DAC převodník k PC - poslech mp3

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Luckyghost 7. 9. 2017 16:36

Ok, tak spíše vezmu ten červený. Ten cenový rozdíl roli nehraje. Víc myslím nemá smysl investovat, protože většina nahrávek co poslouchám jsou různé 20 a více let staré české punk-rockové kapely, které v garážových začátcích nahrávaly v různých "studiích" a tak kolikrát datovej tok mp3 je ten menší probém kvality.
Luckyghost
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod razerfan 10. 9. 2017 05:32

červený prý lépe vykresluje hloubku prostoru (k tomu jsou nutná dobrá sluchátka), a černý naopak mile překvapí dynamikou a líbivým podáním zvuku. Možná by v tvém případě zněl líp černý.
razerfan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuchtala 16. 9. 2017 15:15

Sháním dac se sluchatkovym zesilovačem. Mám dva kandidáty. DAC Bifrost Multibit spolu se sluchátkovým zesilovačem Valhalla 2 nebo Audiolab m-dac. Poraďte, který vzít. Vezmu ho naslepo, risknu to. Mám rád spíš teplejší projev a hluboké basy.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 16. 9. 2017 20:15

Já bych bral Multibit.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feathoron 17. 9. 2017 09:29

Já bych taky bral multibit, když jsem to řešil před rokem, tak vyhrál nakonec modi multibit, který je minimálně zvukově rozdílný od Bifrost Multibit, ale cenově výrazně levnější. Audiolab m-dac už má svůj vrchol dávno za sebou, má jen výhodu, že nemusíš řešit propojení mezi DAC a zesíkem, máš dálkový ovladač a hezký displej.
feathoron
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 9. 2017 20:29

Jasně Schiit, tady není nad čím dumat. Jaká sluchátka k tomu hodláš připojit?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuchtala 18. 9. 2017 04:24

Sluchátka musí být uzavřená, poslouchám v noci, tak abych nerušil. Mám staré Sennheiser HD 265. Ale musím koupit něco lepšího. Klidně bych uvítal nějaký tip . Díky.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 19. 9. 2017 21:21

Jaký je tvůj celkový rozpočet? Je vhodné rozložit finance nějak rozumně mezi sluchátka a zbytek sestavy, aby se jednotlivé prvky sestavy podporovaly a ne navzájem brzdily.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod nuchtala 20. 9. 2017 04:26

Sluchátka, tak max 8 tisíc, klidně i z druhé ruky. Pro ten Schiit si jedu příští týden.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod misakq 20. 9. 2017 16:14

Luckyghost - jestli si ještě nekoupil tak budu moci nabídnout převodník CA DAC Magic 100, jeslti neva to ext napájení, myslím že byl vyhovující ;-)
Je ještě v záruce, byť momentálně na záruční opravě. Až se vrátí, je volný, tak se když tak ozvi do SZ ;-)

-- 20. 9. 2017 17:16 --

A nuchtala, ještě koukni na Gustard A20H. Ten jsem pořídil místo toho CA a je velmi solidní ;-)
https://www.shenzhenaudio.com/gustard-a ... 84khz.html
Repro: Focal Electra 926
Zes: BVAudio PA300SSE + P1SE
DAC: Gustard A20H
misakq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 9. 2017 22:16

Lepší bude postupovat obráceně, tedy vybrat sluchátka a až potom ke konkrétním sluchátkům vybrat vhodnou sestavu. Co se týče sluchátek, tak se připojuji k návrhu na OPPO PM-3 a jako alternativu bych přidal AudioQuest NightOwl Carbon. K tomu bych však zvolil jiné kombo od Schiitu, konkrétně Magni 3 a Modi Multibit. Cenově to v součtu vychází prakticky nastejno, ale zvukově to bude mnohem dále, protože největší rozdíl ve zvuku dělají právě sluchátka.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuchtala 24. 9. 2017 05:35

Já ten Schiit budu kupovat z druhé ruky a vychází to na 14 tisíc. Multibit + Valhalla 2.
nuchtala
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 24. 9. 2017 13:19

V tom případě je to v pořádku. Je to výborná sestava, v podstatě konečná, tak nezapomeň pořídit taky pořádná sluchátka.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nuchtala 24. 9. 2017 14:14

Ty Oppo PM 3 se mě líbí. Dají se sehnat bazarové kolem sedmi tisíc. Audioquest sem ještě nikde prodávat neviděl. Ještě Fostex 900 a Denon, teď nevím model. Byly z uzavřených modelů dobře hodnoceny.
nuchtala
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků