DAC/AMP k SRH1440

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kostival 11. 12. 2017 14:52

Ahoj,
hledám vhodného parťáka k Shure SRH1440.

Zkoušel jsem hrát i z mobilu LG G4 a nebylo to úplně marné, odpovídálo to jejich "proudové nenáročnosti". Libí se mi Audioquest DragonFly RED, dle recenzí moc povedený DAC v super duper miniaturním těle :-))

Zeptám se jinak, projeví se nějak benefit "většího DAC/AMP-u do elektriky" v cenovce do 10 000,- u takto nenáročných sluchátek ? :hm

Díky za názory !
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 12. 12. 2017 12:12

Podle mého se kvalita projeví.U Mojo jsem si uvedomil,jak moc je důlezitý dac/amp.Jinak jestli budes chtít,muzu ti na pár dní mojo půjcit.Prece jenom osobní zkusenost a dostatek casu ti ve výberu pomůze.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 12. 12. 2017 14:00

Čau, fakt, a jaký je podle tebe ekvivalent Moja do 10k ? Nechci nic na baterku :-)

O zápujčce budu uvažovat, díky za nabídku.
Naposledy upravil kostival dne 12. 12. 2017 15:53, celkově upraveno 1
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 12. 12. 2017 15:29

Kdybych tohle resil,sel bych zcela urcite do Schiit multibit.Stále o nem trochu uvazuji,jen si to uz sám pred sebou tezko obhajuji.Mám nejen Mojo,ale i OPPO HA1,tak to by melo stacit....
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 12. 12. 2017 15:51

Modi Multibit má momentálně velkou konkurenci a to Pro-Ject Pre Box S2 Digital.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 12. 12. 2017 16:20

BabetakCZE píše:Modi Multibit má momentálně velkou konkurenci a to Pro-Ject Pre Box S2 Digital.


Ahoj, vypadá moc dobře ten Pre Box S2 Digital. Srovnávál jsi ho s něčim ?
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod akburt 12. 12. 2017 17:16

Tak ten PreBox vůbec neznám.Ted jsem zkoukl nekolik referencí, a treba Bacil ho dost chválí a dává i pred Mojo...A dá se ríct,ze jeho názoru verím,obcas se vcelku shodnu s jeho závery,takze na tom jiste neco bude.A cena je vlastne na urovni Mojo,asi bych ho do výberu zaradil.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 12. 12. 2017 18:03

kostival píše:Ahoj, vypadá moc dobře ten Pre Box S2 Digital. Srovnávál jsi ho s něčim ?

Budu ho mít až v pátek, ale rozbalovat budu až 24. :D . Vím, že ho má Kocmeister a bacil2, který má i Mojo, takže by mohl napsat nějaké srovnání. Jedinou nevýhodu vidím v slabším integrovaném zesilovači (68 mW do 32 ohmů - to budu osobně řešit stolním zesilovačem, takže mi to nevadí). Nicméně právě Modi Multibit nemá ani ten, takže k tomu musíš dokupovat zesilovač na 100 %.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 13. 12. 2017 02:15

Na SRH1440 imho stačí DragonFly Red nebo Fulla 2. Pokud máš možnost připlatit, tak ten nový Pre Box S2 Digital je podle všeho perfektní DAC a ten sluchátkáč na Shure stačí. Jinak Mimby a Magni 3 vychází cca na jedenáct, tam by byla výhoda, že s tím potom budeš moct provozovat v podstatě jakákoli sluchátka, nicméně extra sluchátkáč lze samozřejmě připojit i k tomu Pro-Jectu.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 13. 12. 2017 08:52

BabetakCZE píše: Jedinou nevýhodu vidím v slabším integrovaném zesilovači (68 mW do 32 ohmů - to budu osobně řešit stolním zesilovačem, takže mi to nevadí).


... upřímně řečeno mě toto docela zaráží. Někde na Head-Fi jsem našel info, že DragonFly Red má 130 mW do 32 Ohm. Takže, když to shrnu, to vypadá, že hlavní výhodou Pro-Ject Pre Box S2 Digital je lepší DAC a konektivita. Škoda, vyšší výkon by urychlil moje rozhodování, protože jinak se mi tato krabička velice libí :roll:

Ve hře je ještě NFB-11.32 z Polska za cca 10 000,- , dá se říct, že po zvukové stránce jde o nej stroj v této ceně ?

A přece jen, kdybych se rozhodl držet trochu při zemi tak jak vycházi porovnání Fulla 2 vs RED ?

Díky.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 13. 12. 2017 10:32

Pre Box je hlavně DAC, dalo by se říct, že ten zesilovač je tam jenom jako funkce navíc. Je ale klidně možné, že by Ti na ty SRH 1440 v pohodě stačil. Na Head-fi si tam Pre Box někdo pochvaloval i s HD 800, které mají 300 ohmů.

NFB-11.32 bude mít o dost horší převodník než Pro-Ject. Když Ti nebude stačit zesilovač v Pro-Jectu, tak k němu dokoupíš třeba Magni 3 a zvukově by to mělo být určitě lepší než NFB.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 13. 12. 2017 10:44

BabetakCZE píše:Pre Box je hlavně DAC, dalo by se říct, že ten zesilovač je tam jenom jako funkce navíc. Je ale klidně možné, že by Ti na ty SRH 1440 v pohodě stačil. Na Head-fi si tam Pre Box někdo pochvaloval i s HD 800, které mají 300 ohmů.


Tak přece jen za 9 000,- už by to chtělo trochu komplexnější stroj :hm

Psal jsem si s Poláky z http://www.4HiFi.pl a prý, že aktuální verze NFB-11 je 11.28 s Sabre ES9038 Pro. Za 10K se zda být komplexnější ... :hm
Naposledy upravil kostival dne 13. 12. 2017 16:07, celkově upraveno 1
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 13. 12. 2017 10:46

Nejde jen o čip, jde o to, jak je celý převodník navržený. Pro-Ject srovnávají s Mytek Brooklyn, který stojí okolo 2000 dolarů.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 13. 12. 2017 11:00

Ono tech promených velicin tam je víc,vcetne vlastního vnímání zvuku.A i Audio GD pokracuje ve vývoji a rozhodne to není v tomto segmentu spatná firma.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 13. 12. 2017 11:03

.
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků