DAC/AMP k SRH1440

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 13. 12. 2017 11:06

Môžem sa spýtať resp. vstúpiť do debaty ? Ak som zvažoval Mojo k Hifiman 400i a odrádzala ma nutnosť nabíjania, tak ten Pre Box by bolo ideálna náhrada za Mojo ? Má to vôbec zmysel kupovať k Hifimanom (resp. qJays II), keď som skôr hudobný "gurmet" (zanietený labužník ;-) ) a nie audiofil ? :) Dík
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 13. 12. 2017 14:09

O tom Pro-Ject-u budu uvažovat.

Ještě mě napadá, jelikož vlastním HRT MusicStreamer III, jestli by nestačil koupit nějaky headamp s funkci preamp-u. Zapojil bych ho na MSIII a jen přepínal výstup mezi repro a sluchátky.

Doporučite nějaký ?
kostival
Mírně pokročilý


Odeslat příspěvekod kostival 13. 12. 2017 14:21

A existuje nějaký s přepínečem výstupů ? :-) ... ideálně z ČR, se zahraníčními nákupy si moc nerozumim.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 13. 12. 2017 16:01

_daRK píše: Má to vôbec zmysel kupovať k Hifimanom (resp. qJays II), keď som skôr hudobný "gurmet" (zanietený labužník ) a nie audiofil ?


Řekl bych, že mezi audiofilem a audiogurmetem nebude moc velký rozdíl :lol:
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 13. 12. 2017 23:36

kostival:
Aktuální verze jsou dvě. Buď klasická delta-sigma NFB-11.28 (ES9028), nebo multibit varianta R2R 11. Cenově vychází stejně.

HRT MS III by se určitě využít dal, nicméně je problém sehnat slušný zesilovač s přepínačem výstupů. Většina zesilovačů, např. i výše zmíněný Magni 3, odpojí pre-out při připojení sluchátek. Manuální přepínač výstupů nabízí asi jen Audio-GD.

_daRK:
Pro HE400i představuje lepší zdroj zajisté přínos. Aspoň konečně uslyšíš, čeho jsou schopné.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 12. 2017 11:27

Wolverine, je ten ProJect naozaj porovnatelny s Mojo ? Ja uz kombinaciu DAC/AMP mam v podobe zvukovky IQaudIO DAC+, ten rozdiel neviem asi posudit, jedine tak, ze ten ProJect/Mojo kupim a uvidim... Nevedel by si nahodou posudit (ak mas info), ci tam ten skok bude ? Teda za tie prachy navyse :)
Este mam podotazku, viem napojit vystup z telefonu do toho ProJectu, vidim tam len ten velky USB konektor v Pro-jecte, to by nejako mohlo s OTG kablikom fungovat, ze ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 12. 2017 19:27

Na porovnání Pro-Ject vs. Mojo se zeptej spíš bacila, ten má/měl oba přístroje doma a k tomu hromadu sluchátek.

V těch hračkách pro raspberry se nevyznám, ale co mi vyhodil google, tak IQaudIO DAC+ je nějaký modul za 8 stovek s nějakým základním DACem a zesilovačem od TI, takže asi tak.

Pokud výrobce přímo nedeklaruje možnost OTG, tak bych na to příliš nespoléhal.

Já bych na tvém místě vzal HE400i a zkusil je poslechnout na nějaké slušné sestavě a uvidíš, jestli oceníš ten rozdíl.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 14. 12. 2017 21:21

Jasne, rozumiem, toto riešenie je ideálne, len keby to bolo také jednoduché. Nikoho na blízku nepoznám a dac za par stovák ti nikto nepozicia.

V každom prípade ďakujem, niečo vymyslím.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kostival 15. 12. 2017 20:58

Tak Pro-Ject Pre Box S2 Digital doma :-) sepsal jsem pár prvních dojmů ..

Potěšilo mě bytelné zpracování, barevný OLED displej a skvělý zvukový výstup (RCA/předzesilovač). Hraje ještě čistěji než HRT MSIII, bas má menší objem, ale lepší kontrolu a určitě i hloubku - tady je krásně slyšet jak moje Jamo P404 přestávají stíhat :shock: :-\

Když se přesunu ke sluchatkáči, tak z něj mám rozporuplné pocity. Zatímco s Westone UM Pro 30 to hraje moc pěkně, překvapil mě ten OBJEM zvuku a basu (v porovnaní s Cowon Plenue D), líbilo. Naopak, když jsem tam "zastrčil" SRH1440, tak to je dost bída. Je sice slyšet snaha převodníku, ale dynamika a bas je horší než z mobilu :roll: :pozor

Jinak zapojené jsem to měl krátkým USB kabelem do kořenového USBčka na základní desce PC, bez externího napájení (výrobce doporučuje ho nepoužívat při zapojení skrze USB). Přehrávač Foobar2000 bez jakýchkoliv plug-inů. Přehrávané soubory MP3 320 a Flac 16/44.

No nic, zítra vyzkouším zapojení přes optiku + externí zdroj, třeba se něco změní. :hm

Pokud by někdo měl nápad, jak z něj ty Shure rozhejbat, a nebude to rada typu "kup si k tomu ještě sluchatkáč" sem s ním :tleskani :-)
Přílohy
20171215_200809_HDR.jpg
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 12. 2017 22:04

To s tím externím napájením je nesmysl. I sám John Westlake (jeden z návrhářů Pre Boxu) doporučuje zapojit externí napájení i při zapojení USB.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 15. 12. 2017 22:14

Zajimavé :-)

Mohl by jsi doložit zdroj doporučení ?
Přílohy
20171215_221018_HDR.jpg
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 15. 12. 2017 22:23

Yes, the DAc is designed to be powered via the Micro USB - if power is present on the Micro USB it uses this supply instead of the Main USB power.

The DAC "Autoswitches" to the Micro USB if power is present on this connector.

http://pinkfishmedia.net/forum/threads/pro-ject-pre-box-s2-digital-dac.201691/page-5
Na Head-Fi uživatelé píší, že s externím napájením je navíc zvuk o něco lepší.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 15. 12. 2017 22:27

kostival píše: Mohl by jsi doložit zdroj doporučení ?
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.ph ... &start=224


... ja používam ako napájanie prakticky výhradne powerbanku ... mimochodom ten originál zdroj, čo je k tomu priložený je najlepšie ihneď zahodiť

kostival píše:Pokud by někdo měl nápad, jak z něj ty Shure rozhejbat, a nebude to rada typu "kup si k tomu ještě sluchatkáč" sem s ním :tleskani :-)
... ten sluchátkáč je úplne v poriadku ... naopak myslím, že ak tie shurky nezafungujú ani s externým zdrojom, tak ich treba preventívne hodiť o stenu
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 15. 12. 2017 22:40

.. tak či onak, zatím si užívám poslech s Westone. Oproti Cowon-u zvuk dostal TĚLO a i pročistil se, konečně slyším, čeho jsou ty špunty schopné 8-D :tleskani
kostival
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků