DAC-AMP k Hifiman HE-400i (cca 200-250 Eur)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kostival 9. 1. 2018 11:58

Nechci powerbanku. Jediný možný upgrade v tomto směru by pro mě představoval kvalitnější zdroj. Někde jsem četl, že Apple nabíječky k telefonům jsou dost kvaliní, tak ji + nějakej poctivej microUSB kabel by mohl představovat apgrejd :-) .. ale zatím nemám potřebu.

V čem podle Vás se projevi nekvalitní zdroj, v šumu ? S citlivými Westone Um Pro 30 jsem nezaznamenal žádný ...
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 9. 1. 2018 12:19

Doporučuju všem kdo si DAC zakoupí použít externí zdroj, rozhodně ale ne ten co je přikládaný v krabičce, s ním to má víc rušení na výstupu než při napájení z USB. Neptejte se proč, nemůžeme bojovat se vším.
Stačí 7805 a microUSB konektor. Pokud DAC detekuje na microUSB dostatečné napětí, tak přepne na externí napájení.

BTW, pokud si zapojíte externí outputstage s pořádným I/V, tak tuším že jsme tu na stole měli 132dB DR a THD někde -130? Nepamatuju si.

Tvrzení našeho designéra Pro-Jectu, Pre Box S2 dělal ještě s Johnem Westlakem.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 1. 2018 13:08

Este keby to napisal cesky alebo slovensky :) Co znamena to "externí outputstage s pořádným I/V" ? Napr.... ?
Inak celkom blba reklama, ak napise, ze rozhodne nepouzivat dodavany zdroj a ze nemoze bojovat so vsetkym...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 9. 1. 2018 13:14

Myslím, že oni se starali pouze o návrh DACu a zřejmě nemohli ovlivnit s jakým příslušenstvím se bude dodávat.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rada25 9. 1. 2018 15:27

tak už mám toho"prcka" doma.zapojeno,otestováno na několika dobře naposlouchaných nahrávkách.první dojem-super mašinka!oproti oehlbachu jest slyšet rozdíl,hlavně v té čistotě-perfektně jsou slyšet dozvuky,detaily.hifimany zní tzv.najednou"dospěle".už není slyšet ten "cinkavej" charakter zvuku jak s oehlbachem.všim jsem si ještě úžasné hloubky basovýho pásma...prostě radost poslouchat.jedu zatím s napájením z usb hubu.a samozřejmě přes hypu1.samotnej sluch.výstup pro-jectu jsem ještě netestoval,ale taky to mám v plánu.
volume reguluji v hypě,na pro-jectu mám poťák na max.co bych označil trochu za minus je to,že dac nemá on/off switch.
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hikoki 9. 1. 2018 18:45

Zdravím všechny diskutující. Už dlouho řeším externí DAC. Diskutovaný ProJect mě zaujal, ale sluchátkač mám, konkrétně Ifi iCan a zatím mě k mým dt 880 600ohm maximálně vyhovuje. Zajímal by mě váš názor na tento DAC https://www.l-e.cz/pro-ject-dac-box-s2. Má stejný D/A chip, akorát ne v duálním zapojení. Dle diskuzního fóra ohledně zde diskutovaneho ProJectu na Headfi, jsou oba DACy totožné. Prakticky prý je ProJect DAC Box S2 + jen S2 Digital bez sluchátkače. Co si o tom myslíte?
Hikoki
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 9. 1. 2018 18:53

Bude horší - místo dvou ESS9038 má pouze jeden. Proto ani nemůžou být totožné.
Totožné by byly, kdyby se lišily pouze absencí sluchátkového výstupu.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hikoki 9. 1. 2018 19:31

Ok, diky za rychlou odpověď.
Hikoki
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 9. 1. 2018 22:24

Tak vyzkousen i sluch.vystup pro-jectu.podarilo se nakrmit a vybudit i hifiman he500.a to s rezervou.
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 9. 1. 2018 22:36

Slyšel jsi nějaké zvukové rozdíly mezi sluchátkovým výstupem Pro-Jectu a Hypou?
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 1. 2018 22:44

Vie mi niekto, prosim, vysvetlit toto : ak Rada25 empiricky zistil, ze je to s rezervou dostatocne na HE500 a pritom bacil napise toto: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... &start=171 "....takže logicky keď niekto spochybňuje dostatočnosť výstupného výkonu Mojo/Hugo pre sluchátka typu AKG K701, Fostex T50RP Mk3 alebo Hifiman HE-500/560/1000, tak potom tento krpatý Pro-Ject sa nechytá vôbec".

Fakt by ma to zaujimalo cisto z dovodu, aby som si v tom urobil jasno... nemam zaujem spochybnovat ani jedneho z nich... prave naopak, snazim sa verit obom.... :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 9. 1. 2018 23:11

@_daRK: piješ mi normálne krv ... neustále tu mlžíš a vytrhávaš informácie z kontextu :-\

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... &start=186

... každému normálnemu človeku je evidentne z celého kontextu jasné, že Rada25 je klasický "pohodář", ktorý doma nepočúva muziku "totálne na krv"
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 1. 2018 23:27

Ty si mi to teda vysvetlil :)
Upir nie som... A uz vobec nemam dovod zamerne mlzit a vytrhavat z kontextu, co by som mal z toho ? A neustále ? To je snáď vtip. To nebola žiadna invektiva... Clovece, ved zvolni a nadychni sa... alebo to necitaj, nereaguj a venuj sa nejakej lepsej cinnosti ako reakciam mentalne zaostalych.

Sorry vsetkym za offtopic.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 10. 1. 2018 10:09

já jednoduše věřím uším a ne grafům.a muziku naopak poslouchám dost nahlas. na max.hlasitost bych již he500 na hlavě nesnesl.a celkově to hraje slušně,ikdyž s hypou samozřejmě ještě líp.

-- 10. 1. 2018 10:29 --

to:Babetak CZE:
dojmy a porovnání hypa1 a sluch.výstupu PRO-JECTU jsem ti shrnul v SZ
na ven:ibasso dx160, ibasso it04,
doma:aune s6 pro,aune s7 pro, hifiman Ananda,Deva,Arya
Rada25
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarak 10. 1. 2018 22:49

Můj názor je že Prebox s 400i hraje potichu. Pro můj poslech musím mít hlasitost na 0 (nula). S audeze LCD 2 hraje v pohodě, mám hlasitost na -13. Jinak jako DAC je úplně super !!!
doma: Blue node 2i -> Pro-Ject Pre Box S2 Digital, HYPA H1 => Meze 99 classics, Audeze LCD2C
Jarak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků