HD 600 a Cambridge Audio DacMagic Plus

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 17. 9. 2017 17:54

Zdravím :)
Už delší dobu vlastním sluchátka Sennheiser HD 600, se kterými jsem velmi spokojený. Ale přijde mi, že by možná stálo za to, pořídit k nim lepší zdroj. Momentálně je mám zapojené ve FiiO E10. Se zvukem jsem spokojený, ale možná by to třeba hrálo lépe zapojené přes něco dražší, ale nemám s tím zkušenosti. Ale přes nic lepšího a výkonnějšího jsem tato sluchátka zatím neposlouchal. Zalíbil se mi Cambridge Audio DacMagic Plus. (cena kolem 10-11 tisíc)

Chtěl bych se tedy zeptat zkušených, vyplatí se to? Půjde rozdíl ve zvuku jednoznačně poznat na první poslech i třeba u HD filmů, hudby v mp3 kvalitě, nebo např. u hraní PC her? ... Nebo je to jen záležitost velmi kvalitních studiových nahrávek ve FLAC kvalitě, u kterých bych musel rozdíly ve zvuku vyloženě "hledat"?

Popřípadě budu i rád za doporučení jiného zvukového zdroje ve stejné a nižší cenové kategorii, ale spíš se mi líbí ten DacMagic, hlavně proto, že designově mi přesně ladí k ostatní PC komponentům.

Mockrát děkuju za rady. :)
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 9. 2017 20:38

DacMagic ne. V téhle ceně Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber nebo Audio-GD NFB-11.28
Ve srovnání s FiiO E10 to bude jak nebe a dudy. Aspoň poznáš, čeho jsou ta sluchátka schopná.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 17. 9. 2017 21:11

A z jakého důvodu DacMagic ne? A to Audio-GD NFB-11.28 by v podstatě šlo také, to je designové podobné.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 18. 9. 2017 21:27

Z důvodu kvality zvuku,obe dve volby jsou podstatne lepsí.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bacil2 18. 9. 2017 23:02

Pro-Ject Pre Box S2 Digital
bacil2
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 19. 9. 2017 10:10

No, ten Audio-GD NFB-11.28 vypadá fajn, líbí se mi i designově, ladil by k počítači, ale nevím, kde ho pořídit a také jsem četl tohle -> viewtopic.php?f=1712&t=1225058 ... což by v mém případě bylo nepřijatelné, když sluchátka používám hlavně jako ozvučení PC.

Pro-Ject Pre Box S2 Digital taky vypadá celkem dobře, ale zase je to věc, která není běžně k sehnání třeba na Audigo.cz.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kychtax 19. 9. 2017 14:27

Zdravím. Audio GD NFB 11.28 bude k dispozici k vyzkoušení v Praze.
Stejně tak novinku - R2R 11 (nejnovější "resistor ladder" DAC - udajně velmi dobrý).
https://www.head-fi.org/threads/audio-gd-r2r-11.859278/
Všechno během cca 14 dnů. V Praze.

Mel jsem stare NFB11. Toto by mělo být ve všem dál. Nový DAC chip, lepší USB interface, atd.

A tím prepinacem se prepina HW mute. Vypne se mezirka na zacatku skladby. To taky moje NFB11 ještě neměla.
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 19. 9. 2017 22:00

Pro-Ject Pre Box S2 Digital je novinka, ale už se dostává do našich e-shopů, třeba tady a tady, stačí použít google.
Jinak zařízení určené k reprodukci hudby se snad vybírá podle zvukových kvalit a ne podle designu.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _TiGeR_ 21. 9. 2017 09:08

Děkuji za rady. :) Nejspíš pojedu znovu navštívit Audigo v Brně, jako kdysi, když jsem si kupoval HD 600. Musím si zkusit, jestli vůbec poznám rozdíl s jakýmkoliv dražším DAC/AMP, než do toho dám 10 tisíc. Vyzkouším teda od každého něco, i to, co doporučujete.
"Někdo nemá rád Jablka, protože jsou kyselá a někdo má zase raději místnosti bez Oken, protože mu vadí světlo" :)
_TiGeR_
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků