Head-AMP k Sennheiser HD600 10-15 000 Kč

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 1. 2018 15:54

Vybírat/odmítat technický produkt dle vzhledu může jen nezasvěcený diletant. Zmíněnou HYPA1 jsem vlastnil a neměl jsem při nočním poslechu potřebu kochat se jak vypadá, ale jak hrála. IMHO jestli chceš designovku, tak není lepší pohled než na svit elektronek v šeru při sklence lahodného moku a kvalitního poslechu.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 1. 2018 16:10

WTF? A kto si ty, aby si určil, čo robí takéhoto človeka nezasvěceným diletantem?
To je snáď každého vlastná vec. A hlavne, ak je to v oblasti, kde je na výber toľko, že si človek môže dovoliť vyberať aj podľa vzhľadu.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 1. 2018 16:17

Audiogd jsem měl takže mám srovnání narozdil od domněnek. A jak jsem psal, design si představuji jinak jako škatule ala Audiogd ač mám tuto značku rád a začínal jsem s ní. A jak přispěješ ty svoji trochou do mlýna?
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 22. 1. 2018 20:02

Tak, že ak niekomu sa nejaké zariadenie nepáči (to je akoby nastúpila PČSHK a začala nútiť mňa kúpiť Mojo, lebo to je digitálna cesta ako sa priblížiť k bohu...ani so zbraňou pri hlave by ma nikto neprinútil si niečo od Čorda kúpiť, lebo tie produkty sú ohavné), tak to treba rešpektovať.
Dať možnosti a nechať si človeka vybrať.

To isté platí u slúchadiel - človek ich nevidí, keď ich má na hlave ale ak sa mu nejaké nepáčia, tak nebudeme takého človeka silou-mocou do nich nútiť, len preto, lebo sú o chlp-dva lepšie ako nejaké iné alternatívne, ktoré sa danému človeku páčia.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 22. 1. 2018 20:18

Tak pokud budu preferovat kvalitu,tak pak bych si od "Čorda" vzal bez problému cokoliv.Navíc vec" hezký/osklivý",to je také subjektivní.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 22. 1. 2018 20:48

JohnyBuchar píše:Vybírat/odmítat technický produkt dle vzhledu může jen nezasvěcený diletant. Zmíněnou HYPA1 jsem vlastnil a neměl jsem při nočním poslechu potřebu kochat se jak vypadá, ale jak hrála. IMHO jestli chceš designovku, tak není lepší pohled než na svit elektronek v šeru při sklence lahodného moku a kvalitního poslechu.


Chápu, že chceš hájit to, co se tobě líbí či to vlastníš. U mě při rozhodování o koupi hraje roli více aspektů, které se podílejí na dobrém pocitu z vlastnictví.

A docela mě mrzí, že se tady objevuje takové to napadání a osočování místo toho, aby se člověk aspoň pokusil zamyslet nad tím, že někdo jiný uvažuje jinak, má jiné priority a je to i přirozené řekl bych ;-)
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2018 21:23

Osobně taky preferuji funkčnost před designem.AudioGD NFB-12 vypadá jak ruské autorádio z roku 1975. Mojo zas na někoho působí jak čínská krabička za dva dolary. Oboje má však naprosto skvostný zvuk a nedám ani na jedno dopustit. Totéž se dá říct třeba o sluchátkách Hifiman HE-400i. Krásná nejsou, ale zvuk leckoho posadí na zadek. A totéž můžu říct i o japonských autech.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 1. 2018 22:53

Jen jsem se vyjádřil k něčemu co má kvalitu a mám s tím zkušenost. Kup si co chceš, tvoje peníze a věc. Bohužel dnes je to víc o vzhledu než funkčnosti a kvalitě, proto jsem se jen "zastal" produktu HYPA1.
Reflektuje to čím dál více se množící frikulinské nereálné dotazy ala chci kvalitní bezdrátové kino, ale repráčky musí mít cherry barvu, pokrýt obývák 100m2 a ideálně do 10 000Kč :D. Stejné jako chtít Ferrari s obsahem 1.0 a možnost v něm brát celou rodinu na nákupy.
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 1. 2018 10:21

Tu ide čisto len o to, že rešpektujme, ak niekto chce, aby tá krabička na stole aj ladila a aby aj ladila oku.
To neznamená teraz, že sa bavíme o Swarovskeho sklami osypanými krabičkách. Len proste o dizajne - niekto ak je napríklad v situácii, že vyberá medzi nejakým A-GD a Schiitom, tak uprednostní jeden alebo druhý aj na základe vzhľadu. Je to úplne v pohode...

akburt píše:Tak pokud budu preferovat kvalitu,tak pak bych si od "Čorda" vzal bez problému cokoliv.Navíc vec" hezký/osklivý",to je také subjektivní.

To tie absolútne neberiem, hovoril som, že to som ja, negeneralizujem ako kolega vyššie, kde všetkých, ktorí nesúhlasia s jeho pohľadom, že riešiť (aj) dizajn sa oplatí označil za "nezasvěcený diletant"-ov.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 23. 1. 2018 12:43

to drapadred-jasne,reagoval jsem drív,nez jsem si zpetne procetl príspevky.Takze pro Tebe omluva,má reakce nebyla správná :-(
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropadred 23. 1. 2018 13:10

Nie nie, nie je sa za čo ospravedlňovať. Nič sa nestalo. ;-]
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 1. 2018 14:55

Hlavní je spokojenost tazatele ó tom žádná, myslel jsem to dobře, aby výsledkem nebyla pěkně vyhlížející krabička s drahým vzduchem uvnitř :).
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků