DAC-AMP k Hifiman HE-400i (cca 200-250 Eur)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 12. 2017 20:50

Víceméně se to liší nahrávka od nahrávky, ale na většině dokáže Pro-Ject zesílit HD 650 až je to nepříjemné.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 12. 2017 20:58

Diky hmpf.
Akurát som chcel napísať, ze počkám na spätnú väzbu od BabetakCZE a u nich sa uz Vianoce konali :) Diky za info, sice mi to nedáva logiku, ze tak papierovo slabý zosik utiahne aj náročnejšie sluchatka, ale potešilo, nakoniec veď aj bacil to písal.
Takže cez vianoce kuknem recenzie a vyberiem niečo z Project, Schiit stack (pisal som im-naskladnuju v polke januára, ak to niekoho zaujíma), Audio GD.... a možno budem nedočkavy ako Babetak :)

-- 19. 12. 2017 21:00 --

BabetakCZE, moc sa v tom nevyznám, ale kdesi som čítal, že dostatočne rozohrat nie je to isté ako hrať hlasno, ale to isto vieš lepšie ako ja :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 12. 2017 21:17

Nemyslím samozřejmě jen nahlas, zvuku víceméně nic nechybí - objem, výšky ani detaily.
Jinak se mi zdá, že s tím zdrojem z krabice to hraje hůř než přes samotný USB.
Naposledy upravil BabetakCZE dne 19. 12. 2017 21:47, celkově upraveno 1
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 19. 12. 2017 21:26

_daRK píše:Diky hmpf...

No moc neděkuj :-)) kdybych měl vybrat takhle něco naslepo "na tvém místě" tak bych šel do Hypy a k tomu levný dac jakýkoliv Shiit, O2dac atd. atd.
Ale pokud máš možnost si HE400i ozkoušet z nějakého all in one systému proti oddělenému dac + zesilovač tak uděláš nejlépe. Ale i tak si myslim, že pro tyhle sluchátka to je jedno jak jsem psal. Hlavní bude aby si to sedlo charakterem.

Taky si něco o Projectu načti jak se to vypíná, kdyby svítil display tak by to mohlo být otravný, furt odpojovat od počítače a tak...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 12. 2017 21:52

hmpf píše:... kdybych měl vybrat takhle něco naslepo "na tvém místě" tak bych šel do Hypy a k tomu levný dac jakýkoliv Shiit, O2dac atd. atd.
... to si tu z nás všetkých snáď robíš srandu, nie?!? ... bez špičkového DACu radšej začni počúvať staré poškrabané platne a nadávaj spolu s ostatnými hipstermi na "ten mizerný digitál" :-\
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 12. 2017 21:57

Zatím jsem z Pro-Jectu hodně nadšený, i Porta Pro hrají pěkně :D .
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 19. 12. 2017 21:59

bacil2 píše:
hmpf píše:... to si tu z nás všetkých snáď robíš srandu, nie?!? ... bez špičkového DACu radšej začni počúvať staré poškrabané platne a nadávaj spolu s ostatnými hipstermi na "ten mizerný digitál" :-\


To by mě zajímalo co myslíš tim špičkovym DACem...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 12. 2017 22:04

BabetakCZE píše:... i Porta Pro hrají pěkně :D .

Dnes je akýsi vtipný den, všetci si robia srandu. Beriem to tak, že si v opojení z nového darčeku :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 19. 12. 2017 22:05

hmpf píše:Taky si něco o Projectu načti jak se to vypíná, kdyby svítil display tak by to mohlo být otravný, furt odpojovat od počítače a tak...


... toto je taky dost zajimavá "vlastnost" :roll: Pro-Ject-u. Já to nakonec vyřešil timto https://www.mironet.cz/powercube-extend ... +dp311690/ ... vedle DAC-u mi leží jen ovládač, kterým ho celkem elegantně zapnu/vypnu :-)
Naposledy upravil kostival dne 19. 12. 2017 22:21, celkově upraveno 1
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 12. 2017 22:08

bacil2 píše:
hmpf píše:... kdybych měl vybrat takhle něco naslepo "na tvém místě" tak bych šel do Hypy a k tomu levný dac jakýkoliv Shiit, O2dac atd. atd.
... to si tu z nás všetkých snáď robíš srandu, nie?!? ... bez špičkového DACu radšej začni počúvať staré poškrabané platne a nadávaj spolu s ostatnými hipstermi na "ten mizerný digitál" :-\

Klidek, domnievam sa, že to myslel inak... v porovnaní s jeho DAC sú tieto naozaj lacné, no však na tie moje planarne kramy su az az :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 19. 12. 2017 22:13

... naopak mňa by skôr zaujímalo čo hmpf myslel tou svojou nezmyselnou radou, keď má v podpise uvedený Mytek Brooklyn DAC

... mimochodom v tom Pro-Jecte (a navyše za úplne smiešne prachy) špičkový DAC je (a to aj v porovnaní Mytek Brooklyn DAC), akurát si to tu bohužiaľ málokto uvedomuje!
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 12. 2017 22:17

mimochodom v tom Pro-Jecte (a navyše za úplne smiešne prachy) špičkový DAC je (a to aj v porovnaní Mytek Brooklyn DAC), akurát si to tu bohužiaľ málokto uvedomuje!

Souhlasím, hraje to opravdu špičkově. Největším překvapením je pro mě ten zesilovač, na papíře těch 68 mW vypadalo opravdu strašidelně.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 12. 2017 22:21

kostival: a co tak toto : http://shop.solight.sk/solight-dialkovo ... 00201.aspx ? Mam doma uz dlhšiu dobu dva takéto sety, t. j. 5 zásuviek v byte na ovládač...

-- 19. 12. 2017 22:25 --

Ani mne sa nezdalo, ze by niečo take získalo 1.miesto EISA 2017/2018 v kategórii DAC/AMP a nic by to neutiahlo. Mne to aj bacil skúsil vysvetliť na vzorcoch, ale to uz je na mňa príliš veľká alchýmia, záver z toho bolo, že to hrať slabo nebude (teda aspoň dúfam, že som to dobre pochopil).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 19. 12. 2017 22:40

BabetakCZE píše:Tak jsem to nevydržel a Pro-Ject rozbalil. Síla zesilovače mě velmi příjemně překvapila, moje nejžravější sluchátka (HD 650) utáhne jako nic. Kostivale, nevím co máš s těma Shure :) . Zvuk je opravdu perfektní a koupě zesilovače se odkládá.


.. tak po detailnějším zkoumání a přehazování A-B, jsem došel k závěru, že ten zesik v něm až tak špatný nebude. Původně jsem to myslel spiš proto, že jsem v Shure hledal podobnou dynamiku a kvalitu basu jakou mají Westone UM Pro 30 :-!

.. např na X5 2nd, která by měla mít 240 mW do 32 Ohm to hraje na High-Gain podobně dynamicky jako na Pro-Ject-u (Pro-Ject ale kvalitnějí).
Naposledy upravil kostival dne 20. 12. 2017 21:23, celkově upraveno 1
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 19. 12. 2017 22:46

Původně jsem to myslel spiš proto, že jsem v Shure hledal podobnou dynamiku a hutnost jakou mají Westone UM Pro 30

Nojo, tam kde nic není, ani smrt nebere :D :D.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků