DAC/AMP náhrada za essence ST

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FULLAUDIO 21. 7. 2017 22:55

Zdravím, potřeboval bych poradit

Už cca 3 roky vlastním asus xonar essence ST, ale budu se jí zbavovat kvůli nedostatku slotů na základní desce.

A potřeboval bych tedy slušnou externí náhradu s podobnou kvalitou zvuku ( externí DAC + AMP nebo DAC/AMP v jednom ).
Je mi jasné, že za cenu do které se potřebuji vejít nedostanu nic tak dobrého jako je essence, ale chtěl bych alespoň něco kde nebude nějaký propastný rozdíl.

Nejde mi o žádné funkce typu dolby* atd. Je to čistě na poslech hudby a občas filmy.

Použití bude čistě ke stolnímu pc, takže mobilita není moc podstatná.

Sluchátka na kterých budu externí DAC/AMP používat: AKG K712

rozpočet: 4500 kč

Díky za rady.
FULLAUDIO
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 7. 2017 15:41

DAC/AMP pro K712 za 4500, to teda hodně štěstí. Můžeš zkusit Schiit Fulla 2 nebo nějaký zázrak z Číny (SMSL, FXaudio, Topping) a doufat, že to bude hraát aspoň trochu slušně. Taky nezapomeň sledovat bazar, občas se objeví zajímavé kousky.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 7. 2017 07:00

Pri cene 4500,- urcite skor nejaky bazar. Len tak z voleja namatkovo tu v bazari je za 2 litre Fiio K5 ako samostatny zosilovac. viewtopic.php?f=1872&t=1264080&p=11622098#p11622098

A za zvysok penazi najst nejaky dac. Hned vedla vo vlakne napr. Dragonfly:
viewtopic.php?f=1872&t=1261489&p=11621468#p11621468
Pripadne najst nejaky iny bazarovy, resp. vonku (aliexpress...) su tony slusnych dacov za par penazi. Pripadne nieco ako Hifimediy, Stoner atd.

A si +/- na urovni Essence. Mozno aj lepsie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FULLAUDIO 23. 7. 2017 15:27

Díky za rady, podívám se, já nepotřebuji přímo odkazy, ale právě nevím ani po čem bych se měl dívat, nemám v tom moc přehled a proto potřebuji někoho zběhlého kdo mi řekne na co se podívat a čemu se vyhnout díky :)
FULLAUDIO
Junior

Odeslat příspěvekod FULLAUDIO 24. 7. 2017 12:37

Tak zesilovač jsem koupil Fiio K5 tady na bazaru.

Nyní potřebuji do 3000 kč sehnat co nejlepší DAC, může být z německého amazonu, takže přicházejí v úvahu i modely SMSL a může být i z bazaru.

Zatím jsem koukal na SMSL sanskrit za 2600 kč, ale na netu jsem našel smíšené názory, tak se potřebuji zeptat jestli někdo nemá s tímto DAC zkušenosti, nebo jestli není nějaká lepší volba.

Díky za rady.
FULLAUDIO
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 7. 2017 13:21

Na tom nemeckom amazone maju napr. Topping D30. To by nemuselo byt marne, aj ked je nejaku tu stovku nad limit. Je tu o nom aj vlakno, par ludi ho tu ma.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 24. 7. 2017 14:31

Topping brat priamo zo sale odkazu na oficiálnej stránke výrobcu.
Alebo aspoň to skúsiť či cena nebude priaznivejšia. Ja som od nich takto kupoval druhu dosku do D30 a vyšla ma na 50€ aj s poštovným. Podotýkam ,že cena bola final 50€.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod FULLAUDIO 24. 7. 2017 14:40

hifionania píše:Topping brat priamo zo sale odkazu na oficiálnej stránke výrobcu.
Alebo aspoň to skúsiť či cena nebude priaznivejšia. Ja som od nich takto kupoval druhu dosku do D30 a vyšla ma na 50€ aj s poštovným. Podotýkam ,že cena bola final 50€.


Můžu poprosit o odkaz? Nikde jsem nemohl najít jakékoliv info o prodeji, jen specifikace na officiálních stránkách a pár odkazů na amazon atd.

Bohužel zrovna tento výrobek ani nelze zakoupit z amazonu protože se nedováží do česka.
Byl by potřeba asi nějaký větší prodejce.
FULLAUDIO
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 24. 7. 2017 15:27

A čo toto?

http://www.tpdz.net/en/contact.htm

treba napisat mail a dalsie si dohodnut s predajcom

sales@tpdz.net


Navyše pokiaľ ide o Amazon tak ja som komunikoval s predajcom "DasGut" zasielané to bolo z VB.

https://www.amazon.de/sp?_encoding=UTF8 ... asStoreID=
https://www.amazon.de/gp/offer-listing/ ... dition=new

predator8003
nasiel aj lacnejsi kus tak skus oslovit jeho.
viewtopic.php?f=1920&t=1261496
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod OSiRiSsk 24. 7. 2017 15:49

OSiRiSsk
Junior

Odeslat příspěvekod FULLAUDIO 24. 7. 2017 17:46

Modi je 1000 kč nad mým rozpočtem :)

A ohledně D30, ano prodejce DasGut opravdu dováží i do čr a stálo by mě to tedy 3200 kč.

Ještě pořád nejsem uplně rozhodnut, ale zatím se nakláním pro D30.
FULLAUDIO
Junior

Odeslat příspěvekod hifionania 24. 7. 2017 18:35

Ale D30 je iba DAC. Takže ďalšia investícia by musela byť do sluchadloveho zosilňovača.
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 7. 2017 20:53

Ved sluchatkac uz ma. Ako si cital vlakno?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hifionania 24. 7. 2017 21:32

No tak super. O problém menej.
hifionania
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků