 4. 2018 18:06

Toto by zaujímalo aj mňa. Má nejaký efekt na zvuk to, akú nastavím vzorkovaciu frekvenciu v nastavení audia na Mac OS? Počúvam cez Tidal a Spotify. Neviem v akých formátoch sú súbory, no Tidal Master je MQA, takže tipujem vyššiu.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 4. 2018 18:30

To už je otázka na iné zdroje, Wolverine, pokiaľ ale ASIO nebude "injektovať" systémový zvuk a nebude univerzálnym, tak aj keby Windows upsamploval na 128/664100kHz, tak to prežijem. Ako som písal predtým (alebo v inej téme), už nikdy nechcem mať obmedzenie vo forme WASAPI (ASIO by malo byť to isté), teda komponent, ktorý mi zablokuje všetky ostatné zvuky - či už sa niečo zmenilo?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 2. 4. 2018 19:24

Hej je to tam v tom linku, len nie úplne všetko. Keď necháš windows riadiť tok dát, tak windows a procesor v pc tlačí zvuk do dacu, keď použiješ asio alebo iné, tak je to opačne, dac si "ťahá" dáta sám a kontroluje je, laicky povedané. Tým sa synchronizuju jeho hodiny s nahrávkou. Keď to necháš na Windowse, tak máš to napr nastavene na 192, ale nahrávka je 44,tak dac ide na 192 a není synchronizovany. Ok nastavíš si win tiež na 44,ale bez asia stále dac nemá kontrolu nad nahrávkou, má to zbytočne windows, ktorý tam pridáva jitter.
Ja už našťastie win nepoužívam, allo usbridge je niekde inde :-)
Zino sorry, nemám páru jak je to na Macu..

-- 2. 4. 2018 20:26 --

Hej, asio a wasapi "zablokuju" iné zvuky, to preto lebo používaný soft, foobar napr, dostane vyhradnu kontrolu nad dacom. Teda ostatné programy ho nemôžu použiť.. Win ale stále môže využiť inú zvuk kartu alebo dac.
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 4. 2018 19:37

Dúfam, že ktokoľvek si to prečíta, tak pochopí, čo myslím tým, že kašlem ja na ASIO/WASAPI a halušky s tým spojené a prečo mám vo Windowse 16/44,1. Prepáč ale toto je totálna kravina, dávať ešte peniaze za niečo také.

Určite si strávil ty a tí, od ktorých si pochytil túto chorobu hodiny prepínaním a testovaním a rozliepali ste sa nad tým ako je hudba zrazu muzikálna a basy idú nižšie, stredy sú ako anjeli, výšky ako lízanie rodinnej nátierky z bruška Madony v roku 1000 p.n.l. ešte keď mala 20 a ako pri počúvaní s touto magorinou ti hudba prinesie Nirvánu k tvojim nohám a nechty ti bude brúsiť diamantovými pilníkmi Curt Cobain.

Ospravedlňujem sa za túto reakciu, znie ako od primitíva ale môj detektor Hi-fi BS začal šalieť a ja vtedy strácam zábrany a idem ako naliaty Slota po výpadovke.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 2. 4. 2018 19:45

Kreatívne, zasmial som sa.

Ja som ti chcel len pomôcť, zober si z toho čo chceš.

Už som Ti to tuším raz písal,... Keď to nepočuješ, nedá sa nič robiť, nájdi si iné hobby...

Žiadne hodiny prepínania a počúvania sa nekonali, je to zrejmé hneď, sorry niekto to proste nepočuje a potom píše krávoviny ako ty :-D
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 4. 2018 19:55

dropadred:
No o to právě jde, aby se mi do poslechu nemotali další zvuky, to je právě jeden z úkolů Asio a Wasapi. Používám Asio už dlouho a mám to dokonce udělané tak, že hudba z Foobaru jde přes Asio do jedné "zvukovky," zbytek zvuků z PC (třeba z webovýho prohlížeče) jde přes druhou "zvukovou kartu," a vícekanálovej zvuk posílám po HDMI přes grafiku. Používat na všechno jednu ZK už mi tak nějak přijde sto let za opicema :-D.

A pokud zrovna tobě něco nevyhovuje nebo něco neslyšíš, tak buď tak laskav a nedělej tu zas ze sebe jedinýho kdo tomu rozumí, je to zase jako s těma kabelama. Není potřeba bezdůvodně urážet ostatní jen proto, že maj jinej názor, zkušenosti nebo preference než ty, nebo že slyší rozdíl i tam kde zrovna ty ho neslyšíš, popíráš ho, nebo dokonce tvrdíš že v žádném případě být nemůže. To jen tak na okraj.
Naposledy upravil anonymni dne 2. 4. 2018 20:45, celkově upraveno 2
anonymni

Odeslat příspěvekod MHOE 2. 4. 2018 20:03

Možná z toho některé podezřelé jedince klepne, avšak nastavení přímé komunikace mezi zdrojem a DACem (přes ASIO/WASAPI) je jen první krok ke kvalitnímu transportu signálu... 8-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 2. 4. 2018 21:53

zino333: Abych se přiznal, myslel jsem, že unix-like OS (MacOS a Linux) jsou bit-perfect samy o sobě, ale pravděpodobně tomu tak není. Nejspíš je nutné u Core Audio využívajících aplikací nastavit Audio MIDI Setup vždy na stejnou frekvenci jako má soubor, aby nedocházelo k překonvertování. Nebo použít software jako Amarra nebo Audirvana a další. Více např. tady nebo tady.

tibormi: Asynchronní DAC je imho asynchronní z hlediska implementace, tj. záleží jaký má USB receiver. To zda jsou zdrojem časování hodiny v DACu (asynchronní režim) nebo PLL smyčka (adaptivní režim) je imho něco jiného, než jestli počítač aktivně data tlačí (WASAPI push mode) nebo si je DAC tahá sám (WASAPI event mode).

dropadred: Mně právě vyhovuje, že když přehrávám hudbu ve foobaru, tak se mi do toho nepletou systémové zvuky apod. Nicméně mělo by být možné mít v přehrávači jako ASIO/WASAPI device a ve Windows jako výchozí zařízení pro přehrávání nastaven stejný DAC - při poslechu hudby tě nebudou rušit systémové a jiné zvuky a když budeš chtít přehrát něco jiného (např. video z YouTube nebo v jiném přehrávači atd.), nebudeš muset v systému přepínat výchozí zvukové zařízení. Můžeš vyzkoušet, třeba ti to bude vyhovovat.

Dále bych rád podotkl, že bych si opravdu nebyl tak jistý tím, že s tím Windows nic nedělá, i když tam má nastavenou stejnou frekvenci a bitvou hloubku. Viz tento link na The Well-Tempered Computer:
The Well-Tempered Computer píše:By default all sounds are send to the mixer.
The mixer converts the audio to 32 bit float and does the mixing.
The result is dithered and converted back to a format the audio driver accepts (most of the time 16 or 24 bit).

The applications sending sound to the mixer must see to it that the sample rate matches the default rate of the mixer. This default is set in the Advanced tab of the audio panel.

Even if the source matches the default sample rate, dithering will be applied.


MHOE: Vidím, že jsi upgradoval na Metrum (a dokonce i Eitr jako transport) :shock: To by možná zasloužilo samostatné téma.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 2. 4. 2018 23:13

Ahoj, co se linuxu týče, tak tam si můžete vybrat, jestli se bude všechno převzorkovávat na 48kHz a nebo se bude zvuk posílat bitperfect přímo na zvukový výstup. Defaultně je obvykle nastaveno to převzorkování, aby bylo možno slyšet zvuk z více zdrojů současně. Já to řeším tak, že hudbu posílám přímo na Mojo bitperfect a na ostatní zvuky mám zvukovku, kde se to převzorkovává. Ten přímý přístup na zvukové zařízen musí umět přehrávač hudby - např. Audacious. Ne všechny přehrávače to umí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 3. 4. 2018 07:37

Hmm, asi to skúsim viac naštudovať a pogoogliť trošku v pavučine...
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 3. 4. 2018 15:35

L.U.K. píše:dropadred:
No o to právě jde, aby se mi do poslechu nemotali další zvuky, to je právě jeden z úkolů Asio a Wasapi. Používám Asio už dlouho a mám to dokonce udělané tak, že hudba z Foobaru jde přes Asio do jedné "zvukovky," zbytek zvuků z PC (třeba z webovýho prohlížeče) jde přes druhou "zvukovou kartu," a vícekanálovej zvuk posílám po HDMI přes grafiku. Používat na všechno jednu ZK už mi tak nějak přijde sto let za opicema :-D.

Takže mať dedikovanú sieťovú kartu, dve zvukové karty, dedikovanú grafickú kartu, dedikovanú video/capture kartu a neviem ešte akú dedikovanú je podľa tebá také šik, také moderné?
Mať viacero zvukoviek je konina roka, to si mám kúpiť druhé R2R 11 len pre repro? Či ty máš reťazec, kedy ti ide do slúchadiel signál z reťazca za kombinovanú sumu 10000€ a na repro ti všakže vystačí aj integrovaná zvukovka? Veď kto by potreboval kvalitný zdroj aj do repro, no nie?

A to, že sa Vám pletú do počúvania hudby iné zvuky - to je čo za kravina? To bežne si pri hudbe pustíte aj film a aby toho nebolo málo aj video na YT? Ala keď vyrastiem, budem DíJžej? Ak mám spustené operadlo stoličky, prehrávať na fullscreene a niečo sa vo Windowse stane a mne to tam zapípa, tak budem len rád.

Wolverine, to, čo popisuješ je milé, ale aj keď máš pauzu vo Foobare, tak pokiaľ fyzicky neprepneš výstup vo Foobare na DS alebo ho nevypneš, tak ti nepôjde nič iné, takže zapomeň na multitasking - je to otravné.

Ale ten link je super, ďakujem, mňa zaujalo toto
http://www.thewelltemperedcomputer.com/ ... m#Advanced
ale pri zaškrtnutej voľbe povolenia exkluzivity pre aplikáciu by to mohlo byť v poriadku ale to je jedno, otázka je, či sa niečo nezmenilo (k lepšiemu alebo aj horšiemu) vo Win10, skúsim niečo pohľadať.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 3. 4. 2018 16:34

zino: v linuxu bývá ten přímý vstup na zvukové zařízení označován např hw: 0.0 - USB Audio, hw: 1.0 ICE1724, hw: 1.1 ICE1724 IEC958 a pokud v přehrávači vyberu takto označené zařízení, tak systém pošle zvuk bitperfect v prvním případě např na Mojo, nebo jiný DAC připojený přes USB (pokud jich je připojeno víc současně, tak ten další má značení např. hw 2.0 - USB Audio). Ve druhém případě posílá zvuk na analogový výstup zvukové karty ESI Juli@, ve třetím případě na SPDIF výstup zvukové karty ESI atd. Nic se v tomto případě nepřevzorkovává. Pokud ovšem zvolím jako zvukové zařízení sysdefault:CARD=MOJO, dochází k převzorkování na 48kHz. Čili výstupy označené hw jsou bez převzorkování u těch ostatních se převzorkovává na 48kHz.Tyto výstupy se přepínají přímo v přehrávači. Je dost možné, že podobné značení jednotlivých zvukových výstupů zvukových zařízení bude i na MacOS.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků