DAC převodník k PC - poslech mp3

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luckyghost 2. 9. 2017 22:56

Udělal jsem si radost a pořídil vintage stereo. Starý zesilovač NAD a reproduktory Bowers & Wilkins. Myslím, že nemá smysl psát model a vše okolo, protože nejslabším článkem je stejně zdrojový signál zvuku. Vedle gramofonu si pouštím hudbu zejména a hlavně z PC. Aktuálně mám externí zvukovku se zesilovačem Creative Sound Blaster X7. Jenže ta se i s reproduktory přestěhuje do obýváku a tak mi zůstává integrovaná zvukovka. Takže řešení další externí USB DAC.

Poslouchám zejména mp3 i slabšího datového toku a dost si poušťím koncerty a hudbu na Youtube. Kolik má smysl investovat při poslouchání tohoto do DAC?

Celkem se mi líbí řešení Audioquest DragonFly viz odkaz. Dělají se varianty černá a červená. Pokud dobře chápu, červená je lepší pro smartphony a náročná sluchátka. k zesilovači a ztrátovým formátům asi není příplatek za červenou kompenzován lepším zvukem.
https://www.czc.cz/audioquest-dragonfly ... hUQAvD_BwE

Bude to dobrá volba, nebo klidně koupit něco jiného, lepšího, dražšího? Peníze až tak roli nehrajou. Pokud bude za víc peněz lepší muzika i při poslechu youtube, rád připlatím. Díky všem za rady.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 3. 9. 2017 08:30

Pokud poslouchas v nizsím formátu(lossy),bude bohate stacit cerný DragonFly.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 3. 9. 2017 09:09

Dragonfly nemá line-out, pouze sluchátkový výstup, takže na propojení se zesilovačem je to velmi špatné řešení...
Potřebuješ něco s line-out výstupem.
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 9. 2017 09:33

Vadilo by ti ext. napájanie? Lebo Dragonfly nemá, tvoja X7 (asi) ma. S ext. napajanim je väčší výber (SMSL - viac variant, FX DAC X6,...).
Nedávno tu niekto DAC s lineout riešil.
P. Dragonfly Red by ti bola úplne zbytočná pri YouTube a stratovych mp3, aj keď podľa mňa aj Black nie je o toľko horšia. Je otázne, ci pri stratovych mp3 ma DAC prínos, aky mas cca pomer 320kbit voci 192kb a menej?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2017 09:43

foto1977 píše:Dragonfly nemá line-out, pouze sluchátkový výstup, takže na propojení se zesilovačem je to velmi špatné řešení...
Potřebuješ něco s line-out výstupem.

Není to "velmi špatné řešení." DragonFly má Line out. Kdyby sis přečetl co píše výrobce na svých stránkách zjistil bys, že se dá použít i jako "traditional fixed-output source component" pro připojení k (před)zesilovači/AVR....
anonymni

Odeslat příspěvekod Luckyghost 3. 9. 2017 10:08

Snažím se všechny mp3 co mám sehnat ve větší kvalitě, ale třeba u 20 let a starších alb, kdy se nedá sehnat ani cd jsem rád i za 128 kb. Jinak většina je kvalitnějších 192 kb. A skladby tohoto tisíciletí snad už vše v 320 kb nebo na CD a nově znovu oběvuji LP.

Koukal jsem na test v odkazu a tam píšou, že i u Spotify je poznat rozdíl mezi červenou a černou. Já Spotify nikdy neměl. Jaký je tam datový tok?
Odkaz na test - https://www.whathifi.com/audioquest/dra ... red/review
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 9. 2017 10:34

Spotify ma myslím OGG 224kbit alebo 192kbps, ked si kupis prémium a zapneš vysokú kvalitu, je to 320kbit.
Nedávno som sa rozhodoval medzi Black a Red a čítal viac porovnavacich recenzii (potreboval som DAC k mobilu) a Red ma prínos najmä pre "netopiere" uší. Aj tak si myslím, ze k PC bude lepšie riešenie "nemobilne" DAC ako su Fiio E10k, FX DAC, SMSL a pod. Niektoré, ak nie väčšina má lineout aj headphone vystup (nemusíš meniť káble pri zosiku a sluchatkach).
Pred kúpou DAC som mal 300gb mp3 v kvalite ako ty, no neskôr som pol roka updatoval zbierku na 320kbit a kupil Spotify prémium. Treba len hľadať, 128-192kbit na MP3 je poznať.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luckyghost 3. 9. 2017 11:39

Kouknu na ty cos mi doporučil. Nejsem nějak zvlášťě vázaný na ten DragonFly. Jen oceňuji tu možnost, že nebude vidět. Přeci jen vedle starého zesilovače s VU metry už nechci aby mi cokoli svítilo a nedejbože modře. Také velká sluchátka nemám.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cejny 3. 9. 2017 17:42

Lenovo Thinkpad T430, DAC Audinst HUD-mx2, doma Yamaha HS8 / v praci Mackie CR5BT, sluchatka ATH-M40X
Minidisk Sony MZ-RH910 Hi-MD Walkman
cejny
Junior


Odeslat příspěvekod foto1977 3. 9. 2017 20:41

L.U.K. píše:
foto1977 píše:Dragonfly nemá line-out, pouze sluchátkový výstup, takže na propojení se zesilovačem je to velmi špatné řešení...
Potřebuješ něco s line-out výstupem.

Není to "velmi špatné řešení." DragonFly má Line out. Kdyby sis přečetl co píše výrobce na svých stránkách zjistil bys, že se dá použít i jako "traditional fixed-output source component" pro připojení k (před)zesilovači/AVR....

Ahoj, pokud je to pravda tak se omlouvám za mystifikaci. Nedávno jsem tady řešil stejný problém jako autor tohoto vlákna a když jsem zmínil Dragonfly tak mi bylo řečeno, že to právě line-out neumí, že to je jen sluchátkový výstup...
V tom případě je ten Dragonfly Black docela dobré řešení za bazarovou cenu okolo 1500 Kč. Je to prcek a DAC by určitě na požadované hudební formáty stačil s rezervou...
Jinak mi byl tenkrát doporučen tento mini DAC:
https://hifimediy.com/Sabre-9018-DAC
zvukově to bude min stejně dobré jako Dragonfly Black a vyjde tě to na nějakých 1800 Kč nové.
A je to také malé a bez externího napájení, zapínání apod. Prostě máš to propojené, zapneš PC a zesilovač a hraješ...
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luckyghost 7. 9. 2017 07:11

Asi zkusím černý Dragonfly. Ještě dotaz. Je k němu nějaký software? Jde mi hlavně jestli má nějaký equalizer. Zvyknul jsem si na to co mám od Creative k té SB X7.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 7. 9. 2017 08:08

Nie, SW k nemu nie je zvlast, ovladanie zakladnych veci je priamo vo Windows (generic driver), EQ si musis v PC doinstalovat - doporucujem Viper4Windows.
Ak si zvyknuty na Creative, tak si vezmi zvukovku od nich : Sound Blaster E3 alebo E5.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kocmeister 7. 9. 2017 09:50

Jenom doplnim, že určitě není důvod volit nějaký horší dac jen kvůli tomu, že posloucháš některé věci v mp3. Samozřejmě je přínos lepšího dacu velice dobře slyšitelný i na mp3. Úplně stejně jako je slyšet na flacu apod. Každej koho znám má spoustu věcí v mp3, protože se ty skladby holt jinak sehnat nepovedlo.
REPRO: PKAudio Ghibli, SUBY: 2x B&W ASW 825, AMP: Audionet SAM G2, DAC: Chord Qutest battery powered, SLUCHÁTKA: Sennheiser HD800, FILTR, DRÁTY A DALŠÍ SNAKE OILY: vlastní konstrukce.
Kocmeister
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 7. 9. 2017 14:25

Jsem za jedno s Kocem. Poslední dobou často poslouchám i Spotify a dobrý (klidně i levný pokud je dobrý) dac rozdhodně smysl má tak jako kabely a zesilovače, u aktivních repro hraje celekm dost významný rozdíl z mých zkušeností zejména předzesilovač...Za sebe můžu říct když je dobře nahraná nahrávka v mp3 tak po rozdílech opravdu nepídim, protože mi jsou šuma fuk. Pokud je nahrávka špatná je jedno co to je za formát tak je to hned slyšet a je přeskočena...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků