Head-AMP k Sennheiser HD600 10-15 000 Kč

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kostival 31. 12. 2017 14:52

Ahoj,
v dohledné době si budu kupovat head-AMP k HD600 a zaujaly mě tyto modely:

Burson Audio Soloist SL MKII
SPL Phonitor Mini
Pro-Ject Head Box DS2 B
Beyerdynamic A20
Lake People G109-S HighEnd Phoneamp
Lake People HPA RS 02 Reference Series
Schiit Jotunheim

.. co z toho a proč je podle Vás nej ?

Jen chci ještě doplnit, že hledám co nejlepší AMP (DAC nepotřebuju, mám Pro-Ject S2 Digital, HRT MS III a FiiO X5 II).

Zesiky jsem vybral aby s rezervou utáhly HD 600 a aby posloužily i v případě případného :-D apgrejdu.

Jsem omezen na nákup z ČR a Thomann-a, dál nechci šahat :-]

Díky za názory
Naposledy upravil kostival dne 31. 12. 2017 17:12, celkově upraveno 1
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 31. 12. 2017 14:58

Kdysi jsem mel A20 a byla dost dobrá.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 31. 12. 2017 16:48

schiit vali 2 / schiit magni 3 / schiit modi, nebo neco od audio gd, jottunheim bych k hd600 nebral, imo moc svetla kombinace

urcite nebrat burson, beyerdynamic, project
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 31. 12. 2017 16:51

akburt píše:Kdysi jsem mel A20 a byla dost dobrá.


Jo ? Kvalitativně řikaš, že dobrý a stačil i na Q701 a HD800 ?

Díky
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dropadred 31. 12. 2017 16:54

Kostival, také obľúbené možnosti sú práve mimo SK/CZ/Thomanna.

Ak nové, tak osobne moje voľby by boli:
Audio-GD R2R 11 - https://www.magnahifi.com/en/webshop/product/agd-r2r11 (alebo pokojne aj 11.28 ale k HD600 by sa podľa mňa hodilo viac R2R 11) -- Magnáci sú v Holandsku a do pár dní to je u teba.
Modi 2 (alebo Uber, ak chceš použiť optiku) + Magni 3 z https://www.schiit-europe.com/ .
Ak chceš parádne AiO zariadenie (bohatá ponuka vstupov, prepínanie vstupov a výstupov, prepínač gainu), tak definitívne R2R. Schiit stack znamená jedno RCA navyše a žiadne prepínanie výstupov automaticky (ja by som to nedokázal, lebo by som vedel, že raz zabudnem a moje monitory explodujú, ak predtým válím nejaké nenažrané slúchadlá).

Alebo tu na fóre je napríklad na predaj kombo Modi 2U a Vali 2 a pár elektróniek
viewtopic.php?f=1872&t=1276552&start=0&st=0&sk=t&sd=a&hilit=schiit
a poriešiť nižšiu cenu.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 31. 12. 2017 16:59

sashafckinggrey píše:schiit vali 2 / schiit magni 3 / schiit modi, nebo neco od audio gd, jottunheim bych k hd600 nebral, imo moc svetla kombinace

urcite nebrat burson, beyerdynamic, project


Z toho, co jsem o HD600 načetl (osobní poslechové zkušenosti jsou zatím pouze skromné), tak by měly být spíš temnějšího rázu. To, "podle tebe světlejší" Jotunheim by jim neprospěl ? Osobní zkušenost ?

Tebou nedoporučované značky jsi slyšel, nebo kvuli čemu je nedoporučuješ ? :-)

-- 31. 12. 2017 17:02 --

To fakt doporučujete Low-End Magni 3 pro sluchátka jako jsou HD600 s perspektivou do budoucna ? :oops:

-- 31. 12. 2017 17:07 --

Jen chci ještě doplnit, že hledám co nejlepší AMP (DAC nepotřebuju - mám Pro-Ject S2 Digital, HRT MS III a FiiO X5 II). Díky
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 31. 12. 2017 17:22

HD650 jsou temnejsi. HD 600 podle mne opravdu ne, ty jsou dle meho nazoru velmi blizko k neutralnimu projevu. Jottunheim ma svetlejsi / stihlejsi charakteristiku, ktera se naopak hodi k 650, samozrejme s HD 600 budou take urcite hrat paradne, ale kdybych ja osobne hledal zesilovac prave pro HD 600, tak jottunheim neberu. Jsou to dobra sluchatka i dobry zesilovac, ale kombinace by se nasly i vhodnejsi.

Burson neni vubec dobra znacka, jejich zesilovace jsou budto predrazene nebo vyslovene zneji spatne.

Beyerdynamic se na elektroniku taky nijak nespecializuje, jejich zesilovac je utkanej pro jejich sluchatka, tzn ma velkou vystupni impedanci, ktera "ladi" frekvenci krivku jejich sluchatek. S jinymi nizko-ohmovymi sluchatky je ten zesilovac nepouzitelnej, kazi tonalitu a ma take velmi maly vykon do nizkeho odporu.

Project dela gramofony. Nema smysl se tim vubec zaobirat.

Na magni 3 neni lowend vubec nic, krome ceny. Osobne si myslim, ze pro novacky je to skvelej krok jedna. Upgradovat za nej ma smysl az v mnohem vyssi cenovy hladine, treba za eddie current (lol). Tohle plati i pro Vali, kdyby te lakaly elektronky.

Osobne ted pouzivam kombinaci vali 2 + bifrost multibit.

Schiit je distribuovanej i audigem v Cechach, vetsinou maj o trosku vyssi cenu nez v Nizozemi.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 31. 12. 2017 18:13

sashafckinggrey píše:HD650 jsou temnejsi. HD 600 podle mne opravdu ne, ty jsou dle meho nazoru velmi blizko k neutralnimu projevu.


S tím souhlasim, po krátkem poslechu HD600, mně přišly Westone UM Pro 30 dost nabasovaný :-) (Pro-Ject Pre Box S2 Digital) ... že by způsobeno horší dynamikou a slabším "vybuzením" Pro-Ject-u ? :hm

Jak hodnotiš Vali 2 ve spojení s HD600 ? Co dynamika a bas ? Někde jsem četl že šestistovkám elektronky vyloženě sedí ...
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 31. 12. 2017 20:31

Na oboje to stacilo v pohode.Prodal jsem mimo toto forum a pán mi pak jeste odepsal,jak úzasnej zvuk ted díky A20 má.

kostival píše:
akburt píše:Kdysi jsem mel A20 a byla dost dobrá.


Jo ? Kvalitativně řikaš, že dobrý a stačil i na Q701 a HD800 ?

Díky
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 1. 1. 2018 20:08

HD 600 s Vali je fajn kombinace, nicmene bass je slabsi a melkej na cele serii HD (mimo osmistovek). Sebelepsi zesilovac s tim nic neudela.

Senneheisery si s elektronkama rozumi, ikdyz v tomhle pripade jde jenom o hybrid. Vyhodou je, ze Vali bude dostatecny i pro 99% jinych sluchatek.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duuudl 1. 1. 2018 21:28

Zkus si poslechnout HYPA 1 od Customworks
duuudl
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 1. 2018 08:42

Nie je to tak trošku extrémne cez jeho rozpočet?
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 2. 1. 2018 08:57

duuudl píše:Zkus si poslechnout HYPA 1 od Customworks


Dik za tip, ale vyloženě se mi nelíbí.

-------------------------------------------------------

Jinak teď pasu po jednom bazarovém Audio-GD C2 2017. Vypadá moc dobře, co Vy na něj ?

... pokud nedopadné tak půjdu zřejmě po jednom z produktů Lake People, a to buď G-109 S či RS-02. Četl jsem na ně dost pozitivních ohlasů, vypadají dobře. Co se týče rozdílů mezi nimi, tak zatím vidím jen předzesilovač, GAIN switch na zadní straně a "prémiovější" design (hezké, kovové naleštěné nožky) u RS-02. Zvukově ale měly by být podobné ... nevim, jak se rozhodnu ještě.

-- 2. 1. 2018 09:05 --

sashafckinggrey píše:nicmene bass je slabsi a melkej na cele serii HD (mimo osmistovek)


"Osmistovky" jsem chvilku poslouchál v Audigu a zanechaly mooc dobrý dojem. Překvapil mě obrovský prostor, kvalita všech pásem a rychlý/hluboký bas :-]
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 2. 1. 2018 10:15

"Osmistovky" jsem chvilku poslouchál v Audigu a zanechaly mooc dobrý dojem. Překvapil mě obrovský prostor, kvalita všech pásem a rychlý/hluboký bas

Ahoj, v jakém řetězci byly HD 800 zapojeny?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 2. 1. 2018 10:18

Hele, poslouchál jsem je direct z FiiO X5 II. Vím, že to není ideální zdroj k ním, ale potencial tam byl jasně slyšet.
kostival
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků