Magni 3

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod akburt 20. 9. 2017 11:50

Máme tu tretí verzi oblíbeného zesilovace od kluků z ameriky.
http://www.schiit.com/products/magni-3
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod defacto 20. 9. 2017 15:44

podle obrázku se konečně naučili zaoblit u hliníkovýho krytu hrany :twisted:
jako majitel starší uber verze by mě zajímalo jejich srovnání jeden proti jednomu. Jelikož co jsem četl je to de facto asgard3 a má to mít ultra mega husto kruto démonicky přísnou exotiku ve vnitřnostech. Takže kdyby si to někdo pořídil do ČR, mile rád zapůjčím na srovnání, když mi to pak pošle taky k poslechu ;-)
defacto
Junior

Odeslat příspěvekod zmarek20 20. 9. 2017 22:24

Vlastne ani sa neoplati kupovat Asgard2 (iba koli vykonu a cene).

600Ohms
Magni2 - 130mW
Magni2 Uber - 160mW
Magni3 - 230mW
Asgard2 - 190mW

Na ich stranke som cital ,ze Magni3 by mal bez problemov potiahnut HE-6 :hm
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod feathoron 21. 9. 2017 10:11

Zmarek20 - to není jen o číslech, asgard je zesilovač třídy A, takže více vhodný pro planární šluchátka. Výkon není vše, ale to sám víš. Asgard na 32, 50 omech 1W, magni 3 má na 16ohmech - 3W, 32ohmech - 2W, 50 ohmech - 1.3W.
HE6 jsou 50ohmová sluchátka, tak nevím proč udáváš hodnoty pro 600 ohmů, na 600ohmová šluchátka jsou vhodné jiné zesilovače např. Schiit Valhalla 2 má na 600 ohmech výkon 450mW.
feathoron
Junior

Odeslat příspěvekod zmarek20 21. 9. 2017 10:13

ok chapem,ale presto sa tesim na Asgard 3
Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zmarek20 22. 9. 2017 22:34

Beyerdynamic T1 1g/2g & dx160
Earsonics Velvet
Schiit Bifrost Multibit & Magni3
Woo Audio WA2
Viablue NF S6 0,7m
Supra Sword ISL 1m
Cosmic Audio Pure Gold 0,75m
Wireworld Supernova 6 1m
Sony SCD XB940 QS
Fiio X7 (AM3A-AM5-Am1)
zmarek20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sashafckinggrey 22. 9. 2017 23:27

Prosimte, precetl sis vubec, co tam Jason napsal? :D :D Zadny Asgard 3 nebude.

Trosku zcestne to jmenovani, Magni 3 neni nova verze, respektive upgrade jako byl magni 2, ale uplne jinej zesilovac.

Nicmene zbavili se toho uplne debilniho potenciometru, coz je super.
sashafckinggrey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 22. 1. 2020 17:44

IMG_20200122_165426.jpg
Mám pár dní doma nástupce tohoto zesilovače - Magni 3+.
Vzhledově se od předchůdce liší pouze absencí diody - nově je uvnitř.
Schiit vylepšil několik aspektů, které mně na původní trojce vadily a to:

- příjemnější tón s reálnějšími výškami
- mnohem lepší prostor, ten byl dle mě nejslabší stránkou původního modelu
- vylepšený potenciometr, už žádný šum při zesilování/zeslabování, nicméně stále je samozřejmě o dost horší než větší potenciometry

Kvalitou zvuku je 3+ s Modi 3 pro náhlavní sluchátka lepší než jakýkoliv Dragonfly a to včetně modelu Cobalt.
V cenovce do 10 000 Kč bych se rozhodoval mezi těmito zařízeními: Chord Mojo (pokud využijete jeho vestavěnou baterii, což je zároven i velká nevýhoda, protože baterie degraduje a Mojo nelze bez baterie používat - nutná výměna). Arcam rHead + Modi 3 (tady je ale nutno hledat na Ebay / v inzerátech, už se nevyrábí). Schiit Vali 2 + Modi 3 (Vali 2 jsem slyšel krátce v Audigu a zanechalo ve mně dobrý dojem. A nakonec toto kombo, tedy Magni 3+ s Modi 3.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 22. 1. 2020 18:31

Na head-fi přímo Rob Watts z Chordu uváděl, že je možné Mojo bez baterie provozovat. Pouze při slabém napájecím adaptéru a náročnějších sluchátkách může ve špičkách docházet k výpadkům.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 22. 1. 2020 19:02

Vali 2 byl na papíře velmi slibný, vadil mi však u něj především slabý potenciometr a na poměry elektronkových zesilovačů stále vcelku "zadušený"/"komprimovaný" zvuk. Je to sice hybrid, ale i takový Sunrise III na tom tady byl zvukově lépe. Rovněž pásmo výšek nepodával Schiit ideálně, občas šla slyšet mírná ostrost. Ve svých poznámkách mám i zmínku o celkové mázlosti projevu oproti lepším zesilovačům. I když jsem tedy doufal z pohledu svých zvukových preferencí v jednoznačný upgrade z tehdejšího Magni 2 Uber, nestalo se tak. Byl to sice posun k elektronkovému zvuku, avšak ne úplný.

Zajímalo by mě tedy srovnání Vali 2 s Magni 3+. Je Vali 2 stále konkurenceschopné, nebo by už většina posluchačů označila novější Magni 3+ za "vyspělejší" zesilovač?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 1. 2020 19:10

Neviem posúdiť Magni 3+, počul som len v3, ale za mňa to vidím Modi3 < DF Red < Mojo. Zámerne nedávam nikde <<, lebo zmeny nie sú tak výrazné. Ale zoznam je prakticky jasný. A v Mojo sa dá odpojiť batéria pomerne jednoducho, martas38 má pravdu. Keď odíde batéria, tiež sa na to chystám.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bílý Tesák 20. 6. 2020 19:31

Bylo by po zvukové stránce lepší investovat do komba Magni 3+ s Modi 3 nebo Hiby R3 popř. R6? Poslech hlavně na TSMR3. Vím že jsou to dvě kategorie (stolní vs. DAP) ale nemá někdo zkušenost?
Bílý Tesák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 21. 6. 2020 01:20

TSMR3 jsou docela lovec šumu. Nevím jak by hrály s Magni 3 určeným spíš pro velká sluchátka, myslím že má přepínač zisku, ale i tak bych se šumu bál. Navíc kombo Magni 3+ Modi3 u nás pořídíš za nějakých 8500Kč. Už bych si 1500Kč připlatil a koupil místo toho Chord Mojo, který strčí zvukem to kombo do kapsy a investice určitě nebudeš litovat i do budoucna pro lepší sluchátka než TSMR.
Pokud se vydáš cestou DAPu (ke špuntům Tansio asi vhodnější), tak bych z těch HiBy do výběru zařadil i R5. Mám R3, tu první verzi a zvukově je to řekněme uspokojující, v kombinaci s TSMR3 určitě, nosím to na ven, zvuk je v pohodě, ale dokážu si představit lepší. R5 je ovšem daleko lepší stroj (R6 už je k TSMR docela luxusní DAP, vynikl by asi s lepšími sluchátky). Každopádně Mojo hravě strčí do kapsy všechny výše uvedené DAPy, i daleko dražší. Jsou teď nové verze R3 Pro a R3 Sabre. Neslyšel jsem ani jeden, ale nemyslím, že by to byl až takový zázrak výrazně lepší než základní verze R3. Ještě jsou v ceně do deseti tisíc DAPy FiiO, ale neznám je.
Za mě ti doporučuji to Mojo, bude to k Tansio lepší volba, než výše uvedené DAPy, i než to kombo.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bílý Tesák 21. 6. 2020 06:52

martas38: Děkuju za radu. Pokud používáš k Moju i telefon s androidem máš tam nějakou speciální appku? Třeba jako USB Audio Player PRO?
Bílý Tesák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 21. 6. 2020 11:30

Nepoužívám to vůbec s telefonem. Mám to skoro pořád připojený k PC, případně k HiBy R3. Ale UAPP je hodně doporučovaný.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků