DAC-AMP k Hifiman HE-400i (cca 200-250 Eur)

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kostival 9. 1. 2018 12:58

Nechci powerbanku. Jediný možný upgrade v tomto směru by pro mě představoval kvalitnější zdroj. Někde jsem četl, že Apple nabíječky k telefonům jsou dost kvaliní, tak ji + nějakej poctivej microUSB kabel by mohl představovat apgrejd :-) .. ale zatím nemám potřebu.

V čem podle Vás se projevi nekvalitní zdroj, v šumu ? S citlivými Westone Um Pro 30 jsem nezaznamenal žádný ...
#1 PC > HRT MS III > Audio-GD C2 > Audeze LCD2C / Sennheiser HD 600
#2 Shanling M1 > Audio-Technica ATH-E70
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 9. 1. 2018 13:19

Doporučuju všem kdo si DAC zakoupí použít externí zdroj, rozhodně ale ne ten co je přikládaný v krabičce, s ním to má víc rušení na výstupu než při napájení z USB. Neptejte se proč, nemůžeme bojovat se vším.
Stačí 7805 a microUSB konektor. Pokud DAC detekuje na microUSB dostatečné napětí, tak přepne na externí napájení.

BTW, pokud si zapojíte externí outputstage s pořádným I/V, tak tuším že jsme tu na stole měli 132dB DR a THD někde -130? Nepamatuju si.

Tvrzení našeho designéra Pro-Jectu, Pre Box S2 dělal ještě s Johnem Westlakem.
Chord Mojo, HD 650
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 1. 2018 14:08

Este keby to napisal cesky alebo slovensky :) Co znamena to "externí outputstage s pořádným I/V" ? Napr.... ?
Inak celkom blba reklama, ak napise, ze rozhodne nepouzivat dodavany zdroj a ze nemoze bojovat so vsetkym...
SONY KD-55XF9005; Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3 + Yamaha NS-SW200
ALLO Boss DAC 1.2 ► Schiit Magni 3 ► Hifiman HE400i (ZMF Ori Pads)
Fiio E10K 2 ► iBasso IT01; Shanling M0, SGS7+Dragonfly Black ► Jays q-Jays II, Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 9. 1. 2018 14:14

Myslím, že oni se starali pouze o návrh DACu a zřejmě nemohli ovlivnit s jakým příslušenstvím se bude dodávat.
Chord Mojo, HD 650
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 9. 1. 2018 16:27

tak už mám toho"prcka" doma.zapojeno,otestováno na několika dobře naposlouchaných nahrávkách.první dojem-super mašinka!oproti oehlbachu jest slyšet rozdíl,hlavně v té čistotě-perfektně jsou slyšet dozvuky,detaily.hifimany zní tzv.najednou"dospěle".už není slyšet ten "cinkavej" charakter zvuku jak s oehlbachem.všim jsem si ještě úžasné hloubky basovýho pásma...prostě radost poslouchat.jedu zatím s napájením z usb hubu.a samozřejmě přes hypu1.samotnej sluch.výstup pro-jectu jsem ještě netestoval,ale taky to mám v plánu.
volume reguluji v hypě,na pro-jectu mám poťák na max.co bych označil trochu za minus je to,že dac nemá on/off switch.
na ven:shanling m0,chord mojo,oppo pm3,kz zst10(na prodej),tfz king exclusive,tin audio t2
doma:pre box s2 digital,hypa 1,audeze lcd2 classic,hifiman sundara,bosshifi b8,philips shp9500
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hikoki 9. 1. 2018 19:45

Zdravím všechny diskutující. Už dlouho řeším externí DAC. Diskutovaný ProJect mě zaujal, ale sluchátkač mám, konkrétně Ifi iCan a zatím mě k mým dt 880 600ohm maximálně vyhovuje. Zajímal by mě váš názor na tento DAC https://www.l-e.cz/pro-ject-dac-box-s2. Má stejný D/A chip, akorát ne v duálním zapojení. Dle diskuzního fóra ohledně zde diskutovaneho ProJectu na Headfi, jsou oba DACy totožné. Prakticky prý je ProJect DAC Box S2 + jen S2 Digital bez sluchátkače. Co si o tom myslíte?
Hikoki
Junior

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 9. 1. 2018 19:53

Bude horší - místo dvou ESS9038 má pouze jeden. Proto ani nemůžou být totožné.
Totožné by byly, kdyby se lišily pouze absencí sluchátkového výstupu.
Chord Mojo, HD 650
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hikoki 9. 1. 2018 20:31

Ok, diky za rychlou odpověď.
Hikoki
Junior

Odeslat příspěvekod Rada25 9. 1. 2018 23:24

Tak vyzkousen i sluch.vystup pro-jectu.podarilo se nakrmit a vybudit i hifiman he500.a to s rezervou.
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 9. 1. 2018 23:36

Slyšel jsi nějaké zvukové rozdíly mezi sluchátkovým výstupem Pro-Jectu a Hypou?
Chord Mojo, HD 650
BabetakCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 9. 1. 2018 23:44

Vie mi niekto, prosim, vysvetlit toto : ak Rada25 empiricky zistil, ze je to s rezervou dostatocne na HE500 a pritom bacil napise toto: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... &start=171 "....takže logicky keď niekto spochybňuje dostatočnosť výstupného výkonu Mojo/Hugo pre sluchátka typu AKG K701, Fostex T50RP Mk3 alebo Hifiman HE-500/560/1000, tak potom tento krpatý Pro-Ject sa nechytá vôbec".

Fakt by ma to zaujimalo cisto z dovodu, aby som si v tom urobil jasno... nemam zaujem spochybnovat ani jedneho z nich... prave naopak, snazim sa verit obom.... :)
Fiio E10K 2 ► iBasso IT01; Shanling M0, SGS7+Dragonfly Black ► Jays q-Jays II, Sony WH-1000XM2
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bacil2 10. 1. 2018 00:11

@_daRK: piješ mi normálne krv ... neustále tu mlžíš a vytrhávaš informácie z kontextu :-\

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... &start=186

... každému normálnemu človeku je evidentne z celého kontextu jasné, že Rada25 je klasický "pohodář", ktorý doma nepočúva muziku "totálne na krv"
bacil2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 10. 1. 2018 00:27

Ty si mi to teda vysvetlil :)
Upir nie som... A uz vobec nemam dovod zamerne mlzit a vytrhavat z kontextu, co by som mal z toho ? A neustále ? To je snáď vtip. To nebola žiadna invektiva... Clovece, ved zvolni a nadychni sa... alebo to necitaj, nereaguj a venuj sa nejakej lepsej cinnosti ako reakciam mentalne zaostalych.

Sorry vsetkym za offtopic.
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rada25 10. 1. 2018 11:09

já jednoduše věřím uším a ne grafům.a muziku naopak poslouchám dost nahlas. na max.hlasitost bych již he500 na hlavě nesnesl.a celkově to hraje slušně,ikdyž s hypou samozřejmě ještě líp.

-- 10. 1. 2018 10:29 --

to:Babetak CZE:
dojmy a porovnání hypa1 a sluch.výstupu PRO-JECTU jsem ti shrnul v SZ
na ven:shanling m0,chord mojo,oppo pm3,kz zst10(na prodej),tfz king exclusive,tin audio t2
doma:pre box s2 digital,hypa 1,audeze lcd2 classic,hifiman sundara,bosshifi b8,philips shp9500
Rada25
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jarak 10. 1. 2018 23:49

Můj názor je že Prebox s 400i hraje potichu. Pro můj poslech musím mít hlasitost na 0 (nula). S audeze LCD 2 hraje v pohodě, mám hlasitost na -13. Jinak jako DAC je úplně super !!!
doma: foobar -> Pro-Ject Pre Box S2 Digital -> audeze LCD2 rev1 -> NAD VISO HP50 -> Hifiman HE400i
Jarak
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor