Hifiberry DAC vs. DAC integrovany v zosilovaci

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bugg 3. 8. 2017 10:26

Zdravim,
planujem pouzit domace raspberry pi2 ako sietovy prehravac (net/NAS/spotify).
Softverovo v tom mam viacmenej jasno, jedine co riesim je pripojenie na zosilovac (Marantz PM6006).

1. pouzit hifiberry DAC+ rozsirenie, t.j. ako prevodnik a pripojit rPi2 na zosilovac cez analog vstup
2. pouzit hifiberry Digi+ rozsirenie, pripojit signal na zosilovac cez optiku aby sa o prevod postaral DAC v nom

Je mozne, ze by bude pri tychto moznostiach rozdiel v kvalite zvuku? (rozdiel v kvalite DAC)
Nepodarilo sa mi zatial najst relevantne informacie k tomu
Nejake ine vyhody/nevyhody pripojeni (okrem usetrenia jedneho vstupu na nieco ine)

Vdaka
bugg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _daRK 3. 8. 2017 11:44

Ahoj, mam raspberry3 a na tom Volumiou (resp. aj RuneAudio). Ta zvukovka HifiBerry DAC+ je pomerne kvalitna, na forach o nej pisu same pozitiva. Neviem posudit Marantz, ale ak tam mas kvalitnu DAC, radsej by som siel cez optiku pomocou Digi+ (tak to mam ja, ale ja to mam aj kvoli tomu, ze z RPi prehravam aj filmy v DTS).
Tych DAC pre Rpi je viac, dost sa pise o tych, co podporuju I2S. https://volumio.org/raspberry-pi-i2s-da ... s-so-good/
P.S. Odkedy mam ChromeCast audio, na hudbu pouzivam skor toto ako RPi. Ma to len vyhody. Len sa musis spolahnut na DAC v zosiku.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibormi 7. 8. 2017 16:03

Ahoj, tak ja s tym nemam skusenosti,ale čital som toho už veľa a vyzerá že toto rozšírenie s vlastnými hodinami Ti urobí naj zvuk za pár korún,len neviem ci funguje aj s Pi2 a ak hej koaxialom by to šlo do Tvojho zosiku.
Vygoogli si dake recenzie aj sam :)
https://allo.com/sparky/digione.html
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akburt 7. 8. 2017 16:14

Také jsem zkousel jít touto cestou,ale nebyl jsem s výsledným výstupem spokojený,tak jsem na tuto cestu potichu zapomnel...
Ale treba jsem se tomu jen málo venoval a jeste by se stím mozná dalo carovat.Jinak za 200Ecek nabízejí celé resení vcetne krabicky,co jsem se koukal.mají to odladené,ale je tam jeste problém se zdrojem.Chtelo by to lineární zdroj,který ten zvuk posune jeste dál a to je zase minimálne 100 Ecek a to se pomalu dostávás na cenu jetého MOJO,coz je o parník jinde.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 7. 8. 2017 17:13

To jo,ale je to komplet riesenie -jo a teda bez dacu...- a k Moju treba zas zdroj hudby a kedze on RPi2 uz ma, staci mu krabicka a to DigiOne a mozna ten linearny zdroj teda... No tak mojo by bolo teda mozno lepsie :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků