DAC-AMP k Hifiman HE-400i (cca 200-250 Eur)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 12. 2017 15:24

Ahojte,
prosím o radu.
K sluchátkam Hifiman HE-400i (resp. aj q-Jays II) hľadám vhodnú DAC/AMP. Aktuálne riešim prehrávanie cez raspberry pi3 s doplnkovou DAC/AMP kartou IQaudIO. So zvukom nie som vyslovene nespokojný a dúfal som, že mi toto combo hodnú chvíľu bez upgradu vystačí, ale nahlodal ma Wolverine, že to asi nebude rovnocenná kombinácia. Už dlhšie so záujmom sledujem Chord Mojo, ktoré je cenou inde, ako som schopný oceniť - lebo ako som už popísal inde v témach, nemám netopierie uši, aj keď hľadám vo zvuku každý detail a cinknutie.
Nechcem zariadenie s nutnosťou nabíjania, čím opätovne Mojo neprichádza do úvahy a viem,že výber je tak menší. Narazil som pri hľadaní na Schiit Modi2+Magni3, no radšej by som chcel jedno zariadenie, ak je to možné, no podmienka to nie je.
Čítal som o ProJect Pre Box Digital S2, ktoré ma zaujalo z recenzií, ale skôr ako začnem loviť v cenách podobných ako Schiit combo / Mojo / ProJect Pre Box, chcem sa poobzerať v cenách 200-250 Eur.
Ako prehrávač zostane raspberry s výstupom do USB alebo coax/optika, ak to nebude stačiť (?).

Keďže sám netuším, či dokážem oceniť lepší zvuk, ako mi už radil Wolverine, ideálne je zobrať slúchatka a ísť ich vypočuť na lepšej zostave - túto možnosť však nemám, u nás v meste (Žilina) je iba Muziker, kde majú max. Behringer alebo Fiio. Ostáva mi len na 14dňovú skúšku objednať z SK obchodov alebo potom niečo osvedčené z amazonu alebo EU shopu.
Zakladám samostatnú tému, myslím že tá kominácia môže zaujímať viacerých, po kúskoch sa to tu riešilo.
Ďakujem za návrhy, stačí aj link, blíži sa voľno, prečítam recenzie.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 17. 12. 2017 16:06

_daRK píše: ... chcem sa poobzerať v cenách 200-250 Eur.
... to sú, aj vzhľadom na tvoje HE-400i a q-Jays, iba úplne zbytočne vyhodené ďalšie peniaze ... mám pocit, že sa začínaš točiť jednom mieste ... sory, ale z h0vna bič neupletieš 8-S
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 12. 2017 16:13

Prvně vyzkoušet samotný Pre Box (jestli ti bude stačit jeho zesilovač) a pokud ne, tak k Pre Boxu dokoupit Magni 3.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 12. 2017 16:42

bacil2 píše:
_daRK píše: ... chcem sa poobzerať v cenách 200-250 Eur.
... to sú, aj vzhľadom na tvoje HE-400i a q-Jays, iba úplne zbytočne vyhodené ďalšie peniaze ... mám pocit, že sa začínaš točiť jednom mieste ... sory, ale z h0vna bič neupletieš 8-S

Díky, úprimnosť oceňujem :) Mám to chápať tak, že kupovať na ne niečo lepšie, ako mám teraz, je zbytočné úplne alebo len za tú uvedenú cenu ?

Ak si myslel len tú cenu, vyhrabal som ju na základe desiatok, možno stoviek tém, kde som z nich ten pomer DAC-sluchátka vydedukoval - zle ? Ja nemám problém s rozpočtom ako takým, skôr mám obavu, či ak kúpim niečo za pár stovák, či to vôbec dokážem počuť... je mi jasne, že bez vyskúšania to nepoviem ani ja sám, ale niekde som začať musel :hm
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 12. 2017 17:21

Kombo Modi 2 a Magni 3 vychází z Holandska na 250 eur. Níž bych nešel, ať to má nějaký smysl, ale chápu, že se ti to nechce kupovat na slepo.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 12. 2017 18:47

Wolverine, dobre, rozumiem. Ak by som vsak siel do Schiit M2+M3, asi by som bral uz Modi 2, (kvoli vstupom), len to sa uz s dopravou prip. aj kablami priblizujem cene toho Pro-jectu. Aktualne Modi2 Uber ani Magni3 na sklade aj tak v Holandsku nemaju, ak by sa dalo, aj tak by som preferoval nieco, co nebudem osobitne musiet napadat, a ich Fulla2 zase nebude pre mna asi upgrade. Su fakt len tieto dve moznosti ?

-- 17. 12. 2017 19:34 --

Este dodam, ze moja zbierka hudby pozostava z 95% mp3 v kvalite 320kbps, zvysok je FLAC 16/44, nic ine nemam a co je DSD len tusim. Vynimocne pustim aj Spotify.
Malo by to ovplyvnit nieco v mojom rozhodovani v tejto teme ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 17. 12. 2017 20:15

_daRK píše:Díky, úprimnosť oceňujem :) Mám to chápať tak, že kupovať na ne niečo lepšie, ako mám teraz, je zbytočné úplne alebo len za tú uvedenú cenu ?


Podle mne máš fakt dobrý sluchádla, která prostě potenciál dobrého železa zužitkují. Moje osobní zkušenosti s DAC/AMP-y je, že to za to stojí, prostě uslyšíš jak se oddělí zrno od plev.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jike 17. 12. 2017 20:37

Jenom v rychlosti, omlouvám se předem za případnou nepřehlednost. Řeším v současnosti hodně podobný problém, ale s Philips Fidelio X2 a Fidue A73. Ačkoliv čtu recenze, názory a postřehy už pár týdnů, taky stále nevím, co vybrat. Schiit stack je taková moje poslední možnost, kterou bych už dávno koupil, nebýt ceny v Evropě :D Zvažované možnosti: Topping A30 + D30 (210e), Fiio K5/Schiit Magni 3 + SMSL Sanskirt/Topping D30 ( kolem 240e), Aune X1S (250e), SMSL M6 (165e), SMSL M7 (205e). IMO nejlepší možností bylo Aune X1S u headphones.cz s 20% Black Friday slevou, ale zaváhal jsem. Jinak třeba na facebooku někdo z Prahy prodává za 115e Styleaudio Carat Peridot 2. Na sbazaru je Audinst HUD-MX2 za 135e.

S výběrem DAC nemám problém s Topping D30 nebo SMSL Sanskirt, ale u sluchátkového zesilovače jsem ztracený. Údajně Topping A30 a SMSL M6/M7 mají na výstupu 10 Ω, takže se pro moje sluchátka moc nehodí. Případně Topping A30 + D30 mají tady na fóru vlastní topic. Dále SMSL nemá na head-fi moc dobrou pověst co do kvality. Jinak docela zajímé srovnání části výše uvedeného výběru na https://www.reddit.com/r/Zeos/comments/66xylk/guide_dac_amp_combo_units/
jike
Junior

Odeslat příspěvekod _daRK 17. 12. 2017 23:35

A co tak O2/ODAC combo ? Bola by to alternativa k tym Schiit ? Aj ked v tom pripade by som prisiel o digitalne vstupy (ma len USB input, no snad by to s raspberry ako streamerom slo).
Na head-fi je Schiit M2/M3 asi velmi oblubena, doporucuju to vsade. Akurat teraz ich aj tak v ehsope nemaju a pisu, ze nevedia datum naskladnenia. Nie ze by mi to ponahlalo, ale zase cakat par mesiacov by som nerad.

@bacil: viem, ze si mal moznost vyskusat Pro-Ject a mas Mojo, je ten zosik v Projecte naozaj slabinou, alebo bude dostatocny na He400i ? Mal si niekedy moznost pocut Schiit M/M Uber, resp. vytvorit si nazor voci Mojo a Pro-jectu ? Dik
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 12. 2017 00:32

@_daRK:
1) už dlhší čas som šťastný majiteľ Pro-Jectu
2) zosík v Pro-Jecte je na HE400i dostatočný
3) lacné šity ma nezaujímajú
4) Pro-Ject je zvukovo lepší ako Mojo
5) každý svojprávny jedinec by mal byť sám strojcom svojho šťastia

... je tento text, aj vzhľadom na všetky tvoje predchádzajúce otázky, dostatočne pochopiteľný ?
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 18. 12. 2017 00:42

_daRK: O2/ODAC sice není úplně blbá úvaha, ale Schiit Stack za stejnou cenu je prostě lepší. Jako konkurenci Schiitu bych viděl spíš Audio-GD NFB-11.28 nebo R2R 11, popř. Matrix HPA-3U+. Prostě buď máš za 200 eur Fulla 2 nebo DragonFly RED apod. nebo potom za 300+ eur Schiit, Audio-GD apod. Jako našlo by se snad i něco mezi tím (Aune, iFi), ale radši doporučím něco pořádného za 300, než něco kompromisního, ale o trochu levnějšího.

jike: Úplně nechápu, na co přesně hledáš odpověď. Na tvoje sluchátka by stačilo něco jako Full2/DragonFly RED. Pokud chceš jít výš, výborně, ale DAC si evidentně vybrat umíš a co se týče zesilovače, tak mě nenapadá, proč do deseti tisíc vzít něco jiného než Magni 3 nebo Vali 2.

Nedá mi to, ale když si vzpomenu, že před těmi deseti lety, kdy jsem s tímto koníčkem začínal, sluchátkové zesilovače (tedy takové, které za něco stály) začínaly na deseti tisících, kdo měl DAC byl největší king, protože to bylo strašně drahý (desítky tisíc) a "USB vstup" byl sprostý slovo.
Dneska se dá za desítku pořídit sestava, ke které lze připojit prakticky cokoli a případný majitel má vystaráno na hodně dlouho. Buďme rádi, že máme dnes možnosti, jaké máme. On totiž ten kolotoč levného Hi-Fi je úmorný a ve výsledku sežere peněz ještě víc.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 12. 2017 15:24

bacil2 píše:... je tento text, aj vzhľadom na všetky tvoje predchádzajúce otázky, dostatočne pochopiteľný ?

Ano, pochopil som aj to, co si nenapisal. Dakujem. :tleskani
Myslel si lacne šity konkrétne aj "Schiity", alebo to je len zhoda okolnosti ? Lebo u teba clovek nevie :)

@Wolverine: Audio-GD NFB som u nas nenasiel, cize by to bolo na slepo, co je nevyhoda. Na Matrix som nenarazil pri citani for, mozno su dobre, ale recenzii bude pomenej. Tie Schiit nemaju skladom v Holandskom eshope, mas tip, kde by sa to dalo este zohnat ?

Co sa tyka tej ceny, pisal som, ako som k nej dospel - na zaklade "interpolacie" z mnozstva prispevkov na x forach. Pre mna nie je problem absolutna hodnota ceny, ak pisete, ze Schiit je minimum, tak s tym nemam problem, kludne nech je to 300 Eur a ak mi napisete, ze Pro Ject je o niekolko levelov vyssie, tak pojdem do neho.
S cim mam problem: a) aby to bol upgrade adekvatny na tieto sluchatka (co som pochopil, ze je) a b) ci to ma zmysel aj ked mam 95% zbierky vyhradne v 320kbps MP3 s minimom FLACov a nie velmi senzitivne audiofilske usi, ale chapem, ze na to s tymi usami mi nikto neda odpoved :)

-- 18. 12. 2017 16:09 --

The Wolverine píše:Nedá mi to, ale když si vzpomenu, že před těmi deseti lety, kdy jsem s tímto koníčkem začínal....

To je so vsetkym tak... mam doma fotovybavu v cene pouzitelneho starsieho auta a uz rok alebo dva fotim 90% s mobilom vsetko... :hm
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 18. 12. 2017 16:10

Koukám, že ty HE400i mají stejnou impedanci jako moje SHURE SRH1440, ale nžší citlivost. Z toho usuzují, že jako All-In-One řešení Pro-Ject není vhodný pro ně. Chtělo by to rozhodně lepší zesík.

Jinak pro ty Jays by ten Pro-Ject mohl být parfektní.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 18. 12. 2017 17:43

Tak to si ma zneistil teraz... lebo bacil pisal "zosík v Pro-Jecte je na HE400i dostatočný" a to beriem za axiomu :)
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 18. 12. 2017 18:01

24.12. Pro-Ject vyzkouším s HD 650, HD 660 S, Fostexem TH-X00, DT770 a s Koss PortaPro :D . Tak Ti pak napíšu můj dojem, jestli je utáhne (o Fostex a PortaPro se nebojím, ty by utáhnout měl určitě).
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků